Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Paypal???
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2015 07:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mato je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Jaz uporabljam najvarnejši način.
Debetno Mastercard kartico Hypo banke. Tudi, če bi mi jo shekali, lahko poberejo z nje samo toliko kolikor je nanjo naloženo, saj je debetna in ne kreditna kartica.

Enako deluje tudi PayPal. Ne rabiš zato nobene kartice.
Rabiš kreditno, ker ga z bančno kartico ne moreš nafilat..
mato

Pridružen/-a: Sob Avg 2015 0:16
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2015 07:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

silver12 je napisal/a:

Če plačuješ v drugi valuti, recimo funtih se splača plačevati direktno preko kartice ali bančno nakazilo (če stranki zaupaš - recimo redna plačila), saj te paypal fajn brije pri valutnem razmerju.

Zato si pa na PayPal naložiš tisto valuto, s katero moraš plačat. Če pa imaš PayPal vezan na kartico, pa si označiš, da ti trgajo v primarni valuti in ti potem banka preračunava tečaj.

mestn pu je napisal/a:
Rabiš kreditno, ker ga z bančno kartico ne moreš nafilat..

Ne rabiš. Napolniš ga z navadnim nakazilom.
TopUp
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro

Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2020 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prva prodaja izdelka v tujino s PayPal predplačilom.

Na bolhi imam oglas za interkonekte v vrednosti cca. 350 EUR. dobil sem ponudbo iz Češke s plačilom na PayPal račun nato bi jaz poslal paket s povratnico.

Je to varno? So možne kakšne pasti - zapleti?
anzec

Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2020 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:

Na bolhi imam oglas za interkonekte v vrednosti cca. 350 EUR. dobil sem ponudbo iz Češke s plačilom na PayPal račun nato bi jaz poslal paket s povratnico.

Kot prodajalec si v bistveno slabšem položaju pri poslovanju preko paypala. Če se kupec pritoži, boš ob denar in boš moral ti terjati po pravni poti.

Jaz sem enkrat prodal ene ojačevalce za 3k€ v Tajvan preko paypala. Prodajalca sem, prosil, da se poveževa preko FB, da sem pregledal malo njegove objave. Smile Malo sem ga povprašal o njegovem sistemu in zastavil kakšna bolj specifična vprašanja. Recimo kakšna debata o občutljivosti zvočnikov.... tako, da mal preveriš ali se rez zanima in ali je normalen.

Bilo je vse brez zapletov.
Nazaj na vrh
Audiomarka

Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2020 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Paypal je poden. Če gre vse lepo je super, nič drugače sicer kot direktno nakazilo, če se zaplete pa nimam nič pozitivnega za povedat o firmi. Če bi imel čas bi jih tožil. Imaš pa občutek, da si varen. Ampak gre samo za občutek.
Nazaj na vrh
vintagesonic

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Paypal je poden. Če gre vse lepo je super, nič drugače sicer kot direktno nakazilo, če se zaplete pa nimam nič pozitivnega za povedat o firmi. Če bi imel čas bi jih tožil. Imaš pa občutek, da si varen. Ampak gre samo za občutek.

95 % prodaj in nakupov ( mogoče celo več ) na Ebayu se realizira preko Paypala. Res je, da je kupec absolutno zaščiten. Le zakaj ?

Če oglašuješ in prodajaš stvari ki ne odražajo dejanskega stanja aparatur, potem si ga naje... . Tudi to drži Smile

LP
Nazaj na vrh
kalimero

Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:

Paypal ti vzame 4-5% za provizijo. Bančno nakazilo skoraj nima provizije. Probaj kupca prepričati v bančno nakazilo na tvoj osebni TRR - saj smo vsi v EU.
mcnaget

Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kva komplicirate u Škodo nej se vsede enih 5 šotorov sabo da jih spotoma proda pa še kašn ekonom lonc pa je kabl skor zastonj... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
vintagesonic

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Probaj kupca prepričati v bančno nakazilo na tvoj osebni TRR - saj smo vsi v EU.

Kakšno zaščito pa ima kupec v primeru da nakaže denar na tvoj TRR in gre kasneje slučajno kaj narobe? In to iz Češke?

Kako si že rekel ? "saj smo vsi iz EU " .. "bejžno bejž"?........Ali naj te prijavi na evropsko sodišče za človekove pravice ali na naš tržni inšpektorat? Smile

LP
Nazaj na vrh
Audiomarka

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:

95 % prodaj in nakupov ( mogoče celo več ) na Ebayu se realizira preko Paypala. Res je, da je kupec absolutno zaščiten. Le zakaj ?

Če oglašuješ in prodajaš stvari ki ne odražajo dejanskega stanja aparatur, potem si ga naje... . Tudi to drži Smile

LP

Ne, kot kupec slabe robe imaš lahko precej večje težave kot si misliš.
Nazaj na vrh
vintagesonic

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Ne, kot kupec slabe robe imaš lahko precej večje težave kot si misliš.

Recimo da si jaz nič ne mislim in ti prepustim popolno iniciativo pri razlagi izkušenj. Koliko praktičnih izkušenj pa imaš ti z Ebayom in plačili preko PayPala?

LP
Nazaj na vrh
fjaka

Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2020 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

cca. 15 let Yebayanja, Paypalanja...več kot 2500 transakcij....samo še kruh ne kupujem na Ebayu...samo eno s****e do zdaj...ene stvari niso prišle, ampak ni vredno omembe, predvsem finančno...vse povrnjeno...Japan, Kitajska, Koreja, Australija, NZ, Južna Afrika, Maroko, Egipt, Saudova Arabija, Čile, Argentina, Albanija...o bolj "zvočnih" državah da ne govorim...EU, USA, srednja in južna Amerika....
Bank Transfer vedno brez problema, sploh iz DE...
strah je čisto odveč...
Audiomarka

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 06, 2020 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem na ebayu od 2003.
Za malo večje stvari z visokimi stroški poštnine lahko hitro zaj....
No vsak ima svoje izkušnje. Eni same dobre, nekateri pa tudi kake zelo slabe.
Če gre kaj narobe kroži denar sem in tja, ebay totalno nefleksibilen, se zgovarja na paypal, pa 14 dni se ne posetla, nihče ne poseže vmes... pa blokirajo se računi in folk en drugemu jebe mater, pa noben ni kriv in pol poseže vmes policija... komedija.
Shekali so mi že tudi račun in pol so se dogajale pizdarije, sam se mi nidal kej dost s tem ukvarjat. K sreči nisem nikoli shranil kakih kartic noter ali pa gesel za paypal...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Stran 7 od 7

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu