Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Raspberry pi + volumio

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Apache



Pridružen/-a: Pon Nov 2012 13:26
Prispevkov: 7
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 14:30    Naslov sporočila: Raspberry pi + volumio Odgovori s citatom

Spoštovani
Se opravičujem če je že kje omenjena tema. Sam je nisem našel.
Zelo mi je privlačna ideja raspberrija kot streamerja Tidal.
Imam tudi dac in sicer Hifi berry. Inštaliral sem Volumio kar je bilo enostavno a če hočeš Tidal je potrebno doplačat letno članstvo 25 eu. Ok.
Moram priznati da je paltforma Tidal na Volumiu daleč od tega kot je če nanjo dostopaš z osebhega kompa. Inštaliram Kodi... Tam je še slabša plus da ne najde zvočne kartice... Skratka sprašujem se a obstaja še kaka platforma za nekoga ki bi rad to inštaliral in uporabljal v pol ure in se ne jebal s tem cel dan?

Je mogoče bolje nabaviti kako tablico pa usb dac?

Hvala za kak info
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 14:58    Naslov sporočila: Re: Raspberry pi + volumio Odgovori s citatom

Apache je napisal/a:
Skratka sprašujem se a obstaja še kaka platforma za nekoga ki bi rad to inštaliral in uporabljal v pol ure in se ne jebal s tem cel dan?

Kupiš streamer?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2020 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskusi še PiCore Player...
https://www.picoreplayer.org/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 07, 2020 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Raspberry pi + volumio je povsem ok. Opažam pa, da veliko uporabnikov ubere napačno pot, ko nabavijo še dac kartico za rpi. Ti daci niso primerne kvalitete za resnejše poslušanje. Boljša rešitev je nabava boljše spdif kartice, npr. Allo Digione (obstajajo tudi usb variante) ter priklop rpi preko te kartice na samostojno dac enoto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aph



Pridružen/-a: Čet Feb 2016 17:56
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 08, 2020 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se z zelo podobno konfiguracijo (Raspberry pi 3 + HiFiBerry DAC+ Pro) z Volumio ni obneslo, saj sem imel probleme s stabilnostjo, kar me čudi, glede na dobre izkušnje drugih. Medtem, ko mi je KODI dobro služil mnogo let, in bi tudi ostal na njem, če ne bi pogrešal integracijo Tidal in bi ostal samo pri svoji kolekciji na NASu. Obstaja nek addon za KODI za Tidal, ampak ni ravno zanesljiv. Na koncu sem preizkusil Roon, ki dela zadnjih nekaj mesecov brez problema. Ni poceni, ampak imam vsaj zdaj mir in se ne rabim več z ničemer ukvarjat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe