Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

JBL 4312SE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ck

Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2020 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Za čačko imam tisto kar je na naslovnici videa, ki ga je @lightBit objavil - z napisom Is this normal? Gre za visokoresolutivni frekvenčni odziv. Ker sem že videl, da so nekateri poskušali ekvalajzer štelat po tistem.

Seveda se equalizira glede na meritve, saj zato se jih pa dela.

In tistale "čačka" ni vsa resnica ker je že malo spolirana. Če bi pokazal meritev na 1/48 oktave, pol bi šele jokal, ko bi videl špice.

In vedno se najprej ekvalizira najbolj kritične, če je le možno ali pa tam blizu (tako v plus kot v minus - tu smo ponavadi omejeni), potem se pa spet pomeri, pa spet,...dokler se ne dobi spodobno krivuljo - seveda ne pri 1/24 oktave ampak vsaj 1/6 ali nižje. Še 1/3 je več, kot uho sliši, ampak recimo da je blizu.
Sem vmes pozabil napisati, da te včasih dobro hebe tudi sprememba faze zvoka zaradi odbojev - cela štala.

Ko je krivulja spodobna je treba NAPISATI vse nastavitve EQ (ali receiverja,...) in ostalo (položaj zvočnikov, mesta poslušanja npr.).
To pa zato, da se po nekaj naknadnih "štelanjih" lahko vrnemo na izhodišče.

Potem poslušamo glasbo, ki jo poznamo in z EQjem "nastavljamo" nam bolj pravilno zveneč zvok. Ko po mnogo časa pridemo do nirvane zapišimo ponovno kako in kaj. Do nirvane pomaga tudi dober whisky (ha, ha)

Drug dan pa prižgemo in ugotovimo, da to ni to. Ha, ha, ha.

C`est la vie

Lahko pa na receiverju ali drugi napravi z DPS damo avtonastavitev in se sam naštela, potem pa popravljamo (ali pa tudi ne).
Audiomarka

Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2020 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JBL bolj pasejo z rumom kot z viskijem Laughing sploh ce je ekvalajzer v igri. Da se zatrese dol do Kube Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay

Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2020 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem pa skuri vseskupaj pa bo mir.
https://youtu.be/uGbhF8p0xEw
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2020 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
F/M krivulje so kako mi slišimo enako glasno frekvence po spektru. Kot neke vrste izobare ali izohipse iz drugih področij. Niti malo ni to čačka.

Za čačko imam tisto kar je na naslovnici videa, ki ga je @lightBit objavil - z napisom Is this normal? Gre za visokoresolutivni frekvenčni odziv. Ker sem že videl, da so nekateri poskušali ekvalajzer štelat po tistem.

Ce se F/M krivuljo pogleda nekoliko bolj natancno, je razvidno tudi, da je pri 1K vedno korak 3dB enak, levo/desno od 1k pa je zadeva z zaznavanjem prilicno razlicna

Ja, pa saj je jasno, vse kar je na eni črti F/M slišimo enako glasno (v povprečju in zdravi osebki in ne stari itd).

Tako mi slišimo dogajanje okoli sebe. Hifi proces pa ima nalogo zvok v naravi linearno zajeti in linearno prenesti. Mi pa čujemo kot čujemo, važno da je prenos izveden linearno in predvajan linearno (enako kot je v naravi).

Ampak smo izven teme.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Stran 19 od 19

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu