Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli in interkonekti - naravoslovni pristop
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2021 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To mislim da si malo zamešal pojme. Če DAC ne podpira DSD ali ni pravilno konfigurirano se pretvarja v PCM, kar pa ni DoP. To je navaden PCM.
DoP je samo način da se DSD pošlje na DAC preko USB. Pri DoP regulacija glasnost ni mogoča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 01:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kako je to, ampak meni DAC pove, kaj je dobil in samo če pošljem native DSD, ga prikaže v naslovljeni frekvenci, drugače pa pravi, da dobiva PCM. DoP naj bi pomenilo DSD over PCM. DAC brez displaya ni nič vreden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali če ni displaya se ne sliši drugače? Shocked

DoP = DSD over PCM = native DSD:
What is DoP (DSD over PCM)?
DoP isn't PCM
Citiram:
The original idea for DoP was invented by dCS in 2011. It involves taking groups of 16 adjacent 1-bit samples from a DSD stream and packing them into the lower 16 bits of a 24/176.4 data stream. Data from the other channel of the stereo pair is packed the same way. A specific marker code in the top 8 bits identifies the data stream as DoP, rather than PCM. The resulting DoP stream can be transmitted through existing 24/192-capable USB, AES, Dual AES or SPDIF interfaces to a DoP-compatible DAC, which reassembles the original stereo DSD data stream COMPLETELY UNCHANGED.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V glavnem, gre za dodatno pretvarjanje, kar jaz ne maram pa amen. Šele če imaš display, vidiš, kaj se pretaka in v kakšni obliki. Veliko ljudi misli kakšno resolucijo posluša, pa je sploh ne dobijo čez do DACa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAC (RME ADI-2 PRO) imam priključen preko S/PDIF na RPI, kjer teče Moode audio player. Vsa DSD vsebina se prenaša v DAC prek DoP, ker S/PDIF ne podpira drugega kot PCM. Kot je bilo že večkrat na tem forumu povedano, gre pri DoP le za transport DSD podatkov, ki se navidezno zakodirajo v PCM, da se lahko prenašajo prek S/PDIF. DAC prejete DoP pakete razpakira v čisti DSD in kot take tudi predvaja. Pri tem ni nobene konverzije DSD glasbene vsebine, vse je 1:1. Pri predvajanju v DoP načinu mi DAC na statusnem displeju prikaže DSD (enako kot če gre native prek USB). Regulacija glasnosti DSD vsebine v Moode playerju ni možna, kar je razumljivo, saj se sama vsebina ne pretvarja v PCM, temveč ostane izvorna DSD. V DAC-u imam možnost izbire, da se DSD pretvori v PCM, kar nato omogoči tudi regulacijo glasnosti in vse ostalo (PEQ, ...), sicer tega ni. Se pa seveda v tem primeru izgubi ves čar DSD-ja, kolikor ga pri meni sploh je.

lp Marjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če povemo drugače.
Recimo da je DSD razglednica, ki jo damo v PCM kuverto da se pošlje po USB. DAC to DSD razglednico vzame ven iz PCM kuverte. Ta PCM kuverta gre potem lahko še recimo v USB kuverto. To je DoP in kar se tiče poslušalca nima veze z PCM. Na koncu dobiš brezmadežno DSD razglednico.

joztom je napisal/a:
Veliko ljudi misli kakšno resolucijo posluša, pa je sploh ne dobijo čez do DACa.

Vidim take stvari pogosto v svetu avdiofilije. Poslušanje z očmi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
V glavnem, gre za dodatno pretvarjanje, kar jaz ne maram pa amen. Šele če imaš display, vidiš, kaj se pretaka in v kakšni obliki. Veliko ljudi misli kakšno resolucijo posluša, pa je sploh ne dobijo čez do DACa.


Sicer tole nima nič veze z kabli, ampak potem, @joztom, kuj začni nemarat tudi flac-e, pa m3u-je pa.... Gre samo za enako vsebino, zapakirano v drugačno škatlo. Je pa seveda od dotičnega DA pretvornika odvisno, kaj z DoP škatlo naredi. To moraš pa preveriti v tebničnih podatkih tvojega oz. se ustrezno poigrati z nastavitvami.

@ambasador
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko smo že v temi kablov, me zanima mnenje tistih, ki slišite pomembne razlike med kabli za prenos dig. signalov, ali ima slišni vpliv tudi kabel, ki prek S/PDIF prenaša DoP.

Dejstvo je, da se v tem primeru clock za DA konverzijo DSD-ja neposredno ne ekstrahira iz PCM signala oz. DoP. Ali pač? Clock za DSD signal je povsem drugačen od tistega, ki pride prek DoP oz PCM signala. Seveda morata biti medsebojno usklajena, saj je tok podatokov skoraj real-time. Kako tu nagaja jitter, povzročen zaradi prenosa dig. signala skozi kabel, če sploh? V tem primeru tehnični argumenti vpliva dig. kabla na zvok, kot je bilo razlagano do sedaj na tem forumu (v primeru PCM-ja), ne držijo. Je kdo to preizkušal?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bom zaključil v tej temi. Med čakanjem na nov kabel mi ni dalo mira. Vedel sem, da imam slabe surrounde. Kabel izmerjeno podhranjen. Na naravosloven način sem šel meriti zvočnik s t.i. kvazi-anehoično metodo. Kalibriran mikrofon neposredno pred membrano. Ponavljal meritve, če bi slučajno imel vpliv prostor, pa ga ni imel.
V glavnem meritev tako obupna, da bi me bilo sram tukaj objaviti graf. Iščem nekaj manjšega, po možnosti v rangu +-3db.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 11, 2021 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre za full range driver? Predvidevam glede na impedanco.
Pri teh je precej običajno, da je hribovito. So sicer izjeme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe