Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2020 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

robba22 je napisal/a:
Pozdravljeni. Star dac mi nekaj nagaja in mislim, da je čas za menjavo (občutek imam da nagajajo driverji). Do sedaj sem uporabljal emu 0404 usb, kateri je bil povezan na Yamaha a-s2000 integrirca. Zvočniki so b&w 602 s3.
Nekaj sem gledal dace v nižjem do srednjem cenovnem rangu. Najprej sem se zagrel za topping dx30 pro, potem za fiio k5 pro, sedaj pa sem nekako najbolj odločen za project pre box S2 digital. Kaj pravite na to izbiro? In ali lahko kdo, ki si lasti toppinga pove ali je imel kakšne probleme z njim? Nekako nisem prepričan glede toppinga zaradi QC problemov in dokaj visoke izhodne impendance (okoli 10 Ohmov). Imam slušalke Philips Fidelio x2hr, katere imajo dokaj nizko impendanco (mislim da 32 Ohmov), tako da s tega stališča bi bil project S2 boljša izbira. Je pa na žalost tudi dražja. Tako da če boste priporočili kakšen dac naj bo v tem cenovnem rangu (do cca Max 400 €, raje manj).


Lp sam sem imel več toppongov med njimi tudi dx3 pro. Ko sem ga imel z njim nisem imel nobenih problemov. Priklopljen je bil na onkyo ojačevalec in razlika z ali brez je bila slišna tudi za bolj telebeane kot sem sam. Sem pa zadevo sedaj nadomestil z e30+l30 in se mi zdi da je zadeva še boljša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2020 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam 4 leta tole (starejso razlicico) in zadeva dela kot mora, tudi zvokovno je super. Moj je se na rahlo hladnejsi strani nevtralnega, spodnji je ze bolj nevtralen.

https://www.audiophonics.fr/en/dac-with-volume/aune-x1s-pro-dac-es9038q2m-headphone-amplifier-32bit-768khz-dsd512-black-p-13809.html

Kar se pa ojacevalnika za slusalke tice je pa tole spodnje tudi zelo solidno!
https://www.audiophonics.fr/en/sedentary-headphone-amplifier/aune-x7s-headphone-class-a-amplifier-variable-out-balanced-black-p-10953.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2020 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam AV Yamaha RX a3070....priporočate, da dodam DAC zraven? bo kaj razlike....ali je že v sami Yamahi dovolj dober DAC in da bi bilo škoda denarja v to metati?....nisem še nikoli imel priklopljenega zunanjega DAC-a zato ne vem koliko se v praksi pozna.

Je kaj pomembno kateri DAC? pač, da paše skupaj z Yamaho AV ali to ni toliko pomembno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robba22



Pridružen/-a: Tor Okt 2010 13:25
Prispevkov: 38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2020 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale aune sem tudi gledal, samo najboljša verzija naj bi bila anniversary, katera pa ni več na zalogi. Če se le da bi imel amp in dac v eni škatli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robba22



Pridružen/-a: Tor Okt 2010 13:25
Prispevkov: 38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2020 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Likalnik je napisal/a:
Jaz imam AV Yamaha RX a3070....priporočate, da dodam DAC zraven? bo kaj razlike....ali je že v sami Yamahi dovolj dober DAC in da bi bilo škoda denarja v to metati?....nisem še nikoli imel priklopljenega zunanjega DAC-a zato ne vem koliko se v praksi pozna.

Je kaj pomembno kateri DAC? pač, da paše skupaj z Yamaho AV ali to ni toliko pomembno?


Jaz na tvojem mestu ne bi kompliciral in bi lepo uporabil yamahin dac.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xpr0ject



Pridružen/-a: Sob Nov 2013 19:51
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2020 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni, kupujem dac, pa se mi kar meša od poplave produktov, zato me zanima, ali ima kdo izkušnje z Schiit Bifrost 2, ali Gungnir ali celo s kitajskim Gustard x-22? Se da to kje v slo slišat?

Do zdaj je bil dac musical fidelity m6cd v sistemu z zvočniki tannoy glenair 15 in ojačevalcem MBL 7008. Vesel bom kakršnega koli predloga, mora biti balansiran in zanj ne bi dal več kot dobrega jurja...
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2020 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam nov Topping D50s. Več kot vrhunsko. 200-300€
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2020 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

xpr0ject je napisal/a:
Pozdravljeni, kupujem dac, pa se mi kar meša od poplave produktov, zato me zanima, ali ima kdo izkušnje z Schiit Bifrost 2, ali Gungnir ali celo s kitajskim Gustard x-22? Se da to kje v slo slišat?

Do zdaj je bil dac musical fidelity m6cd v sistemu z zvočniki tannoy glenair 15 in ojačevalcem MBL 7008. Vesel bom kakršnega koli predloga, mora biti balansiran in zanj ne bi dal več kot dobrega jurja...
Hvala!


Denafrips Ares II..ali pa ,če se stegneš malo dlje Pontus
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2020 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
xpr0ject je napisal/a:
Pozdravljeni, kupujem dac, pa se mi kar meša od poplave produktov, zato me zanima, ali ima kdo izkušnje z Schiit Bifrost 2, ali Gungnir ali celo s kitajskim Gustard x-22? Se da to kje v slo slišat?

Do zdaj je bil dac musical fidelity m6cd v sistemu z zvočniki tannoy glenair 15 in ojačevalcem MBL 7008. Vesel bom kakršnega koli predloga, mora biti balansiran in zanj ne bi dal več kot dobrega jurja...
Hvala!


Denafrips Ares II..ali pa ,če se stegneš malo dlje Pontus

+1
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xpr0ject



Pridružen/-a: Sob Nov 2013 19:51
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2020 22:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, prvic slisim za Denafrips, zgleda zelo zanimivo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2020 23:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam bil za jurja skoraj ziher posegel po Denafrips Ares. Za ta denar najbrž karkoli drugega težko konkurira (r2r). Sam imam od njih Hestia preamp, vrhunsko narejeno. My 50 cents...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2020 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja še Soekris je tudi tu nekje:
http://www.soekris.dk/dac2541.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2020 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Denafrips ne podpira MQA - v kolikor je to relevantno.

Nazadnje urejal/a benma Pet Dec 04, 2020 15:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2020 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Velja preveriti tudi Toping. Poznam dva, ki sta izredno zadovoljna, pa še v Sl. je zastopstvo. Ni R2R, ima pa najnovejši AKM čip. Slišal sem model D 90 in je res dober.

lpm
_________________
miro


Nazadnje urejal/a bogomir 4051 Sob Dec 05, 2020 10:29; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
xpr0ject



Pridružen/-a: Sob Nov 2013 19:51
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 04, 2020 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo ta Denafrips Ares II doma?
Ali se da to kje slisat (dealer), sposodit, rad bi slisal v svojem sistemu. Vcasih je to bil manjsi izziv :)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 102 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe