Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internet Vintage priloznost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 23, 2021 07:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cizek vs JBL Studio --- in Cizek vs Tannoy Kensington:

https://www.youtube.com/watch?v=leEB9P-oQGE&lc=z123gzgwwmaywtw0j23pxzl4pyjldvquz

https://www.youtube.com/watch?v=vTUM-5E6r-k

Vsakemu svoj vintage. Zvok pove veè kot tisoè besed .. èe slišiš .. naglušneži pa izbirajo glede na fensy ime/marko Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 23, 2021 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hitro se pozabi da gre za kvalitervaliteto reprodukcije. Saj je lepo da so zadeve vsec temu in onemu. Ne gre pa vseh zablod prodajat kot suho zlato. Ce bi bila v ospredju kvaliteta reprodukcije po nekih objektivnih standardih pol bi bilo v rangih, ki so dosegljivi tule skoraj vse aktivno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 23, 2021 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da ni veliko aktivnih vintage zvoènikov. Hoèeš še Wi-Fi?
To je zlato (ne moreš iti kar v trgovino in kupit) za tistega, ki to hoèe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 24, 2021 08:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.ukaudiomart.com/details/649335848-advent-powered-loudspeakers-pal/images/1464217/

PAL - Powered Advent Loudspeaker - in to bi-amped, vsak driver svoj amp. Kretnica je elektronska na nivoju vstopnega signala.

Iz istega obdobja kot Cizek. Imaš pa še možnost primerjati Powered varianto z NAL (New Advent Loudspeaker) identièen zvoènik s pasivno kretnico.

S pasivno verzijo v stacked pairu dobiš to:
https://www.youtube.com/watch?v=N2b9Oe3ZTQg
---------------------------------------------------------------------------------------------
Pasivna verzija NAL ima silno preprosto kretnico - s stikalom v poziciji Extended je woofer direktno spojen z ojaèevalcem; samo visokotonec ima en kondenzator v seriji !!
V poziciji Normal pa se vklopi mala tuljava v serijo z wooferjem pri tweeterju pa še en upor.

Velika prednost pasivne verzije NAL je kako resolutivno igra na ekstremno nizkih jakostih - seveda mora tudi ojaèevalec imeti res dobro resolucijo, sicer tega ne boš slišal. Svojega èasa sem ga imel na lampašu in sem zveèer lahko poslušal tuner ob branju knjige, medtem ko je žena spala zraven in je radio ni mogel motiti kako je bil potiho. Slišalo pa se je zelo, zelo jasno, razloèno, biserno. Res nekaj posebnega. A kaj in komu to razlagam...koga to sploh briga.
Za aktivno verzijo ne vem ali to zmore, nisem imel prilike.
-----------------------------------------------------------------------
PAL se dobi po ca 600 dolarjev za par.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 24, 2021 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi vintage opreme se èlovek enkrat navelièa. Te dni se preprièujem, da zaradi svojih let in pomanjkanja prostora poèasi pripravim dva svoja para za prodajo, naj še kdo uživa. (JBL4301b brezhibni in diy varianta lastne konstrukcije, vrhunskega zvoka /tip LS3a sateliti in B139 TL z 273cm cevjo, 2mm drat zraène špule in polyestri/)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magician



Pridružen/-a: Čet Jan 2017 22:12
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 28, 2021 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:qZHoKnKaWO0J:https://www.bolha.com/dvosistemski-zvocniki-avdio-video/tannoy-cheviot-hpd-315-oglas-950533+&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si&client=opera

Bi rekel da gre za iste Wink, èe se motim me pa bodo že popravili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BostjanP



Pridružen/-a: Ned Jan 2021 21:44
Prispevkov: 7
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2021 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="...kako resolutivno igra na ekstremno nizkih jakostih...[/quote]
Imel Advente 1, ki so mi pustili trajne posledice. Sistem je bil takrat (80-ta leta) Thorens 150 + Stanton 681 + Techics SU-V6. Definiran, resolutiven in Ĺľiv zvok, ki je neverjetno dobro igral tudi potiho. Tepec prodal in potem vse Ĺľivljenje iskal podoben zvok.

No ja, sedaj sem ga konèno našel na Nuforce predojaèevalcu Dac-9, 2x Nuprime monoblokih Reference 8.5, zvoèniki ATC SCM-19 in 2 x subwoofer REL T-5i. Sub-a bistveno prispevata k celotni zvoèni sliki, ne samo basu. Gramofona nimam (in ga ne bom imel veè), ampak se šlepam z Oppo SACD BDP-93 in Auralic Aries mini streamerjem.

Moja poanta je ta, da sem v iskanju zvoka moje mladosti poslušal kar nekaj vintage zadev, vendar spomini so eno, realnost pa drugo. Tehnologija je napredovala in korektno dizajnirane nove zadeve enostavno igrajo v povpreèju bolje kot še tako dobro obnovljene vintage zadeve. Poudarjam, v povpreèju in v istem cenovnem razredu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 12, 2021 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem imel 19-ke MK1 s tremi ojaèevalci, daci, 2x Velodyne itd... Zelo prijeten zvok, ampak vokali in visoke frekvence so bile vedno šibka toèka. Odlièen za RNR in podobno. Po petih letih obupal nad njimi in menjal z novejšimi zvoèniki z vrhuunskim vosokotoncem, nikoli veè nazaj. Mogoèe bi bilo zanimivo slišat MK2, ki imajo menda boljši visokotonec. Potem še vedno rabiš vrhunsko amplifikacijo. Ti novi malèki pa igrajo že na AVR, da te sezuje.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igorbugi



Pridružen/-a: Čet Maj 2019 16:59
Prispevkov: 18
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2021 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Ima kdo doma BOSE 601 serijo zvoènikov? Kakšen zvok imajo?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carlos_carlos



Pridružen/-a: Čet Jun 2013 11:00
Prispevkov: 4
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BOSE nimam doma, sem pa jih uspel slišati. Sicer na kratko. Z vintage Marantzom so bili super. Ampak to meni, v tistem prostoru in za tisto muziko. Mislim, da so na bolhi eni dvoji troji, tako da si vzemi èas in pojdi poslušat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magician



Pridružen/-a: Čet Jan 2017 22:12
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marantz 2230, v teh èasih najbrž ugodna cena, 295€. Se ne bi èudil èe bo èez kak teden 550€ pri kakšnem od dilerjev na bolhi Laughing : https://www.bolha.com/ojacevalci-s-tunerji-hi-fi-komponente/marantz-2230-stereo-receiver-legendarne-22xx-serije-oglas-8503659
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

magician je napisal/a:
Marantz 2230, v teh èasih najbrž ugodna cena, 295€. Se ne bi èudil èe bo èez kak teden 550€ pri kakšnem od dilerjev na bolhi Laughing : https://www.bolha.com/ojacevalci-s-tunerji-hi-fi-komponente/marantz-2230-stereo-receiver-legendarne-22xx-serije-oglas-8503659


kakšen je to komentar...a ti ne kupuješ kruh od dilerjev?...ali so ostali prodajalci humanitarci... Laughing ...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
magician



Pridružen/-a: Čet Jan 2017 22:12
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem samo prilepil link, kot priložnost. Saj je tema vintage priložnost ne? Paè èe išèe kdo po dokaj normalni ceni naj pohiti, da ne bo pribitka preprodajalcev. Ali se paè tega ne sme tu komentirat? Kruh pa peèem sam. Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi v starih èasih so bili aktivni zvoèniki, najbolj so mi ostali v spominu legendarni Acoustati, mislim da jih je v davnih èasih najprej imel B.Breskvar z fantastiènimi lampaši potem so šli na Štajerski konec...ampak to ni bilo ravno poceni, zvok pa neverjetno realistièen, daleè boljši od današnjih kao hi end za veè deset tisoèakov
Drugi zelo zanimivi so bili Meridiani, preprosto bi rekel poveèani aktivni LS3/5 še danes mi je rahlo žal da jih takrat nisem kupil
Zanimivi so bili tudi aktivni MFB Philipsi z servo kontrolo basovcev z relativno malo volumna resen zvok za humano ceno
Za reveže je za kratek èas poskrbel Wharfedale z aktivnimi Diamondi ne vem druge ali tretje generacije

Zgoraj našteto so bile kar resne zadeve/razen W / ne danes ko vsak ki ima 5 min èasa sklanfa škatlo pa v njej dva tri digidagije za drobiž pa malo dspja ki vse reši pa že strižemo ovce(audiofile)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 22, 2021 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšna je carinska stopnja za HiFi naprave iz Amerike. Sem iskal pa nisem našel.

V tole sem se zagledal.

https://www.ebay.com/itm/334063005787?hash=item4dc7b4f05b:g:wCMAAOSwke1g3~5m

Kaj mislite.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Naslednja
Stran 33 od 35

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe