Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dynaudio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:

...
Proti mojim Contour 3.4 imajo precj veĆØ basa v bistvu povdarjeno nizkotosko podroĆØje srednji, visoki pa so manj izstopajoĆØi in bolj umirjeni kot pri Contourju. Zveni precej bolj toplo.
PriĆØakoval sem boljÅ”o resolucijo in definiranost kot prej vendar zaenkrat ni tako.

... in se obnaÅ”ajo precej drugaĆØe. imam precej veĆØ odboja na srednjih pa tudi na nizkih je veĆØ buma.

OĆØitno se bo treba Å”e malo poigrati s postavitvijo in akustiko prostora (duÅ”enjem)


ƈe je zvok postavljen bolj na 'toplo' stran
(=veĆØ basa, manj srednjih (sploh ĆØe jih bas zaradi akustike preglaÅ”a) in umirjeni visoki toni),
potem je tudi zmanjÅ”an obĆØutek resolucije.
Naj spomnim, da je trik - star kot zemlja - naviti visoke tone, da se dobi ta obĆØutek. To s pravo resolucijo nima neke zveze, ker se imponira visokotonce, ki so praviloma bistveno bolj resolutivni. Je potrebno videti kako je z resolucijo na srednjih tonih in (velika redkost) na basu.
-------------------------------------------
Resolucijo na brzino testiraÅ” recimo s posluÅ”anjem razlike med CD vs SACD. Ali formati 16/44.1 vs 24/96. OĆØitna razlika v prid resolutivnim formatom je dober znak. Seveda se osredotoĆØiÅ” predvsem na base in srednje tone. Jazz je tu kar ok, pa tudi rock veliko profitira (v nasprotnem je samo en blur).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Resolucija se po mojem dojemanju najbolj odraža skozi ambientalnost. V bistvu ravno obratno: brez dobre resolucije ni ambienta, torej obĆØutka, ko lahko lociraÅ” s katerega mesta navideznega odra, prihaja zvok doloĆØenega instrumenta in obĆØutka zraka okrog njega.

Sam sem ravno pred kratkim nadomestil predojaĆØevalnik Primare PRE 30 z drugim, in povem vam, Primare vsekakor ni slab, ampak Å”ele ko preideÅ” na nekaj (Å”e) boljÅ”ega, ti pokaže njegov domet. Tako da dilema, ali Primare omejuje resolucijo v konkretnem primeru, je odvisna od preostalih delov sistema.

Zamenjava zvoĆØnikov je takoj za zamenjavo posluÅ”alnice, najveĆØji in najbolj brutalni poseg v obĆØutljiv audio sistem, zato se lahko zgodi, da preden spet dosežemo harmonijo, zamenjamo velik del sistema.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

civo666 je napisal/a:
aljo je napisal/a:
noben kaksnega komentarja?

mislim, da se bom odlocil za musical fidelity ojacevalec, potem pa kasneje se za zvocnike. PMC so s tem ojacevalcem zveneli res super


Tudi jaz se zanimam za PMC-je. Ve mogoĆØe kdo, kdo jih zastopa pri nas?



Kaj vam je na PMC vÅ”eĆØ ? Shocked
Tudi hiÅ”ne izpeljanke, so tako kot njihovi studio variante suhi, dolgoĆØasni z napihnjenim basom Shocked Shocked
Dalj ĆØasa posluÅ”at glasbo doma, si ne predstavljam Wink
Morda za elektronsko muziko, ĆØe kdo posluÅ”a Laughing Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti samo posluŔaj pmc-bryston ali dynaudio-nad boŔ videl kateri je klasika za napumpan bas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, menjava zvoĆØnikov oĆØitno lahko s seboj prinese tudi neljubo preseneĆØenje. Navadno zvoĆØnike kupimo najprej in jim potem prilagodimo ves ostali sistem. Zato se mi postavlja vpraÅ”anje, ali pomeni menjava zvoĆØnikov zaĆØetek nove iteracije izgradnje celotnega sistema, sploh, ĆØe z njimi kot s prvo komponento v sistemu skoĆØiÅ” v podroĆØje high-end.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

okoyono je napisal/a:
civo666 je napisal/a:
aljo je napisal/a:
noben kaksnega komentarja?

mislim, da se bom odlocil za musical fidelity ojacevalec, potem pa kasneje se za zvocnike. PMC so s tem ojacevalcem zveneli res super


Tudi jaz se zanimam za PMC-je. Ve mogoĆØe kdo, kdo jih zastopa pri nas?


Audioscape


Joj, pred nosom jih imam pa sploh vedel nisem. Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
civo666 je napisal/a:
aljo je napisal/a:
noben kaksnega komentarja?

mislim, da se bom odlocil za musical fidelity ojacevalec, potem pa kasneje se za zvocnike. PMC so s tem ojacevalcem zveneli res super


Tudi jaz se zanimam za PMC-je. Ve mogoĆØe kdo, kdo jih zastopa pri nas?



Kaj vam je na PMC vÅ”eĆØ ? Shocked
Tudi hiÅ”ne izpeljanke, so tako kot njihovi studio variante suhi, dolgoĆØasni z napihnjenim basom Shocked Shocked
Dalj ĆØasa posluÅ”at glasbo doma, si ne predstavljam Wink
Morda za elektronsko muziko, ĆØe kdo posluÅ”a Laughing Wink


PreveĆØ basa? Ne morem se strinjat.Basa ravno prav in dobro definiran, niĆØ razmazan. PosuÅ”al sem model 25.22 in 25.21. Na 21 bi rekel, da je bilo basa kveĆØjemu premalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem pred leti testiral 25.23 in nisem bil navdusen. Ravno bas je bil navecji problem, ker je bil povsod, niti malo kontroliran, vsaj v moji sobi je bilo tako. Seveda je to moje mnenje, nekaterim pa je ravno to morda vsec...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj smo že veĆØkrat obdelali to temo. Prostor zelo vpliva na bas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bas na PMC je Ŕolski primer, kakŔen bas ne sme biti Embarassed Shocked
Ne da gre globoko, na neki frekvenci je poudarjen in zaostaja za ostalo muziko Crying or Very sad . NajslabŔe pa, da je bas prisoten in momlja tudi tam kjer naj bi ga ne bilo in to na Bryston Crying or Very sad obenem pa so visoki zelo suhi Rolling Eyes

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Mogoce primare omejuje resolucijo?


Ne bi rekel. Kot sem napisal je s Contour-ji igralo vrhunsko. Sem Ŕe malo prebral o C2 Mk1 in verjetno so malo toplejŔi z zaokroženimi visokimi.
Imam obĆØutek, da niso uigrani, po parih dneh se mi zdi, da so že malo oživeli.
Moram pa obvezno Ŕe malo poŔtimat akustiko prostora.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Ja, menjava zvoĆØnikov oĆØitno lahko s seboj prinese tudi neljubo preseneĆØenje. Navadno zvoĆØnike kupimo najprej in jim potem prilagodimo ves ostali sistem. Zato se mi postavlja vpraÅ”anje, ali pomeni menjava zvoĆØnikov zaĆØetek nove iteracije izgradnje celotnega sistema, sploh, ĆØe z njimi kot s prvo komponento v sistemu skoĆØiÅ” v podroĆØje high-end.


ƈe mi me uspe priti do želenega zvoka bom ostal na Contour-jih. Samega sistema pa nimam namena menjati je kar v redu in mislim, da spada v hi-end.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 18, 2020 22:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:


Zamenjava zvoĆØnikov je takoj za zamenjavo posluÅ”alnice, najveĆØji in najbolj brutalni poseg v obĆØutljiv audio sistem, zato se lahko zgodi, da preden spet dosežemo harmonijo, zamenjamo velik del sistema.


Se popolnoma strinjam. Sem imel velik problem, ko sem menjal prostor
🥺
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2020 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekje na forumu mora bit primerjava primare vs nuforce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ums15



Pridružen/-a: Pon Dec 2018 11:58
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo.
Prav priroĆØno se je zopet pojavila tema o Dynaudio zvoĆØnikih in bi Å”e jaz pristavil svoj lonĆØek. Lastim si, khmm, zgolj vstopni model Audience 42, vendar sem z njimi zadovoljen. Trenutno jih poganjam z Rotel RA-01 (ja, tudi to je vstopni model). Ni slabo, vendar verjamem, da zvoĆØniki zmorejo veĆØ. Si zaslužijo veĆØ. Vem, ker sem jih sliÅ”al, ko sem jih kupil nove v salonu.
Že nekaj ĆØasa imam v mislih menjavo ojaĆØevalca, vsake toliko pobrskam po oglasih, vendar nisem prepriĆØan, kaj bi zadovoljilo te precej zahtevne malĆØke. Kaj od tega bi bilo primerno, rabljeno seveda?
- Primare i22
- Yamaha AS-1000
- Denon PMA 1500AE
- Musical Fidelity M3si
- Rotel RC-1070 in Rotel RB-1050
MogoĆØe tudi kaj povsem tretjega. Iz zgornjega nabora se lahko ugane tudi cenovni rang. Z nakupom se mi ne mudi, ĆØe sem toliko let preživel s to konfiguracijo, lahko Å”e kakÅ”no.
Hvala za vaŔe predloge.
Boris
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 3 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe