Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY zvočniki - Troel Gravesen

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
levis



Pridružen/-a: Pon Jun 2020 9:46
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 08, 2020 09:55    Naslov sporočila: DIY zvočniki - Troel Gravesen Odgovori s citatom

Zdravo!

Po 25 letih se ponovno lotevam gradnje zvočnikov. Do sedaj sem imel Focalove Daline3.1 (TL), igrali so lepo, toplo, s presenetljivim basom...
Omejitve: soba 17m2, zraven jedilnica 12m2, torej skupaj 30m2. Ojačevalec bo ostal isti, Naim Atom 2x40W.

Sedaj gledam Troel Gravesenove dizajne (EKTA Mk2, TOWT-mk3, Jenzen SEAS ER/CA...)

Iščem predvsem topel in poslušljiv zvok z dovolj basa ob nizki jakosti (večerno poslušanje).

Ali je že kdo izdelal njegove zvočnike in kakšno je vaše mnenje?

Lep pozdrav vsem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 08, 2020 11:41    Naslov sporočila: Re: DIY zvočniki - Troel Gravesen Odgovori s citatom

levis je napisal/a:
Zdravo!

Po 25 letih se ponovno lotevam gradnje zvočnikov. Do sedaj sem imel Focalove Daline3.1 (TL), igrali so lepo, toplo, s presenetljivim basom...
Omejitve: soba 17m2, zraven jedilnica 12m2, torej skupaj 30m2. Ojačevalec bo ostal isti, Naim Atom 2x40W.

Sedaj gledam Troel Gravesenove dizajne (EKTA Mk2, TOWT-mk3, Jenzen SEAS ER/CA...)

Iščem predvsem topel in poslušljiv zvok z dovolj basa ob nizki jakosti (večerno poslušanje).

Ali je že kdo izdelal njegove zvočnike in kakšno je vaše mnenje?

Lep pozdrav vsem!


Jaz delam Jenzen SEAS ER. Joztom mi je ponudil pomoč, da bo šlo vse skupaj hitreje. Kište imam zlimane. Potrebno jih je finiširati.
Kupljen imam Wooferja in material za kretnico.

Lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2020 21:07    Naslov sporočila: Re: DIY zvočniki - Troel Gravesen Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Kište imam zlimane. Potrebno jih je finiširati.
Kupljen imam Wooferja in material za kretnico.

Upam da dobimo kakšne slikce. Smile
Transmission line ali bass reflex varianta?

Za 2x40W jaz ne vidim smisla v tako velikih zvočnikih.
Bi bila pa mogoče opcija z ločenim ojačevalcem za bas: http://www.troelsgravesen.dk/ScanSpeak-MUN-17-3W.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2020 22:29    Naslov sporočila: Re: DIY zvočniki - Troel Gravesen Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
Kište imam zlimane. Potrebno jih je finiširati.
Kupljen imam Wooferja in material za kretnico.

Upam da dobimo kakšne slikce. Smile
Transmission line ali bass reflex varianta?

Za 2x40W jaz ne vidim smisla v tako velikih zvočnikih.
Bi bila pa mogoče opcija z ločenim ojačevalcem za bas: http://www.troelsgravesen.dk/ScanSpeak-MUN-17-3W.htm


TR varianto. Jaz sem se odločil, ker so veliki zvočniki in v dveh kosih, lažje za prenašanje. Tudi vzel sem cenejšo varianto kretnice, tako da so to med najcenejšimi Trolesevimi tako velikimi zvočniki. Letos planiram zgotoviti samo spodnji del (woofwer). Ker imam dve digitalni kretnici, nakaj ojačevalcev bom najprej esperimentiral z zgornjimi deli, ki jih že imam.
Seveda pride tudi slikca ...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
levis



Pridružen/-a: Pon Jun 2020 9:46
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2020 07:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tudi jaz sem gledal te, ampak kot sem rekel, sem zadovoljen z ojačevalcem, pa še tako veliki zvočniki mi ne gredo v prostor...
Je pa varianta tudi TQWT, ampak pri vseh imam problem ker jih ne morem slišati. Verjamem, da je zvok OK, ampak vseeno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2020 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

levis je napisal/a:
Je pa varianta tudi TQWT, ampak pri vseh imam problem ker jih ne morem slišati. Verjamem, da je zvok OK, ampak vseeno...

Enako razmišljam tudi jaz. Relativno velik finančni vložek na slepo, narejeni nato nimajo neke cene, pa še požrl bi se za vsako nepopolnost pri izdelavi, ki pride zraven, če nisi vešč rokodelec.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
levis



Pridružen/-a: Pon Jun 2020 9:46
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2020 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edvard je napisal/a:
levis je napisal/a:
Je pa varianta tudi TQWT, ampak pri vseh imam problem ker jih ne morem slišati. Verjamem, da je zvok OK, ampak vseeno...

Enako razmišljam tudi jaz. Relativno velik finančni vložek na slepo, narejeni nato nimajo neke cene, pa še požrl bi se za vsako nepopolnost pri izdelavi, ki pride zraven, če nisi vešč rokodelec.


Zagotovo pri DIY dobiš precej več za denar kot pri kupljeni znamki.
Sam sem si naredil zvočnike (Focal daline 3.1) pred precej leti, pa sem zelo zadovoljen, le stari so že...
Ampak vložek 2.000-3.000 ali celo več pa tudi ni tako malo, da bi me potem motila neka malenkost. Smo pač malenkostni.... Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2020 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Troles se pri teh zvočnikih malo razpiše o ceni zvočnika. Približno deset procentov končne cene zvočnika je delo in material zvočnika. Seveda dobi proizvajelec dele ceneje kot jih lahko kupimo mi v maloprodaji. Kit cenejših delov za kretnico in 2x 3 enote s poštnino, stane približno 1200 EUR.

Vse ostalo pa si lahko izračunate sami.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2020 00:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Troels Gravesenu gre za vrhunsko elaborirane izdelke, s katerimi varno izdelaš resne zvočnike. Če si zaupate in ste skoraj mizarji, potem pa veselo na delo.
Mogoče je pri njemu tudi za pogledat, ko obdeluje stare vintage zvočnike in je s tem v zvezi pripravil popis dela in materiala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2020 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

levis je napisal/a:
Ja, tudi jaz sem gledal te, ampak kot sem rekel, sem zadovoljen z ojačevalcem, pa še tako veliki zvočniki mi ne gredo v prostor...
Je pa varianta tudi TQWT, ampak pri vseh imam problem ker jih ne morem slišati. Verjamem, da je zvok OK, ampak vseeno...


TQWTje (ver. 1) imam že nekaj časa. Tukaj sem objavil par slikc izdelave: http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=107682

Verjetno bi se jih dalo tudi slišati.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
clippingsolutions



Pridružen/-a: Sre Maj 2020 6:49
Prispevkov: 1
Kraj: Loveland

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2020 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Thank you so much for your info.
_________________
Chief Graphic Designer @Clipping Solutions
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe