Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Qobuz pri nas

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zweistein



Pridružen/-a: Čet Jun 2020 17:54
Prispevkov: 41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 20:36    Naslov sporočila: Qobuz pri nas Odgovori s citatom

PripoproĆØam se za nasvet, kako priti do Qobuz-a pri nas. PoskuÅ”al sem s (plaĆØljivim) AVG antitrack in VPN-om...Goggle je prepoznal nastavljeno lokacijo in ni delal težav, Qobuz algoritem pa me vedno prepozna, da poskuÅ”am posredno.

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 08, 2021 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej bi naredil nov gmail raĆØun samo za Qobuz - pa najdi en realni naslov v recimo Feanciji - potem pa izbereÅ” tako VPN storitev in obvezno usmeriÅ” ves promet naprave preko tega VPN-ja.

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zweistein



Pridružen/-a: Čet Jun 2020 17:54
Prispevkov: 41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2021 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, Tma!
Imam account ( najprej sem nastavil Glasgow, ni Å”lo, Pariz je Å”el ĆØez BP), tudi Musiccast app odpre Qobuz, lahko izbiram komade, Å”pila pa (Å”e) ne. Odpre komad, sekundo dve ga nesliÅ”no "vrti", potem niĆØ. Na FAQ preberem, da moram korak naprej, torej v plaĆØilo. PiÅ”e, da uporabijo te podatke za dodatno preverbo lokacije...torej ĆØe izberem PayPal, bodo preko informacij PayPal accounta lahko ugotovili, da nisem Francoz.
Bo potrebno odpreti Ŕe PayPal na novi Gmail.
Drži?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2021 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prijavi jih. V EU naj bi deloval enotni digitalni trg...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2021 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zweistein je napisal/a:

Bo potrebno odpreti Ŕe PayPal na novi Gmail.
Drži?


Po moje ja - samo zna bit da bo PayPal zajamral ĆØe že imaÅ” to kartico pri njih...

LP, Ti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 07:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Velja prebrati primerjalni test.

https://www.whathifi.com/qobuz/review
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
crush



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 10:05
Prispevkov: 18
Kraj: GoriŔka

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskusi odprt okno brez beleženja zgodovine ko si na VPN.

Meni je VPN pomagal, sicer mi se vedno odpre okno da Qobuz ni na voljo v moji državi, ampak enostavno kliknem na Link za "digital store" in gre skozi.

Imam pa VPN od firme, mogoĆØe so imajo kako blokado na te znane ponudnike..
_________________
I quit the band and now I mostly play with myself.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zweistein



Pridružen/-a: Čet Jun 2020 17:54
Prispevkov: 41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roogi58 je napisal/a:
Velja prebrati primerjalni test.


Sem abonent na Tidal. Dobro dela, samo Yamahin MusicCast ga bere v max 44,1kHz. Torej od mastrov nimam vsebinsko niĆØ. Qobuz navaja, da ga Yamaha Å”pila tudi 192/24., pa bi rad videl razliko.
Sem probal prijavo direkt z mojim standardnim PayPal-om, no go.
Poskusim Å”e z VPN brez sledenja zgodovine po Crushovem nasvetu, z alternativnim PayPalom se ne bom igral...se poĆØutim napol kot kriminalc, pa bi jim vse plaĆØal, ĆØe bi se odloĆØil..
Tako da resno razmiŔljam, kot pravi Twom...smo EU ali nismo.?

Hvala vsem. Javim, kako bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2021 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VeĆØina masterjev na Tidalu je 24/96, nekateri so tudi 24/192. Meni Goldnote IS-1000 bere vse in v MQA. Ko ali ĆØe bo Quobuz pri nas dostopen, ga bo verjetno moĆØ nekaj ĆØasa brezplaĆØno testirati. Tudi Tidal je 30 dni brezplaĆØen. Bom poĆØakal in ju potem primerjal. Do takrat pa paĆØ Tidal, ker se ga dobi.
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2021 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roogi58 je napisal/a:
VeĆØina masterjev na Tidalu je 24/96, nekateri so tudi 24/192.

ƈe to drži, mi ni jasno zakaj mi na dacu, ki ni mqa kompatibilen, ko posluÅ”am Tidal master datoteke, v veĆØini primerov izpiÅ”e 96k, ĆØe pa Tidal aplikacija dela samo prvi mqa unfold, ki naj ne bi prezentiral kompletne resolucije?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 12, 2021 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@roogi58:
Mislim, da sem naÅ”el odgovor: "MQA decoding is limited to Tidalā€™s first unfold through the mConnect app." IS1000. Edino me ĆØudi, da tvoj IS1000 predvaja nekatere Tidal MQA tudi na 192k, ker to potem ni samo prvi unfold.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bleky



Pridružen/-a: Sob Jan 2020 17:07
Prispevkov: 2
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2021 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se pridružim k vaÅ”i temi tukaj. Tidal app..bilo kje na telefonu, tabli, compu dela first unfold na obiĆØni dac (88.2k ali 96k). Na MQA dac moraÅ” met naret Mqa pass...da ti vse dela dac (192k tudi 352k). Tega je kar nekaj na Tidalu ..moreÅ” najt. Nekdo je spraÅ”eval za master preko blutooth...NO GO. Blutooth je omejen v najboljÅ”em primeru na 48k...tak da ti spremeni signal na dol.[img][/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2021 07:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni na Goldnote IS-1000 192 K definitivno deluje!
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
bleky



Pridružen/-a: Sob Jan 2020 17:07
Prispevkov: 2
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 14, 2021 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK...malo smo zaÅ”li s teme Qobuz... Sem uporabnik ROONa...hudo dobra zadeva samo prekleto draga...ĆØe gledaÅ” da je samo softweare..zraven tega pa rabiÅ” Å”e hardweare na katerem ti bo vse letelo. Notri imam vkljuĆØeno Tidal Master in tudi Qobuz in pa seveda lastne muzike cca. 5 TB hi res flacov, dsd,dxd, DVDA itd... Glavni dac je Pro-Ject Pre Box S2 Digital. Primerjava obeh..dokler si na kvaliteti CD je tu.tu..ok Master se pozna na zvoku...kak pa greÅ” na hires 24/192 pa mi je Qobuz boljÅ”i..vsaj za moj okus. Uporabnik obeh sem cca. 2 leti. Na zaĆØetku je bil Qobuz s****e..govorim o aplikacijah..mam na compu, telefonu, tabli. V teh 2 letih je naredil full dosti...od totalno nedelujoĆØih zadev, do zelo vÅ”eĆØnih zadev. ok...Å”e namig glede Qobuza...malo logike pa stric google, pa so reÅ”ena vsa vpraÅ”anja. VPN rabiÅ” za naret raĆØun... pa samo za vklop aplikacije...ĆØez ĆØas, pa ti niti to veĆØ ne teži.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zweistein



Pridružen/-a: Čet Jun 2020 17:54
Prispevkov: 41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 15, 2021 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bleky je napisal/a:
...Ŕe namig glede Qobuza...

nisem vedel, da sem na ugankarskem forumu... Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe