Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZVOƈNIÅ KA STOJALA,ANTIVIBRACIJSKE PODLOGE,RESONATORJI
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2020 19:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem gledal K&M studijska stojala. So pa draga, po 85ā‚¬, zato nisem Å”el v to.
https://www.muziker.si/konig-meyer-26720-monitor-stand-black

Nato sem raje kupil na Ebay veĆØje K&M za 22ā‚¬, priÅ”li so v resnici obautno veliki (180cm), zato sem jih razžagal in zmanjÅ”al. Zdaj so mi v redu. Na zvoĆØnik se zvrta spodaj luknja in priÅ”raufa prirobnico za 35mm, katera sede na palico stativa. To imaÅ” lahko za veĆØ tipov boxov. Jaz imam od 30x30cm pa do 68x35cm velikosti spodnjih ploÅ”ĆØ, teže pa do 32kg na box. Se da izvleĆØi palico in prilagoditi viÅ”ino. Danes sem Å”el na kmete zvrtat in zrezkat luknjo v spodnjo ploÅ”ĆØo boxov, pa bo. Predelam Å”e dva para in probavam, kadar hoĆØem.
Stojalo:


Raztegnjeno:


Predelava boxov:

Ko sem kupil zvoĆØnike, so bili zelo lepi, le en vosu je nekoĆØ s ĆØikom naredil, zakuril 2cm luknjo, pa sem obenem Å”e to poflikal s kitom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na bolhi imaÅ” ene atacame.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 13:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno možakar iÅ”ĆØe kaj plemenitega za B&W. Je pa dokaj vseeno za 165cm wooferĆØke, to ne trese ohiÅ”ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zweistein



Pridružen/-a: Čet Jun 2020 17:54
Prispevkov: 41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za predlog, Joztom.
Nimam placa za trinožnike, spodnja plata mora biti bolj kompaktnih dimenzij.
Sem se odloĆØil za TEN, dam raje njemu zaslužit kot Angležem, pardon Kitajcem...
Verjetno res ne bo revolucije v soundu, ko pridejo stojala. Meni že sedaj Å”pilajo nebeÅ”ko, pa jih imam na stolih iz iz Momaxa za 10ā‚¬. Zgleda pa pocarsko v dnevni sobi...
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stojala, ki vsaj nekako zgledajo:

https://www.liedtke-metalldesign.eu/en_GB

"Edit - uf vidim, da so se tudi podražila napram prej"

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zweistein



Pridružen/-a: Čet Jun 2020 17:54
Prispevkov: 41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2020 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Longplay-previsoki...sem s poskuŔanjem ugotovil, da bo za mojo percepcijo najboljŔ cca 50cm.
Trancedeejay - res niso pocen...zgledajo pa, ni kej...

Hvala obema.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2021 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo kakÅ”en dober predlog za polnitev(''polnilo'') HI-FI stojala ?Imam možnost napolnit kovinske noge(8x8cm) z kakÅ”nim materialom ,ki bi Å”e dodatno blažil vibracije..Ko bodo komponente gor bo vse skupaj težko blizu 200kg tako,da je vse skupaj mogoĆØe brez smisla??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2021 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponavadi se da pesek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mario1



Pridružen/-a: Sre Feb 2013 10:00
Prispevkov: 12
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2021 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

poskusi z grafitom ,,,najboljse,,,ce te zanima zs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 17, 2021 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ImaÅ” pa tudi komercialne proizvode namenje temu, npr. Music Tools Fillin, Atacama Atabites,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Ima kdo kakÅ”en dober predlog za polnitev(''polnilo'') HI-FI stojala ?Imam možnost napolnit kovinske noge(8x8cm) z kakÅ”nim materialom ,ki bi Å”e dodatno blažil vibracije..Ko bodo komponente gor bo vse skupaj težko blizu 200kg tako,da je vse skupaj mogoĆØe brez smisla??


Jaz sem v zvoĆØniÅ”ka stojala nasul mivko, pa sem potem Å”e dolgo naÅ”el zrnca sem in tja po sobi. Na koncu sem tisto mivko potem zapurpenal.

Samo iz staliÅ”ĆØa umazanije, za sam performance ne vem.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
aleksander je napisal/a:
Ima kdo kakÅ”en dober predlog za polnitev(''polnilo'') HI-FI stojala ?Imam možnost napolnit kovinske noge(8x8cm) z kakÅ”nim materialom ,ki bi Å”e dodatno blažil vibracije..Ko bodo komponente gor bo vse skupaj težko blizu 200kg tako,da je vse skupaj mogoĆØe brez smisla??


Jaz sem v zvoĆØniÅ”ka stojala nasul mivko, pa sem potem Å”e dolgo naÅ”el zrnca sem in tja po sobi. Na koncu sem tisto mivko potem zapurpenal.

Samo iz staliÅ”ĆØa umazanije, za sam performance ne vem.


Jaz sem zadevo resil tako, da sem vzel polne zelezne palice premera 60mm.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Stran 13 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe