Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelava Subwooferja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
to Å”katlo bo takoj razgnalo, to je Å”e za kake bokshelf zvoĆØnike slaba konstrukcija za woofer pa aj aj...

Ne pretiravaj.
NiĆØ slabÅ”e od tistega kar kupiÅ”, ĆØe ni izjemno drago.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa debelina MDF ploÅ”ĆØe? KakÅ”no mi priporoĆØate?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj si malo oglej, kako je naredil Gravesen.

http://www.troelsgravesen.dk/26W-4558T00.htm

Tako delajo tisti, ki imajo izkuŔnje.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Troels seveda ve kaj dela tole igraĆØkanje z temi palĆØkami ki bi naj ojaĆØalo Å”katlo n se bodo odlepile ob prvem resnem basu pa je samo smeÅ”no seveda ni niĆØ slabÅ”e od tistih kompletov z subom 5 zvoĆØnikov za 199 eur to se strinjam ampak z tega driverja bi se z malo pameti dalo kaj narediti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj sem naredil naĆØrt za sub. Bi bila takÅ”na postavitev zvoĆØniÅ”ke enote in bass reflexne cevi vredu? In pa z desno sliko sem želel prikazat ojaĆØitve (tiste trikotne letve v kotih) ki bi jih uporabil.. Bi bilo to dovolj ali je bolje ĆØe Å”e dam na sredino eno ploÅ”ĆØo z luknjami?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OjaĆØitve v kotih nimajo veliko uĆØinka.
Bolje eno ploÅ”ĆØo z luknjami po sredini ali pa vsaj palĆØke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2020 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravkar gledam po netu, kje bi naroĆØil vgradni ojaĆØevalnik za moj subwoofer. Na Conradu je najcenejÅ”i 150 EUR. Na Aliexpressu pa so dosti cenejÅ”i.. So ojaĆØevalniki iz Aliexspressa vredu? Kaj menite ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2020 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na netu ali Ebay je mnogo poceni ojaĆØevalcev, namenskih za subwoofer. Sva zadnjiĆØ iz ĆØistega heca probavala enega za5$, stereo, Å”pila ko Å”us, seveda do neke glasnosti. DobiÅ” pa 100W hibrid za 10$, se pravi aktiva na DSP pa 4 moduli, manj kot 100$.
http://alturl.com/c9k2b
Treba pa je naredit hlajenje in ne gre pod 4Ohm, raziskati je treba tudi ali gre v bridge vezavo. To je za teste super. V subwooferju so najboljÅ”e H-oblika ojaĆØitve, da dile ne pezdijo. BR cev pa je po moje premajhna. V enem od mojih starih zvoĆØnikov sta basreflex luknji dvojni, premera sta 10cm in globine 20cm, zvoĆØnik je 12"/ 100W, 1W/1m/96dB; -3dB pri 40Hz; volumen boxa 0,1m3

Testiranje gainclone amplifier


Izvir Raspberry z zajahanim DACom


Basreflex luknje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2020 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slycrespo je napisal/a:
Zdaj sem naredil naĆØrt za sub. Bi bila takÅ”na postavitev zvoĆØniÅ”ke enote in bass reflexne cevi vredu? In pa z desno sliko sem želel prikazat ojaĆØitve (tiste trikotne letve v kotih) ki bi jih uporabil.. Bi bilo to dovolj ali je bolje ĆØe Å”e dam na sredino eno ploÅ”ĆØo z luknjami?


Naredi tako kot si narisal in tudi uporabi H ojaĆØitev kot predlaga @joztom.

V knjigi Martina Collomsa High performance loudspeakers navaja kako uĆØinkovita je preprosta reÅ”itev prednjo ploÅ”ĆØo (in zadnjo) zamakniti noter za ca polovico debeline (10-15mm). Tako se ustvari spoj na ''T'' kateri moĆØno ojaĆØi proti vibracijam. ƈe se Å”e doda letvice okoli po vseh kotih - 12 kos (kvadratne je bolje kot trikotne) je tudi zelo uĆØinkovito.
Poleg vsega ti bo ojaĆØalo ploÅ”ĆØo na kateri ti je montiran woofer, ki je zaradi odprtin zelo oslabljena.

OjaĆØitve je fino narediti toĆØno, tako da gre noter na tesno, da zaradi vibracij lepilo ne popusti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2020 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj sem tik pred tem, da zaĆØnem izdelovati ohiÅ”je, ampak me Å”e nekaj zannima. Kako naj izmerim premer luknje za zvoĆØniÅ”ko enoto? ƈe je enota 12-colska, to pomeni, da je toĆØno 305 mm ali so kakÅ”na odstopanja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2020 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izmeri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2020 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2020 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z metrom izmeriŔ zunanji premer in koliko robu je potem pa odŔtejeŔ rob.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 08:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To sem naŔel na eni strani:

Hole Size Required 10.87"
Potrebna velikost luknje 10,87" = (10.87x2.54) = 276mm

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2020 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=JdQ3mLU5zBE
https://www.youtube.com/watch?v=BdF7nTU_QOQ
https://www.youtube.com/watch?v=18v_jp9rYQ4
https://www.youtube.com/watch?v=S-AGcpEVUnQ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe