Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Subwoofer za stereo DA\NE?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 44, 45, 46  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 02, 2021 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Profi sub s kretnico za satelite:
https://www.njuskalo.hr/zvucne-kutije/electro-voice-elx200-12sp-aktivna-zvucna-kutija-oglas-25918586
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2021 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
A pozna mogoce kdo kak plate amp za sube, ki ima izhod za satelite. Profi roba kolikor gledam kar imajo subi te moznosti, hifi pa bolj malo. Samo ne iscem plate ampa, ki bo ojaceval in sub in satelite. Samo kretnico da ima za satelite, ojacevalec pa za sub. Linkwitz Riley aktivno kretnico po možnosti ne analogen vhod in digitalno kretnico.


zakaj ne resis to na nacin da uporabis DSP kjer resis vse kretnice na SW in satelite, potem pa peljes signale na ampe...bilokaksne..... bos imel boljso kvaliteto in vec opcij pri nastavljanju kot pa samo en plate amp s precej omejenimi nastavitvami?...zakaj komplicirat in odkrivat toplo vodo......na pipi za toplo vodo je rdeca pika ze par sto let Very Happy
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2021 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, evo Mr. Green

Naslednji teden dobim drugi sub, pa me zanima, ali je kakÅ”en zelo poseben razlog, da ima REL ta svoj sistem povezovanja za HI level (prek izhoda za zvoĆØnike na ojaĆØevalcu) s tremi žiĆØkami?
Trenutno imam prek Neutrik SpeakOn nafilane vse (4) kontakte z biwire kablom, torej tudi na ojaĆØevalcu nafilana oba front izhoda (main par zvoĆØnikov se fila iz konĆØne stopnje). Sam paĆØ v tem ne vidim nobene težave, sub pa tudi oĆØitno ne. Me pa zanima, zakaj tak pristop. Net mi ni dal nekega odgovora, zakaj nebi smel imeti tako povezano.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2021 07:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam dva RELa ze leta. V tem primeru zdruzis rumeno in rdeco in ju das na + zvocniski izhod ojacevalca. Crna pa ostane na - izhodu ojacevalca (R kanal). Tak isto naredis se za L kanal.

Tri zicke so v funkciji samo, ce imas v sistemu en sub, da dobi signal tako iz R in L.

Zakaj REL vztraja pri Hi-Level povezovanja v stereu? Evo en odgovor.

Pa se to, aktivni sub ti ne bo obremenil zvocniskega izhoda na ojacevalcu, tako da tovrstno povezovanje ni problem. Edino seveda moras imet dovolj placa, da lahko stisis vse kable v ojacevalec. Lahko bi jih tudi pri main zvocnikih, ce ne gre drugace.


lp, D.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2021 08:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni v povezavi z zadnjimi posti, je pa v temi:
https://www.theabsolutesound.com/articles/audiokinesis-swarm-subwoofer-system

Ta test mi je dal misliti.
Povzeto - gre za sistem s 4 subi, katerega bistvo je v tem, da postaviÅ” sube tako, da proizvajajo razliĆØne interakcije s sobo.
Enega v kot, drugega na tretjino ene stene, naslednjega na sredino druge stene itd... na ta naĆØin se ustvari doloĆØeno povpreĆØje pri katerem ne prevladujejo niti resonance niti ĆØrne luknje.

KakÅ”ne ima to uĆØinke na zvok je mamljivo opisano v linku.

Sedaj razmiÅ”ljam kako to preizkusiti; na stranskem tiru imam en par zvoĆØnikov katerih wooferje bi lahko priklopil kot kao sub, potem je tu en diy pasivni sub, manjka mi Å”e eden. Po dva enaka wooferja povežem v serijo in to na en kanal integriranega ojaĆØevalca, drugi enaki par pa na drugi kanal. Po neki logiki Å”e prav pridejo razliĆØni subi. Potem z balans komando upeglam nivoje, z volume pa glasnost napram satelitom.
Vse skupaj pa preko elektronske kretnice/equalizerja na glavni predojaĆØevalnik, hmm

Tukaj itak ni glavna fora neka bajna globina basa ampak druge kvalitete, ki ti jih en sam sub ne more nuditi naj si bo Ŕe tako mega. Tako pravi link.
---is is a system that works. Truth to tell, it seems to me to make even the most magnificent of one-point subwoofers into dinosaurs, something grandly impressive in their time, but their time is over---
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2021 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Imam dva RELa ze leta. V tem primeru zdruzis rumeno in rdeco in ju das na + zvocniski izhod ojacevalca. Crna pa ostane na - izhodu ojacevalca (R kanal). Tak isto naredis se za L kanal.

Tri zicke so v funkciji samo, ce imas v sistemu en sub, da dobi signal tako iz R in L.

Zakaj REL vztraja pri Hi-Level povezovanja v stereu? Evo en odgovor.

Pa se to, aktivni sub ti ne bo obremenil zvocniskega izhoda na ojacevalcu, tako da tovrstno povezovanje ni problem. Edino seveda moras imet dovolj placa, da lahko stisis vse kable v ojacevalec. Lahko bi jih tudi pri main zvocnikih, ce ne gre drugace.


lp, D.


Ja, saj to glede HI level inputa mi je jasno. Mene samo zanima, zakaj mora biti ravno tako povezano (s tremi dratki) in zakaj bi eventuelno bil problem ĆØe povežem kot bi siver vezal bi wire zviĆØnik, se pravi s Å”tirimi žicami na izhodu in Å”tirimi v Neutriku.
Z dodatnim RELom ne bo težav, saj ima ojaĆØevalec možnost "side" izhodov spremeniti v biamp mode za par sprednjih, katere itak poganja konĆØna. Ta biamp mode bi izkoristil za poganjanje subov (signal za oba suba).

No, biwire kabel sem za sub vzel, ker zravan ni bilo tega RELovega ĆØuda od žiĆØk. Imam pa za HT mode povezan tudi prek RCA, torej moram dobiti Å”e spodoben Y splitter.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2021 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Ni v povezavi z zadnjimi posti, je pa v temi:
https://www.theabsolutesound.com/articles/audiokinesis-swarm-subwoofer-system

Ta test mi je dal misliti.
Povzeto - gre za sistem s 4 subi, katerega bistvo je v tem, da postaviÅ” sube tako, da proizvajajo razliĆØne interakcije s sobo.
Enega v kot, drugega na tretjino ene stene, naslednjega na sredino druge stene itd... na ta naĆØin se ustvari doloĆØeno povpreĆØje pri katerem ne prevladujejo niti resonance niti ĆØrne luknje.

KakÅ”ne ima to uĆØinke na zvok je mamljivo opisano v linku.

Sedaj razmiÅ”ljam kako to preizkusiti; na stranskem tiru imam en par zvoĆØnikov katerih wooferje bi lahko priklopil kot kao sub, potem je tu en diy pasivni sub, manjka mi Å”e eden. Po dva enaka wooferja povežem v serijo in to na en kanal integriranega ojaĆØevalca, drugi enaki par pa na drugi kanal. Po neki logiki Å”e prav pridejo razliĆØni subi. Potem z balans komando upeglam nivoje, z volume pa glasnost napram satelitom.
Vse skupaj pa preko elektronske kretnice/equalizerja na glavni predojaĆØevalnik, hmm

Tukaj itak ni glavna fora neka bajna globina basa ampak druge kvalitete, ki ti jih en sam sub ne more nuditi naj si bo Ŕe tako mega. Tako pravi link.
---is is a system that works. Truth to tell, it seems to me to make even the most magnificent of one-point subwoofers into dinosaurs, something grandly impressive in their time, but their time is over---


ƈe imaÅ” Rela tudi s 4-imi subi ne boÅ” reÅ”il bistvenega problema relov. Ta je da enostavno ne da kaj dosti basa od sebe. ƈe ni basa potem, tudi ni problemov.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dU5OOnf3nVgctJszmfyBjaxK69dkXte6ZL6anVTW2_M/edit#gid=834598950
Tule lahko najdeÅ” podatke za 8 inchni in 12 inchni. Igra do 40Hz, pol pa usahne. Ali se temu reĆØe sub? 8 inchni je pa ĆØisti joke. Resna firma tega sploh ne bi dala na trg. 68 dB na 20 Hz, verjetno ĆØiste distorzije.

Enkrat sem imel tudi 8inchnega doma. Sem narihtal kretnico na najnizje, pod 20 hz, ne vem veĆØ natanĆØno... Å”pilal je pa do 300 hz Laughing
display je bil dober, pa daljinec. vse je lepo pisalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2021 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:


Ja, saj to glede HI level inputa mi je jasno. Mene samo zanima, zakaj mora biti ravno tako povezano (s tremi dratki) in zakaj bi eventuelno bil problem ĆØe povežem kot bi siver vezal bi wire zviĆØnik, se pravi s Å”tirimi žicami na izhodu in Å”tirimi v Neutriku.
Z dodatnim RELom ne bo težav, saj ima ojaĆØevalec možnost "side" izhodov spremeniti v biamp mode za par sprednjih, katere itak poganja konĆØna. Ta biamp mode bi izkoristil za poganjanje subov (signal za oba suba).

No, biwire kabel sem za sub vzel, ker zravan ni bilo tega RELovega ĆØuda od žiĆØk. Imam pa za HT mode povezan tudi prek RCA, torej moram dobiti Å”e spodoben Y splitter.


Sej tudi lahko naredis svoj kabel s 4 zickami ce ces in tako priklopis. Ce imas samo 1 sub so tri zicni kabli minimum, da pac zdruzis oba kanala uporabis pa en -, ni treba priklapljati oba -.

V situaciji ko imas pa 2 suba pa sta dva kabla dost (lahko tudi 4 po kanalu, ce imas tak kabel). Js sem kupil Van Damme Hi-Fi in naredil dva stereo kabla, ki sta bazirana kabla Neutrik konektrojih, kjer uporabljam samo 1+ in 1- in na drugi strani kabla pa imam stereo banance. 2+ in 2- sploh ne uporabljam
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2021 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@delfinius

Saj tako sem naredil. In bom tudi z drugim naredil enako. Se bom pa moral malo poigrat s postavitvijo, zaradi rahle prostorske stiske v dnevni sobi. Dva majhna otroka in kar konkretni podstavki za Usherja Laughing Sub je sedaj ob levem in cilja po diagonali, drugi bo nekako moral stati ob desnem. Dobro, da so naslednji teden poĆØitnice in bo malo veĆØ ĆØasa za fizkulturo. Bo kar veselica Very Happy
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem pozabil dodati. Pri Jbl monitorjih se je pol foruma delalo norce, da gre zvocnik samo do 40Hz. Na zalost je to vec kot dajejo od sebe relovi subwooferji, samo novi s pasivnimi membranami znajo bit izjema. No, eventuelno kaka 12ica bi lahko dodala kak hz. Kaksnim zvocnikom tak sub lahko doda globino je jasno. Slabim dvosistemcem pol pa je konec. Vsem vecjim pa jaca obstojece base. Res je zanimivo kaj lahko naredijo angleske audio revije. In to brez kakrsnekoli meritve. Samo lepa znacka in visoka cena.
V bistvu gre za dodatni basovec. No pr 8 inchnem gre samo za slabo salo.
Je pa dober biznis, ker subov se pa res ne primerja, samo recenzije se bere. In to po moznosti brez ene stevilke. Pol ko ga probas pa ni skoraj nic od njega. Najboljsi filing je ko gre od doma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res nevem, naj soĆØustvujem, ali ti ĆØestitam. Ker si oĆØitno edini, ki ima probleme z dotiĆØno "audio marko" Rolling Eyes
Se pravi, so moji Usherji rahitiĆØni na bassu, ĆØe (dobesedno) ĆØutim (in sliÅ”im) prisotnost zgoraj omenjene "audio marke" v sistemu?

Mimogrede, niti JBL nima grde znaĆØke. Najbrž tudi recenzij nima slabih. V angleÅ”kih revijah (katerih sicer sploh ne berem).

Eh, pa kokic tudi ne jem Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Types of Low-Frequency Hearing Loss

There are two main types of low-frequency hearing loss:
- Sensorineural low-frequency hearing loss is caused by damage to the hair cells, your cochlea, or your auditory nerve.3
-  Conductive low-frequency hearing loss is caused by a problem within your middle ear.

https://www.verywellhealth.com/low-frequency-hearing-loss-1048828
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 22, 2021 13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Types of Low-Frequency Hearing Loss

There are two main types of low-frequency hearing loss:
- Sensorineural low-frequency hearing loss is caused by damage to the hair cells, your cochlea, or your auditory nerve.3
-  Conductive low-frequency hearing loss is caused by a problem within your middle ear.

https://www.verywellhealth.com/low-frequency-hearing-loss-1048828


Jaz se bojim, da je zgornji pojavni primer utrpel obe varianti Confused
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 24, 2021 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebne žalitve so obiĆØajen manever, ko nekomu zmanjka argumentov. REL ima velik problem. VeĆØina subov je 10" ali pa celo 8". Poleg tega so kompresijski in to enostavno pri basu ne gre. PoslediĆØno gre potem za visoke base in visoka popaĆØenja. Zveni sicer prijetno, ampak to je bolj posledica svoje frekvenĆØne omejenosti. Hkrati pa je zvok moten in Å”ibek. Nobene resolucije ni kaj Å”ele resnih preformans. To seveda sliÅ”iÅ” Å”ele, ko domov pripeljeÅ” kaj bolj resolutivnega. ƈutiÅ” pa Rel-a nikoli, ker ne igra tako moĆØno kaj Å”ele nizko.

Podatki so pri sub-ih zelo zgovorni. Tukaj ni nobenih olepŔav. 12" Rel model ima na 63 Hz 114,6 dB pritiska, na 25 Hz pa samo Ŕe 92,7. OdŔtevati znamo vsi. To je - 22 dB. To pomeni, da je eden izmed redkih modelov, ki uporablja 12" driver (in Ŕe pasivno membrano) sposoben narediti bunko na 60 Hz, do 40Hz Ŕe seže, pol je pa konec. Zamislite si sedaj kaj zmore zaprt 10".
To tako paĆØ je. Nekateri sliÅ”ite skozi recenzije angleÅ”kih revij, kjer prodajajo meglo. Kot je že nekdo rekel na tem forumu je rel angleÅ”ki nafuk. Tudi bunka na 60 Hz je pa bolje kot niĆØ. Na žalost pa to Å”e mimo subwooferja ni Å”lo.

Pa Å”e eno stvar bom povedal. Znalci, no v bistvu veĆØina, prodaja zgodbo o kompresijskih wooferjih... ker imajo teoretiĆØne prednosti. V praksi je teh prednosti bore malo (razen pri slabih wooferjih). ƈe je tunning dovolj nizko, namreĆØ teoretiĆØne slabosti ne pridejo v sliÅ”no obmoĆØje. V sliÅ”no obmoĆØje pa pridejo slabosti kompresijcev, ki imajo veĆØjo distorzijo, nižjo glasnost, slabÅ”i frekvenĆØni doseg, ob uporabi EQ-jev pa tiste slabosti, ki se pripisuje refleksnim wooferjem, padejo ravno na kompresijske. Rado se jih eq-ja, ker paĆØ drugaĆØe nikamor ne prideÅ”. EQ ima posledice na fazne anomalije in group delay. ƈe ima nek refleksni sub tuning pod 20 Hz, tega ne boste sliÅ”ali. Boste pa sliÅ”ali dosti manj popaĆØenj, dosti manj ga bo treba gnati (zato port nikoli ne bo sliÅ”en), globlje bo Å”el (mnogo globlje) in ja stavim da lahko SVS PB 2000 osmeÅ”i vsakega rela. No mogoĆØe 15" ne ravno osmeÅ”i.
Sicer si pa poglejte žalost Rela pri podatkih:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dU5OOnf3nVgctJszmfyBjaxK69dkXte6ZL6anVTW2_M/edit#gid=834598950
Raje ne merijo kaj dosti, ker bi Ŕlo lastnikom na jok. Tudi druga angleŔka firma se izogiba meritev, BKelec.

Tole pravi SVS na temo sealed/ported:
"One of the most persistent myths in the audio industry is that ported subwoofers perform poorly on music. This reputation was largely earned by the public suffering through decades of small, ported boom boxes so common in 5.1 home-theater-in-a-box systems and brick/mortar retail outlets. At SVS, we call these imposter subs. These subwoofers donā€™t sound bad on music because they are ported; they sound bad on music (and movies too) simply because they are bad subwoofers.

SVS ported subwoofers have a flat frequency response, low distortion, excellent bandwidth linearity and a very deep tuning frequency (typically 20 Hz or deeper). The deep system tuning frequency shifts port-induced phase rotation and associated group delay below the typical music bandwidth, where we are relatively insensitive to it. By doing this, SVS subwoofers remain accurate in frequency response and maintain crisp speed in transients so you donā€™t experience the ā€œbloatā€ or ā€œboominessā€ found in lesser ported subwoofers."

https://www.svsound.com/blogs/subwoofer-setup-and-tuning/75367747-sealed-vs-ported


Nazadnje urejal/a Audiomarka Ned Okt 24, 2021 17:45; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 24, 2021 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

8" rel ni za niĆØ. To je Å”koda razglabljat. Videl sem da imajo tudi 6,5". Se ĆØlovek res vpraÅ”a, kam seže ĆØloveÅ”ka neumnost.
10" zaprti je za v Ŕpajz.
12" zaprti je za dodatek 2 sistemskim monitorjem.

Ta novi s pasivnimi membranami znajo bit pa druga muzika... samo manj kot 12" je slaba. 12" za 2600 GBP Laughing pa spet slaba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 44, 45, 46  Naslednja
Stran 15 od 46

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe