Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelava Subwooferja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm zdaj sta me pa mao zmedla s temi priključki Smile
Glede volumna ohišja pa me zanima pač v čem je razlika kar se zvoka tiče, če imaš recimo premajhno ohišje ali, če imaš preveliko...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš preveliko ohišje je resonanca nizko, ampak skoraj nima vpliva in malo basa.
Če imaš premajhno ohišje je resonanca višje in ima veliko vpliva. Veliko višjega eno-notnega basa. Skratka boombox.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Omenjeni Conrad modul-ojačevalec ni kar tako mimogrede za priključit. Če napelješ vanj fiksni signal, je glasnost stalno ista in jo je treba premikat. Če vzameš high level signal iz zvočnikov, pa je glasnost suba premo sorazmerna z zvočniki, nivo nastaviš samo enkrat, ta modul nima highlevel vhoda (prehoda). Eni receiverji 5.1 imajo low level izhod za sub, ki gre preko potija in tako sam usklajuje nivo. To moraš marsikaj razumet, napreden denar mečeš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da sta se pojavili dve različni mnenji o mojem vprašanju glede povezave receiverja in subwooferja, bi želel, da še kdo drug kaj pove o tem... Sem tik pred nakupom kabla, ki pa bo dolg 8 ali 10 metrov, zato tudi ne bo poceni. Nebi rad kupil napačnega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2020 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem spregledal uvodno dejstvo, da boš to priklapljal na Sonya z namenskimi izhodi za sub. Potem lahko uporabiš Conrad modul. Dober mikrofonski kabel iz Terne je za nizke frekvence vsekakor zadovoljiv.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2020 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, kupil bom že narejen kabel (s priključki), vendar ne vem ali mora biti dvojen ali Y verzija?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2020 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potrebuješ enojni kabel, če ima ojačevalnik za sub tudi en (mono) vhod. Conradov modul ima obe možnosti.

Lahko priklopiš en del v receiver in drugi del v modul (tam, kjer piše LFE)
Kabel izgleda takole:
https://www.kolumbus24.com/en/Home-Hifi/Cables-assembled/RCA-cables/Oehlbach-21533-NF-Sub-300-subwoofer-cinch-cable-1-x-RCA-to-1-x-RCA-3-0-m-black-gold.html

Druga opcija, ki bo dala enak rezultat, je Y kabel. En konektor pride v receiver, druga dva pa v Conrad modul. Kabel izgleda tako:
https://www.oehlbach.com/en/connection-types/rca/nf-1-y-sub

Tudi tale je več kot dovolj za tvoje potrebe:
https://www.ebay.co.uk/itm/Vivanco-10m-Subwoofer-Kabel-1x-1x-Cinch-Stecker-Subwooferkabel-RCA-LS-Kabel/392622226881?hash=item5b6a1bbdc1:g:qb8AAOSweI9eD5a-

Drugač pa - poišči navodila od receiverja in se lahko sam prepričaš, zakaj ima dva izhoda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2020 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na netu sem našel en PDF s podatki o mojem wooferju. Sicer ni čisto enak kot moj, kajti moj ima oznako Infinity Kappa 120.BR , tale v PDF-u pa ima oznako Infinity Kappa 120.1SE

V čem bi naj bila razlika teh dveh in, če lahko upoštevam volumen za bass reflex škatlo, ki je približno takšen (50 litrov), kot sem ga sam izračunal s programom ?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 09:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti potrebuješ tole:
http://www.cieri.net/Documenti/Infinity/Thiele-Small/inf-car.htm

tabele s Thiele Small (TS) podatki za posamične modele. Iz tega je razvidno kaj se da narediti in kateri zvočnik je za kaj primeren.
Študiraj malo in se igraj s programčki. To je najbolj zabaven del za vsakega, ki si želi izdelati svoj zvočnik.
Obilo užitka ob preganjanju corona dolgčasa !!
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj sem izračunal volumen škatle še s programom JBL SpeakerShop. Prikazal je volumen približno 45 litrov. Torej 5 litrov manj kot je prikazano v PDF, ki sem ga omenjal v zgornjem postu. Ali vzamem neko sredino, torej enih 48 litrov? Pravtako sem izračinal volumen same zvočniške enote, ki znaša približno 3 litre. Moram te 3 litre odštet od celega volumna ali kako je to? Potem pa še nekaj prostora zavzamejo notranje ojačitve in pena na stranicah. Moram tudi odštet?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, odšteješ prostornino ojačitev, cevi, driverja in ojačevalca. Pene ne odšteješ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa glede postavitve samega driverja? Ga dam na sredino, ali tako kot je na spodnji sliki (gre za enak driver):

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker igra samo nizke frekvence to ni tako pomembno.
Če ni simetrično, je običajno bolje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to škatlo bo takoj razgnalo, to je še za kake bokshelf zvočnike slaba konstrukcija za woofer pa aj aj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2020 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
to škatlo bo takoj razgnalo, to je še za kake bokshelf zvočnike slaba konstrukcija za woofer pa aj aj...


Saj ni moj namen izdelat take konstrukcije. To je pač slika iz neta, ki sem jo priložil, da sem pač lahko vprašal glede postavitve driverja... Seveda bom od znotraj kišto ojačal. Malo bolj kot je na tej sliki...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe