Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dynaudio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambro

Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="ambasador"]Se pridružujem @ajki..

...There’s also a subtle excess richness to the presentation from the midrange downwards that robs these speakers of just a little transparency and vigour, although we think careful partnering with more upbeat amplification – Plinius or Naim are a good place to start – would work well.

Mi lahko pošlješ ta link prosim.
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="ambro"]
ambasador je napisal/a:
Se pridružujem @ajki..

...There’s also a subtle excess richness to the presentation from the midrange downwards that robs these speakers of just a little transparency and vigour, although we think careful partnering with more upbeat amplification – Plinius or Naim are a good place to start – would work well.

Mi lahko pošlješ ta link prosim.

https://www.whathifi.com/dynaudio/confidence-c2-signature/review
ambro

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala @ambasador.

Kolikor vem je Primare na toplejši temnejši strani, tako da bi bil verjetno bolj primeren kakšen svetlješi ojačevalec?
ambasador

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Hvala @ambasador.

Kolikor vem je Primare na toplejši temnejši strani, tako da bi bil verjetno bolj primeren kakšen svetlješi ojačevalec?

Ne bi špekuliral in tudi nebi tako postavil problem. Po mojem ne gre temno s svetlim kompenzirat. Ojačevalec mora biti tonalno pravilen, harmoničen - a z železno kontrolo midbasa.
ambro

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sem že prej prebral ta review in napisano drži. Sem pa nekje se ne spomnim kje zasledil, da so prva izvedba še za odtenek bolj v tej smeri. Nekdo je celo napisal, da so srednji in visoki celo prelepi in presladki, da bi lahko bili naravni.
ambasador

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Ja sem že prej prebral ta review in napisano drži. Sem pa nekje se ne spomnim kje zasledil, da so prva izvedba še za odtenek bolj v tej smeri. Nekdo je celo napisal, da so srednji in visoki celo prelepi in presladki, da bi lahko bili naravni.

Hifi je poln presenečenj z ustreznimi kombinacijami naprav. Ko sem Spectrona poslušal na mojih zvočnikih, je izginila zabuhlost in slaba kontrola basov. Je tudi bilo kot bi transparenten subwoofer dodal s tem, da se membrane skoraj niso premikale. Izginilo je tudi klenkanje dveh srednjih tipk klavirja, ki sem jih pripisoval zvočniku.
Isto tako, v drugo smer, kadar hočejo na silo narediti tranzistor zveneč kot lampaš, dobiš osladen, lepljiv zvok. Pa to pripišejo prvemu zvočniku, ki jim pošteno to prikaže. Tako da posploševati ne gre.
Če kaj vsi priznavajo Dynaudiu, so to Esotar visokotonci, ki veljajo za jagodni izbor ponudbe na trgu. Pa veš da se vedno nekdo zmrduje tudi ko ni razloga.

Če ti C2 ugaja, mu velja ustreči. Te ziher popelje v eno od možnih high end variant.
ambasador

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če sem že začel..
Isto kot jaz doma s Spectronom so ugotavljali z Threshold S/5000 ojačevalcem. Takrat so imeli pri reviji Suono (moje da tako rečem) MA20Gold za referenčne zvočnike in so vse preposlušali tudi na njih.
Ta ojačevalec jih je spravil iz tira, ker si niso mislili, da po toliko različnih testiranih ojačevalcih v osnovi po istem kopitu zvenečih, lahko obstaja nekaj povsem drugega.
Preberi si tole (sicer ni iz Suona) a so isto ugotavljali:
http://www.soundstagenetwork.com/revequip/threshold_s5000e.htm

Cenovno ni za si rezat žile in ga še sedaj izdelujejo.
ps
Glej, glej, kdor išče, najde:
http://www.mangiasano.eu/iweb/hiend/Threshold_S5000e.html
Čisto na dnu so zbrani nekateri testi in tudi tisti iz Suona. Če klikneš na sliko (so 3, vsako posebej), se poveča..
DF=1000, mimogrede.
ambro

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Če sem že začel..
Isto kot jaz doma s Spectronom so ugotavljali z Threshold S/5000 ojačevalcem. Takrat so imeli pri reviji Suono (moje da tako rečem) MA20Gold za referenčne zvočnike in so vse preposlušali tudi na njih.
Ta ojačevalec jih je spravil iz tira, ker si niso mislili, da po toliko različnih testiranih ojačevalcih v osnovi po istem kopitu zvenečih, lahko obstaja nekaj povsem drugega.
Preberi si tole (sicer ni iz Suona) a so isto ugotavljali:
http://www.soundstagenetwork.com/revequip/threshold_s5000e.htm

Cenovno ni za si rezat žile in ga še sedaj izdelujejo.
ps
Glej, glej, kdor išče, najde:
http://www.mangiasano.eu/iweb/hiend/Threshold_S5000e.html
Čisto na dnu so zbrani nekateri testi in tudi tisti iz Suona. Če klikneš na sliko (so 3, vsako posebej), se poveča..
DF=1000, mimogrede.

Zanimiva recenzija. res dobra mašina za ceno. Smile
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2020 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ne smemo pozabit na izvor Rolling Eyes . Če je le ta od istega proizvajalca kot ojačevalci se tako "karakter" prenaša naprej. Če gre za "mirnejši" bolj "zadržan" karakter je tudi tu iskati rešitev Shocked
Žal se tukaj v praksi delajo napake, ker dober izvor stane pa naj bo to samo DAC, streamer ali CD-SACD, hm ponavadi cenovno ne zaostaja za ojačevalci. Tukaj pa audiofili šparajo, ker se jim zdi neumno toliko denarčkov zapravit za DAC in si kupijo nekega "kitajčka", ki je lahko super pohvaljen, a to velja za primeren cenovni razred, tako kot kabli. Kabel z oceno "5*" s ceno za 5€/m ga ne moremo dat v sistem za nekaj več deset tisočakov € Crying or Very sad ...

In če je zvočnik v cenovnem razredu 5, 10 tisočakov ni nič narobe, da investiramo tudi v "izvor" take denarčke Wink Rolling Eyes

Ko slišiš enkrat tako mašino, šele potem se zaveš kaj vsega in na kakšen način si poslušal in kako se mora slišat... Timber, velikost instrumentov, naravna 3D , super čista a nič agresivna zvočna slika Shocked Shocked itd.
ambro

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2020 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Ne smemo pozabit na izvor Rolling Eyes . Če je le ta od istega proizvajalca kot ojačevalci se tako "karakter" prenaša naprej. Če gre za "mirnejši" bolj "zadržan" karakter je tudi tu iskati rešitev Shocked
Žal se tukaj v praksi delajo napake, ker dober izvor stane pa naj bo to samo DAC, streamer ali CD-SACD, hm ponavadi cenovno ne zaostaja za ojačevalci. Tukaj pa audiofili šparajo, ker se jim zdi neumno toliko denarčkov zapravit za DAC in si kupijo nekega "kitajčka", ki je lahko super pohvaljen, a to velja za primeren cenovni razred, tako kot kabli. Kabel z oceno "5*" s ceno za 5€/m ga ne moremo dat v sistem za nekaj več deset tisočakov € Crying or Very sad ...

In če je zvočnik v cenovnem razredu 5, 10 tisočakov ni nič narobe, da investiramo tudi v "izvor" take denarčke Wink Rolling Eyes

Ko slišiš enkrat tako mašino, šele potem se zaveš kaj vsega in na kakšen način si poslušal in kako se mora slišat... Timber, velikost instrumentov, naravna 3D , super čista a nič agresivna zvočna slika Shocked Shocked itd.

Jaz sem pa nalašč izbral vse komponente istega proizvajalca, ker baje nimaš kaj zgrešiti saj so kompatibilne med sabo in narejene ena za drugo. Tako imam od Primare DAC 30, PRE 30 in končno A32 vse iz istega razreda. Tako sem izbral tudi zaradi izgleda.

Je pa res da ostaneš na zvoku značilnem za znamko.

So pa sedaj zvočniki v krepko višjem razredu.
benma

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2020 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:

Jaz sem pa nalašč izbral vse komponente istega proizvajalca, ker baje nimaš kaj zgrešiti saj so kompatibilne med sabo in narejene ena za drugo. Tako imam od Primare DAC 30, PRE 30 in končno A32 vse iz istega razreda. Tako sem izbral tudi zaradi izgleda.

Je pa res da ostaneš na zvoku značilnem za znamko.

So pa sedaj zvočniki v krepko višjem razredu.

benma je napisal/a:
Ja, menjava zvočnikov očitno lahko s seboj prinese tudi neljubo presenečenje. Navadno zvočnike kupimo najprej in jim potem prilagodimo ves ostali sistem. Zato se mi postavlja vprašanje, ali pomeni menjava zvočnikov začetek nove iteracije izgradnje celotnega sistema, sploh, če z njimi kot s prvo komponento v sistemu skočiš v področje high-end.

Prav to je bil point mojega gornjega zapisa, čeprav s tem nisem mislil, da tvoj obstoječ sistem ni dober.

Po mojem mnenju se v cenovno ugodnih nakupih vrhunske opreme starejšega datuma lahko (ni pa nujno) skriva past, in sicer, da tovrstna vrhunska oprema starejšega datuma prehiti obstoječ sistem (novejšega datuma). Ko so Confidence 2 leta 2002 prišli na trg, so stali 12kUSD. Aktualni (2019) naslednikl, Confidence 30 stanejo 20kUSD.

To je rang priporočenih ostalih komponent, ki ga takšni zvočniki prinesejo s seboj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po vseh možnih postavitvah Confidencov C2 ob kratki steni sem obupal in zvočnike prenesel na daljšo steno in zvočniki so zaživeli in zaigrali.

Basi so še vedno močnejši kot pri Countourjih in gredo nižje vendar so se umirili in so dosti bolj kontrolirani, srednje področje je sedaj prišlo do izraza in je zelo prijetno mehko in naravno, visoki pa so prav tako lepi in nič agresivni.

V primerjavi s Countourji pa je zvok še vedno bolj topel in z manj zraka..
Nisem pa zadovoljen niti z odrom in njegovo postavitvijo. Zaenkrat je oder bolj ploščat s premalo globine in preveč razširjen. in enostavno nekaj manjka, se ne poklopi.

Idealen položaj bom moral očitno še poiskati. da se pravilno postavi slika.

Sem pa v dvomih, da bom lahko prišel do takega odra in globine kot s Contourji na krajši steni in večjo oddaljenostjo od stene. Pri tej postavitvi imam namreč manj maneverskega prostora, saj je širina prostora le 4 m in imam vmes še nosilni steber tako spredaj med zvočniki kot zadaj, ki je širok 50 cm in izstopa iz stene 40 cm. Sicer pa so tenutno zvočniki oddaljeni od stene cca. 60 - 70 cm.

Slikica sledi.

Vsekakor imajo C2 velik potencial.
ambasador

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2020 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako opisuješ zvok, bo verjetno rešitev ojačevalec z železnim nadzorom membran. Probaj si sposoditi kaj na to temo.
Je pa še nekaj, na kar ajka opozarja, in bi 'odvezalo greha' tvoj ojačevalec - pri pogledu na tvojo fotografijo sistema, je vidno nesorazmerje med velikostjo ojačevalca in žičkami ki grejo na zvočnike.

Na dragih zvočnikih si dovolijo določena odstopanja - ki si jih na cenejših serijah ne smejo - ker računajo na to, da bodo zvočniki parjeni z ojačevalci, ki bodo situacijo obvladali. Isto ojačevalci računajo na priložnost da stresejo desetino amperov v delcu sekunde, kar po 'cvirnih' ne gre.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Na krajši stranici imaš akustične aplikate, ki ti očitno dušijo srednje tone na C2, ki so že itak nekoliko bolj v ozadju.
Vsega po malo, skupni učinek pa na kvadrat, vse gre točno v nasprotno smer kot bi moralo - srednji še bolj dušeni, bas še manj kontroliran.
Naj spomnim kaj so angleži na testu C2 rekli: bas maskira srednje tone in bi rešitev pariti z ojačevalcem tipa Plinius...

Nazadnje urejal/a ambasador Pet Nov 13, 2020 11:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030389877
ambasador

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2020 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka -
dobro opozarjaš na pomembnost izvora zvoka in nacional-popularno šparanje v stilu bit=bit, cenejši je, manj preplačaš.
Neizogibna kazen za šparanje sledi in jo bo vsak odslužil na svojem domu. Obstaja recept kako se kazni izogneš -- preprosto ne poslušaš. To ti omogoči da privarčuješ še na elektriki, o-a-hahaha...
---------------------------------------------------------------------------------------------
V primeru @ambra sklepam, če je njegov sistem že igral s primerno globino/veličino scene - izvor zvoka ne more biti vzrok, da je to sedaj okrnjeno. Da bi pa z drugačnim izvorom kompenziral probleme od drugod, pa ni dosleden pristop.
trancedeejay
Site Admin

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2020 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam kako ima System Audio napisano kako prilagoditi zvočnik v prostoru in pa kako se določene spremembe odražajo v zvoku

https://system-audio.com/wp-content/uploads/2016/01/Manual-for-SA-explorer-and-SA-ranger.pdf

Have a nice Day

Matt
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 5 od 13

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu