Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dynaudio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NaÅ”tel si same dobre ojaĆØevalce v svojem rangu. Je pa tudi varianta, da iÅ”ĆØeÅ” med rabljenimi. Jaz bi npr. iskal Krell KAV 400 Xi. Že nekaj ĆØasa ni v prodaji je pa izvrstna klasika Dana D'Agostina. PoiÅ”ĆØi dobro ohranjenega, cene so verjetno okrog jurja. Predlagam ga zato, ker ga poznam, sem ga imel.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ums15



Pridružen/-a: Pon Dec 2018 11:58
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.
Ja, že sedaj iÅ”ĆØem samo med rabljenimi. Nekako, žal, v okviru zastavljenega budgeta. Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ums15 je napisal/a:
Hvala za odgovor.
Ja, že sedaj iÅ”ĆØem samo med rabljenimi. Nekako, žal, v okviru zastavljenega budgeta. Sad


https://www.subito.it/audio-video/primare-i30-viterbo-353051731.htm

Evo kaj takega bi Ŕlo dobro zraven. Sem uporabljal na Focusih 260.
Sigurno bi se ga dalo zdilat za 850Eur.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ums15 je napisal/a:
Živjo.
Prav priroĆØno se je zopet pojavila tema o Dynaudio zvoĆØnikih in bi Å”e jaz pristavil svoj lonĆØek. Lastim si, khmm, zgolj vstopni model Audience 42, vendar sem z njimi zadovoljen. Trenutno jih poganjam z Rotel RA-01 (ja, tudi to je vstopni model). Ni slabo, vendar verjamem, da zvoĆØniki zmorejo veĆØ. Si zaslužijo veĆØ. Vem, ker sem jih sliÅ”al, ko sem jih kupil nove v salonu.
Že nekaj ĆØasa imam v mislih menjavo ojaĆØevalca, vsake toliko pobrskam po oglasih, vendar nisem prepriĆØan, kaj bi zadovoljilo te precej zahtevne malĆØke. Kaj od tega bi bilo primerno, rabljeno seveda?
- Primare i22
- Yamaha AS-1000
- Denon PMA 1500AE
- Musical Fidelity M3si
- Rotel RC-1070 in Rotel RB-1050
MogoĆØe tudi kaj povsem tretjega. Iz zgornjega nabora se lahko ugane tudi cenovni rang. Z nakupom se mi ne mudi, ĆØe sem toliko let preživel s to konfiguracijo, lahko Å”e kakÅ”no.
Hvala za vaŔe predloge.
Boris


Dynaudio gre dobro skupaj s Pliniusom. ƈe dobiÅ” kje model 9200, bi se dobro ujeli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
NaÅ”tel si same dobre ojaĆØevalce v svojem rangu. Je pa tudi varianta, da iÅ”ĆØeÅ” med rabljenimi. Jaz bi npr. iskal Krell KAV 400 Xi. Že nekaj ĆØasa ni v prodaji je pa izvrstna klasika Dana D'Agostina. PoiÅ”ĆØi dobro ohranjenega, cene so verjetno okrog jurja. Predlagam ga zato, ker ga poznam, sem ga imel.

lpm

O tem, pri nas dokaj priljubljenem Krellu, pri reviji Stereophile nimajo preveĆØ dobrega mnenja, Å”e posebej kar zadeva rezultate opravljenih meritev.
https://www.stereophile.com/content/krell-kav-400xi-integrated-amplifier-measurements
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 15:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ums15 je napisal/a:

- Primare i22
- Yamaha AS-1000
- Denon PMA 1500AE
- Musical Fidelity M3si
- Rotel RC-1070 in Rotel RB-1050

Ko je imel Å”e Intek zastopstvo za Dynaudio, sem enkrat cel popoldan na Focusih 160 posluÅ”al skoraj vse ampe, ki so jih imeli takrat tam, med drugim tudi Primare integrirc in MF M3 s tvojega seznama, pa mi nobeden od njih ni sedel. PreveĆØ sterilno za moj okus. Tako, da upoÅ”tevaj tudi razliĆØnost okusov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
bogomir 4051 je napisal/a:
NaÅ”tel si same dobre ojaĆØevalce v svojem rangu. Je pa tudi varianta, da iÅ”ĆØeÅ” med rabljenimi. Jaz bi npr. iskal Krell KAV 400 Xi. Že nekaj ĆØasa ni v prodaji je pa izvrstna klasika Dana D'Agostina. PoiÅ”ĆØi dobro ohranjenega, cene so verjetno okrog jurja. Predlagam ga zato, ker ga poznam, sem ga imel.

lpm

O tem, pri nas dokaj priljubljenem Krellu, pri reviji Stereophile nimajo preveĆØ dobrega mnenja, Å”e posebej kar zadeva rezultate opravljenih meritev.
https://www.stereophile.com/content/krell-kav-400xi-integrated-amplifier-measurements


No, to pa ni res. Testiral ga je Wes Philips, ki je pri tej reviji eden poŔtenejŔih revjuerjev, tudi vse Krelle je on testiral, pa tudi v svoji lasti jih ima nekaj.
MogoĆØe si preletel samo grafe ali kaj. Dobro in pazljivo preberi celoten test, boÅ” videl, da si malo ustrelil mimo. Sem ga tudi sam ponovno prebral iz firbca. Pa Å”e nekaj drugih revij povrh.
Mislim, da je boljÅ”i od predlaganega Primara. Sem pogledal za hec Å”e na HiFi Shark, pravkar se eden prodaja na Audiomarktu za 950,samo je ĆØrn, svetel je lepÅ”i. Naprodaj je tudi v Bg., pravi da je mint mintova.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi Pliniuse poznam,prijatelj ima 103. Vrhunski ojaĆØevalci, le cena ni v navedenem budžetu.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bogomir 4051:

Ne vem, ĆØe govoriva o istem ĆØlanku. V oĆØi mi je padel predvsem stavek, da ni ziher, ĆØe mu niso poslali defekten amp, ker je imel nekatere rezultate tako ĆØudne, pa Å”e nekaj drugih ugotovitev je blo bolj v minus smer. SIcer pa Krellov ne poznam in o njih ne želim soditi.

Plinius 9200, o katerem sem pisal, je integrirc, ki na 2nd hand trgu ne bi smel biti predrag. StarejŔi model 9100 je tudi zanimiv pa Ŕe cenejŔi je.

Zanimiv bi znal biti tudi kakŔen Hegel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primare, Yamaha, Hegel, Rotel, Cambridge, Denon itd. je vseeno, to je Hi-Fi liga.

Dan D'Agostino paĆØ ni v tem razredu.
Kar nek novinar napiŔe, to je itak velik blefa za keŔ.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:

Proti mojim Contour 3.4 imajo precj veĆØ basa v bistvu povdarjeno nizkotosko podroĆØje srednji, visoki pa so manj izstopajoĆØi in bolj umirjeni kot pri Contourju. Zveni precej bolj toplo.
PriĆØakoval sem boljÅ”o resolucijo in definiranost kot prej vendar zaenkrat ni tako.
Res pa je da sem imel glede na prejÅ”nje zvoĆØnike dobro poÅ”timano akustiko in je delelo res top. Ti zvoĆØniki pa so sedaj precej viÅ”ji cca. 30cm in so bližje poÅ”evnega stropa in se obnaÅ”ajo precej drugaĆØe. imam precej veĆØ odboja na srednjih pa tudi na nizkih je veĆØ buma.

OĆØitno se bo treba Å”e malo poigrati s postavitvijo in akustiko prostora (duÅ”enjem)


Morda pa si z akustiĆØnim tretmanom nekoliko zaduÅ”il visoke tone in se je to pri tvojih Contourjih sicer odrazilo v želeno smer (bolj povdarjeni basi, visoki in srednji pa so Å”e vedno dovolj prisotni), Confidence pa imajo že po naravi veĆØ basa, srednje in visoke tone pa bolj nevtralne kot tvoji Contourji in jim tvoja trenutna sobna akustika ne odgovarja. Zanimiva bi bila primerjava v netretirani sobi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ambro je napisal/a:

Proti mojim Contour 3.4 imajo precj veĆØ basa v bistvu povdarjeno nizkotosko podroĆØje srednji, visoki pa so manj izstopajoĆØi in bolj umirjeni kot pri Contourju. Zveni precej bolj toplo.
PriĆØakoval sem boljÅ”o resolucijo in definiranost kot prej vendar zaenkrat ni tako.
Res pa je da sem imel glede na prejÅ”nje zvoĆØnike dobro poÅ”timano akustiko in je delelo res top. Ti zvoĆØniki pa so sedaj precej viÅ”ji cca. 30cm in so bližje poÅ”evnega stropa in se obnaÅ”ajo precej drugaĆØe. imam precej veĆØ odboja na srednjih pa tudi na nizkih je veĆØ buma.

OĆØitno se bo treba Å”e malo poigrati s postavitvijo in akustiko prostora (duÅ”enjem)


Morda pa si z akustiĆØnim tretmanom nekoliko zaduÅ”il visoke tone in se je to pri tvojih Contourjih sicer odrazilo v želeno smer (bolj povdarjeni basi, visoki in srednji pa so Å”e vedno dovolj prisotni), Confidence pa imajo že po naravi veĆØ basa, srednje in visoke tone pa bolj nevtralne kot tvoji Contourji in jim tvoja trenutna sobna akustika ne odgovarja. Zanimiva bi bila primerjava v netretirani sobi.


LP
Nov zvoĆØnik v sistemu iÅ”ĆØe nov pristop k sistemu Rolling Eyes
Tudi, ĆØe gre za istega proizvajalca a viÅ”ji model zvoĆØnika se ponavadi "ruÅ”i" idealna slika prejÅ”njega sistema Crying or Very sad .
Žal je potrebno iskat vzroke v izvoru, ojaĆØevalcih in kablih, Å”a najmanj v akustiki Wink
ƈe je v prejÅ”njem sistemu igral npr. ojaĆØevalec "idealno" se morda sedaj ruÅ”i "tip zvoka", zvoĆØnik pokaže manjko resolucije, živahnosti, zraĆØnosti Rolling Eyes .
ZvoĆØna slika je lahko "pacasta" pa ni kriv zvoĆØnik, samo sistem mu ne da drugaĆØe Crying or Very sad .
Lahko je vzrok v kablih, ĆØe so bili v prejÅ”njem sistemu "uravnoteženi" ni nujno da bodo tudi sedaj Rolling Eyes Wink
Skratka, ĆØaka te velikoooo veliko izivov, hm vĆØasih iÅ”ĆØemo kar dolgo, da pogrunatamo v katero smer Wink Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:

LP
Nov zvoĆØnik v sistemu iÅ”ĆØe nov pristop k sistemu Rolling Eyes
Tudi, ĆØe gre za istega proizvajalca a viÅ”ji model zvoĆØnika se ponavadi "ruÅ”i" idealna slika prejÅ”njega sistema Crying or Very sad .
Žal je potrebno iskat vzroke v izvoru, ojaĆØevalcih in kablih, Å”a najmanj v akustiki Wink
ƈe je v prejÅ”njem sistemu igral npr. ojaĆØevalec "idealno" se morda sedaj ruÅ”i "tip zvoka", zvoĆØnik pokaže manjko resolucije, živahnosti, zraĆØnosti Rolling Eyes .
ZvoĆØna slika je lahko "pacasta" pa ni kriv zvoĆØnik, samo sistem mu ne da drugaĆØe Crying or Very sad .
Lahko je vzrok v kablih, ĆØe so bili v prejÅ”njem sistemu "uravnoteženi" ni nujno da bodo tudi sedaj Rolling Eyes Wink
Skratka, ĆØaka te velikoooo veliko izivov, hm vĆØasih iÅ”ĆØemo kar dolgo, da pogrunatamo v katero smer Wink Wink


Moja izkuÅ”nja je povsem drugaĆØna. "Nov zvoĆØnik istega proizvajalca, a viÅ”ji model" - super izboljÅ”ava zvoka (v vseh pogledih), brez zamenjave ĆØesarkoli drugega v sistemu.

No, ne reĆØem, da druge spremembe v sistemu ne bi prinesle Å”e veĆØ, vendar sem s trenutno izboljÅ”avo povsem zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ajka je napisal/a:

LP
Nov zvoĆØnik v sistemu iÅ”ĆØe nov pristop k sistemu Rolling Eyes
Tudi, ĆØe gre za istega proizvajalca a viÅ”ji model zvoĆØnika se ponavadi "ruÅ”i" idealna slika prejÅ”njega sistema Crying or Very sad .
Žal je potrebno iskat vzroke v izvoru, ojaĆØevalcih in kablih, Å”a najmanj v akustiki Wink
ƈe je v prejÅ”njem sistemu igral npr. ojaĆØevalec "idealno" se morda sedaj ruÅ”i "tip zvoka", zvoĆØnik pokaže manjko resolucije, živahnosti, zraĆØnosti Rolling Eyes .
ZvoĆØna slika je lahko "pacasta" pa ni kriv zvoĆØnik, samo sistem mu ne da drugaĆØe Crying or Very sad .
Lahko je vzrok v kablih, ĆØe so bili v prejÅ”njem sistemu "uravnoteženi" ni nujno da bodo tudi sedaj Rolling Eyes Wink
Skratka, ĆØaka te velikoooo veliko izivov, hm vĆØasih iÅ”ĆØemo kar dolgo, da pogrunatamo v katero smer Wink Wink


Moja izkuÅ”nja je povsem drugaĆØna. "Nov zvoĆØnik istega proizvajalca, a viÅ”ji model" - super izboljÅ”ava zvoka (v vseh pogledih), brez zamenjave ĆØesarkoli drugega v sistemu.

No, ne reĆØem, da druge spremembe v sistemu ne bi prinesle Å”e veĆØ, vendar sem s trenutno izboljÅ”avo povsem zadovoljen.



LP
Ja, ja, seveda se lahko tudi dobro izide, a žal ni vedno tako...
Ma je kr neko nepisano pravilo, viÅ”je ko gremo veĆØja je verjetnost, da se ne bo izÅ”lo, resolutivna "komponeta" preveĆØkrat razkrije ostale pomankljivosti in evo spet vse znovaaa Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pridružujem @ajki..

Ko sem pisal o vzrokih za obĆØutek manjÅ”e resolucije, sem generiĆØno sklepal kaj se dogaja.
No, ker debata Ŕe traja, sem si pogledal kaj pravijo englezi (koji hifi):

...Thereā€™s also a subtle excess richness to the presentation from the midrange downwards that robs these speakers of just a little transparency and vigour, although we think careful partnering with more upbeat amplification ā€“ Plinius or Naim are a good place to start ā€“ would work well.

Torej nekoliko glasnejÅ”i (richness bi naj bil za bogatejÅ”i, glasnejÅ”i bas) izpod midrange podroĆØja, kar nekoliko maskira/zakrije sredino. To kar je @ambro že sam ugotovil doma. Pa je sploÅ”ni vtis manj transparence, lahkotnosti - avtomatsko bolj zateženo. Sploh ĆØe je akustika prostora duÅ”ena kjer ne treba (na ta isti sredini ki je že tako nekoliko maskirana na C2..).

Tukaj ojaĆØevalec, ki bolj paÅ”e na tako zna narediti veliko razliko. Samo ne gre to iskati med ceneno robo.

Kar se tiĆØe debate 400xi ga imam doma že 12 let in je velko vpraÅ”anje ali bi to obvladal; ima DF okoli 30, kar je malo, plus se na nizkih impedancah greje k'svina in poslediĆØno veĆØ paĆØi. Je cukerĆØek od ojaĆØevalca ĆØe mu zvoĆØnik paÅ”e, delikaten kar se tega tiĆØe. Na Soavo najveĆØje Yamaha floorstander zvoĆØnike pred leti, je dobesedno odpihnil ojaĆØevalec Yamaha AS 1000, naprimer. Ni pa allrounder, da bi na slepo raĆØunal nanj.
ToĆØno to, kar so v Stereophilu lepo povedali tako skozi sluÅ”ne teste kot meritve. Je potrebno natanĆØno brati in interpretirati take zapise, pa bo manj razoĆØaranj in veĆØ zaupanja.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Okt 21, 2020 12:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 4 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe