Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

slušalke in še kaj zraven?

 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bojan Varjaèiæ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2021 12:57    Naslov sporočila: slušalke in še kaj zraven? Odgovori s citatom

Dragi slušalkarji,

rad bi si kupil nove slušalke in morda kaj zraven, budget je 800 evrov. Do sedaj sem imel slušalke Sony MDR... bluetooth brezžiène, poslušal sem preko telefona.

Ali obstajajo kaki predvajalniki digitalnih formatov, ki imajo tudi ojaèevalec, èe npr. slušalke nimajo vgrajenega? Ali bi slušalke, ki kakor ne rabijo ojaèevalnika, v redu igrale na telefonu? Raje bi imel žiène, èe ne pa tudi brez, a kaj kupiti, da ne bi imel izgube, npr. moj telefon nima najnovejših protokolov za bluetooth.

Zadeva mora biti prenosljiva, tj. ne zanima me poslušanje prek mojega receiverja. In pa nujno, da so zaprte, da torej èim manj zvoka prepušèajo, kajti poslušam pred spanjem in ne želim motiti moje drage. Noize cancelling pa ni nujen.

Skratka, išèem dober zvok in me zanima, kaj rabim za to.

Kaki konkretni izdelki?

Hvala že vnaprej za pomoè.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2021 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tak namen je AKG C50 popolnoma zadosti. Delajo BT in na kabel. Na zvok ni pripomb, sploh pa za tak denar. Dnevno uporabljam AKG K141 Monitor, pa je enakovredno, le tako komot ni, ker so zložljive v vreèi.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan Varjaèiæ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 18, 2021 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Za tak namen je AKG C50 popolnoma zadosti. Delajo BT in na kabel. Na zvok ni pripomb, sploh pa za tak denar. Dnevno uporabljam AKG K141 Monitor, pa je enakovredno, le tako komot ni, ker so zložljive v vreèi.



Moje trenutne Sony so verjetno tega ranga. A bi kak mali prenosni ojaèevalec pomagal? Ali je ta nujen za npr. višji rang, okoli 600 evrov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2021 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joztom, verjetno si zamesal poimenovanje modela: jaz imam doma identicne, samo barva in grafika napisa je druga in se imenujejo y500, tvoje so verjetno predhodnik y50. Poleg tega so doma se hifiman 300. Hifiman jih POJE na celi crti, ta akg je za poslusanje zaradi prakticnih razlogov in nic vec. Dobro, da sem za njih dal samo 40€, za polno mpc ceno jih takoj vrnem. Sem poslusal tudi kolegove wireless audio technika nekje v rangu 200€, pa to ni to.

Ojacevalci pridejo v postev pri ozicenih variantah, pri wireless ne. Ce hoces wireless poslusat na domacem receiverju, mora receiver oddajati bluetooth, kar je pa precej redka stvar.

Pojdi poslusat, npr. sonusart ima kar nekaj testnih modelov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2021 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem zadovoljen z Audio-Technica ATH-MSR7.

Jaz sem jih enkrat v telefon vklopil, pa sem bil pozitivno preseneèen.
Tako da bi rekel da ojaèevalec naèeloma ni potreben. Odvisno je od impedance slušalk in tega kakšen ojaèevalec je že vgrajen v napravo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan Varjaèiæ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2021 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odloèil sem se za tele lepotièke - Meze Classics 99. So visoko uèinkovite in majhnega upora, zato naj ne bi rabile ojaèenja.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2021 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tak denar imaš 5 kosov AKG C50, ki imajo BT s triurno baterijo ali troje AKG 701, ki so super udobne. Na TV Slovenija imajo vsi AKG K141 Monitor na kabel, kar poglej Radio Ga-Ga na Youtube. Kakor ti že paše, imaš paè višek denarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 06, 2021 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali ima kdo izkušnje z "noise cancellation earbuds"? Katere bi priporoèal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 06, 2021 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Navoljo so že odprte teme glede slušalk:

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=779&postdays=0&postorder=asc&start=240


http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=2960&start=315
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe