Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomoč pri postavitvi zvočnikov v dnevni sobi (40 m2)
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 19:04    Naslov sporočila: Pomoč pri postavitvi zvočnikov v dnevni sobi (40 m2) Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Trenutno prenavljam stanovanje in sem si v dnevni sobi zamislil 2.1 hišni kino. Ker je dnevna soba precej velika (40 m2) in odprta imam malo problema s postavitvijo sistema.

Doma imam dva aktivna studijska zvočnika Yamaha HS8 8" 120W, katera bi vezal na Line-out izhod na AV sprejemniku, dokupil pa bi še en aktivni 12" subwoofer.

Budget za dokupit AV receiver in subwoofer je max. 1000 eur.
V mislih sem imel:
- AV receiver: Onkyo TX-NR575E
- Subwoofer: Klipsch SPL 120 12" ali Triangle Tales 400 12"

Lahko predlagate tudi kaj drugega, bolj primernega. Tudi trenutni aktivni zvočniki niso najbolj primerni, ampak mi jih je žal, saj so skoraj novi.

Problem nastane pri razmaku zvočnikov, ki mora biti vsaj 2m - 2,2m, zaradi 170cm širine TV-ja in oddaljenosti poslušanja cca. 4,5m.

V dnevno sem danes postavil zvočnika in je zvok na mestu gledanja TV porazen, basa je čisto premalo oz. se ga na sedežni med sedenjem rahlo čuti, sliši se ga pa bolj porazno. Morda sem naredil napako, ker sta bila zvočnika skoraj 3m narazen (spomnil sem se šele, ko sem vse pospravil že).

Spodaj prilagam skico, kakšna bi bila predvidoma postavitev vsega. Opcija Subwooferja je 1, 2 ali 3 (na skici).

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
crush



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 10:05
Prispevkov: 18
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj laičen komentar, dokler se ne oglasi kdo z več izkušnjami.

Imam podobno obliko sobe in 5.1 sistem v katerem imam trenutno 2 suba, pozicija 1&2 na sliki.
Sub 2 sem premaknil nekje 130cm od stranskega zidu in se sedaj sliši dokaj ok. Z enim subom je bilo ogromno lukenj pri različnih frekvencah.

Sam sem daleč največji napredek opazil ko sem sedežno garnituro pomaknil 1m+ stran od zadnjega zidu.

Glede AVR, imam jaz Denon x3500h, ki podpira Audessey XT32 room correction, s katerim sem se neki igral. Mogoče preveri če se dobi še kak star model x3600h za 600€?

Edit: najlažje ti bo če naredis tako imenovan subwoofer crawl in ugotoviš kje v sobi bo tvoj sub pokril frekvence ki jih pogrešaš. Sam sem resnično dosti časa potreboval da sem prišel do nekega zadovoljivega rezultata..
_________________
I quit the band and now I mostly play with myself.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedežna bo od zidu odmaknjena pol metra, prostora za sub 2 na sliki pa je maks 1 meter od sosednjega zidu.

Opcija sta tudi dva rabljena suba, če se bo kaj pametnega prodajalo.

Obstaja morda kakšno pravilo za velikost subwooferja glede na prostornino prostora? Strop je visok 2,45m.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2021 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

K Yamaha HS8 monitorjema paše Yamaha HS8 Subwoofer. Sam ne bi mešal z drugimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2021 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo me moti, da je samo 8"... mogoče bi se premislil, ko bi slišal v živo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2021 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jani e90 je napisal/a:
Malo me moti, da je samo 8"... mogoče bi se premislil, ko bi slišal v živo.

Na srečo ima zadaj gumb, da prilagodiš jakost. Imam ga v sobi 15m2 skupaj s HS7, ampak že pri polovični jakosti doni po celi hiši. Ti pa imaš še zelo dobra monitorja HS8, pri katerih nekateri sploh ne potrebujejo oz. uporabljajo subwooferja.

Nizkih tonov (dostikrat si narobe predstavljamo kaj to sploh je, dokler ni vklopljen samo subwoofer Smile), je hitro tudi preveč, kar je vsaj zame zelo moteče, še bolj, kot če jih je premalo. Ušesom paše pravo razmerje-ravnovesje, kar pa je na žalost zelo odvisno tudi od zvočnih posnetkov (ko zamenjaš posnetek (npr. CD), je v določenih primerih podoben učinek, kot da bi zamenjal zvočnike Sad ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2021 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno imam HS8 tudi jaz v 15m2 sobi in je super, ko sem ji pa sprobal v dnevni sem bil pa prav šokiran in je sub nujno potreben.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2021 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jani e90 je napisal/a:
Trenutno imam HS8 tudi jaz v 15m2 sobi in je super, ko sem ji pa sprobal v dnevni sem bil pa prav šokiran in je sub nujno potreben.


Občutek imam, da te HS8 subwoofer ne bo razočaral. Imel sem že druge (JBL, ...), pa se skrijejo proti temu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani e90



Pridružen/-a: Ned Maj 2019 22:47
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2021 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kaj razlike med subwooferji namenjenim za hišni kino ali pa HS8 S, ki je ubistvu studijski sub, tako kot moji zvočniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2021 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jani e90 je napisal/a:
Je kaj razlike med subwooferji namenjenim za hišni kino ali pa HS8 S, ki je ubistvu studijski sub, tako kot moji zvočniki.


Kolikor sam razumem, naj bi bila studijska oprema kar se da "objektivna" in namenjena za delo v studiu. To objektivnost se doseže tudi s tem, da so zvočniki aktivni, da potem sploh ni debate, da s tem ali onim ojačevalcem špila driugače ... važen je samo še zvočni signal.

Sam sem sprobal že nekaj kombinacij, do sedaj najbolje se sliši ravno HS7 + HS8 sub. Poskušal sem z večimi subwoferji + hifi zvočniki, ampak je woofer v sistemu deloval kot tujek - za vsako pesem in glasnost bi ga moral posebej nastaviti.

https://www.neumann.com/homestudio/en/difference-between-home-stereo-speakers-and-studio-monitors
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2021 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jožko1989 je napisal/a:

Sam sem sprobal že nekaj kombinacij, do sedaj najbolje se sliši ravno HS7 + HS8 sub. Poskušal sem z večimi subwoferji + hifi zvočniki, ampak je woofer v sistemu deloval kot tujek - za vsako pesem in glasnost bi ga moral posebej nastaviti.
s

ce je tako, potem SW ni bil dobro implementiran v sistem
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2021 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
Jožko1989 je napisal/a:

Sam sem sprobal že nekaj kombinacij, do sedaj najbolje se sliši ravno HS7 + HS8 sub. Poskušal sem z večimi subwoferji + hifi zvočniki, ampak je woofer v sistemu deloval kot tujek - za vsako pesem in glasnost bi ga moral posebej nastaviti.
s

ce je tako, potem SW ni bil dobro implementiran v sistem

Čisto možno. Kaj pa to točno pomeni "dobro implementiran v sistem"?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2021 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

frekvencno, fazno, casovno, jakostno usklajen s preostalim glavnim sistemom
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2021 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
frekvencno, fazno, casovno, jakostno usklajen s preostalim glavnim sistemom


Še zmeraj mi ni jasno, kaj naj bi pomenilo frekvencno, fazno, casovno in razlike med temi pojmi v smislu delovanja subwooferja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
frekvencno, fazno, casovno, jakostno usklajen s preostalim glavnim sistemom

Torej LBaudio, si tako prijazen in razložiš razlike med "frekvencno", "fazno", "casovno" usklajenostjo.
lp Jožko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe