Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

3" woofer full range
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2020 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse napisano drži, se strinjam. Morate pa vedeti da moj zvočnik ima drugačno uporabnost kot JBL zvočniki. JBL zvočnik marsikdo uporablja doma in želi kvaliteto.

Moj zvočnik se uporablja izključno v družbi do 20 ljudi, ki vsi govorijo in se na trenutke derejo, vsi imamo že kar nekaj pirov v sebi. In komentar enega od kolegov pred par tedni na moj zvočnik je bil: "meni bass na tvojem zvočniku zveni bolje kot tisti od _____ (on uporablja Sonyjev zvočnik za okoli 300 dolarjev, moj je bil sestavljen za 30 dolarjev)".

Zvočnik, ki sem ga naredil s pomočjo 4" wooferja iz logitech S-220 sistema in visaton FRS 8M je popolnoma uporaben in dosega moja pričakovanja. Kako mu to uspe ne vem, računal nisem popolnoma nič. Pravzaprav je trenutno največji problem kje najti tak woofer kot je ta iz S-220.

Žal mi je, da nimam kakšnega mikrofona, ki bi bil sposoben posneti nizke frekvence, da bi lahko pokazal kako stvar deluje. Ob enem bi tudi videli, da so moja pričakovanja kot audio amaterja nižja kot vaša, ko imate ušesa izučena, da opazite napake.

O kvaliteti zvoka se z JBL s ogromnim kadrom strokovnjakov ne morem primerjati, bilo bi precej nesramno z moje strani, da bi sploh pomislil, da se lahko. Lahko pa potrdim, da sem head to head glede glasnosti in basa odpihnil kolega z JBL extreme 2. Ali če citiram kaj sem mu rekel na koncu: "važno je sodelovati, ne zmagati".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2020 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne boš verjel natanko tak woofer najdeš v Logitech 220... ne vem če se še meni kje doma kak ne valja ker včasih kaj poberem preden gre dokončno v smeti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2020 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, to seveda vem da se valja v logitech 220, ampak bom preplačal vse skupaj pošteno če bom kupoval logitechove sisteme in razdiral. Ceneje bi bilo najti samo zvočnik nekje na spletu Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2020 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nazaj na začetek govoril si o 30 eur za tak denar so dnevno na ebayu z malo sreče precej manj pogledam če se mi kateri valja v garaži
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2020 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

30€ za celoten zvočnik sem rekel Very Happy To je ojačevalec, BMS + balancer, zvočniki. Baterije in ostal elektro material ne štejem ker ga imam ogromno doma Very Happy Ampak ja, če se ti valja doma z veseljem odkupim, lahko je tudi kakšen drug model, samo da je nekje okoli 4", vse kar je več bo zahtevalo ogromno škatlo kar ni ok, mora iti v nahrbtnik zraven 6 pack-a Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 14, 2020 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še vedno mi ni jasno kako je lahko ta woofer iz cheap logitech sistema primeren kar se tiče basov in glasnosti. Ker bi rabil več kosov razmišljam kako najti primeren zvočnik.

Sklepam, da zvočniku uspe doseči nizke frekvence pri veliki glasnosti zaradi tega ker deluje na zelo majhnem območju ? Če dayton 115 deluje do 5000Hz, ali je mogoče, da ta zvočnik iz logitecha dela npr. samo do 1000Hz ? Oz. v čemu je catch, sem prepričan, da je zvočnik sam cenen, saj cel sistem stane nov morda 50€ če ne manj.

Sem našel en rabljen sistem na bolhi in ga bom kupil. Očitno bom res moral narediti to kar so mi člani svetovali, naj pač poiščem te rabljene zvočnike in jih pokupim Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 14, 2020 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če izmeriš podatke, lahko poiščeš podobne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 15, 2020 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za kaj takega nimam inštrumentov. Vse kar lahko rečem da je po glasnosti blizu visatonom, ter da gre istrezno nizko, z enim programom sem različne frekvence igral in poskušal ugotoviti na kateri frekvenci je viden občuten padec. Mislim da se zgodi pri okoli 80Hz, čeprav je zvok še vedno precej slišen tudi do 40Hz. Med zvočniki, ki sem jih iskal, ki bi imeli razpon od 80Hz naprej, so imeli vsi sensitivity tak, da ni bil uporaben za bluetooth zvočnik. Pa sem šel do 50€ za zvočnik, to je več kot cel nov logitech sistem. Ni mi jasno Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 16, 2020 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SentinelAeon je napisal/a:
.......... Pa sem šel do 50€ za zvočnik, to je več kot cel nov logitech sistem. Ni mi jasno Sad

Sem povedal mehanizem kako to deluje. Ni nujno da se preko DSP vnaša dodatne harmonike. S primerno 'dopingiranim' zvočnikom ob primerni podpori vibracij plastičnega ohišja in ustreznim tuningom reflexa se tudi približa tem efektom.

V hifiju se vsake toliko pojavijo zvočniki s 'čudežnimi' basi glede na njihovo velikost. Pa imaš mini-je ki jim ne bi nikoli pripisal takih basov in potem naprej po lestvici vse navzgor. Fizikalni mehanizem v povezavi z našo zaznavo zvočne okolice, ki je osnova za te učinke pa je zelo dobro poznan in sploh v plastik fantastik cenenem segmentu dobro izkoriščan.

Nadaljuj z ignoriranjem osnov, pa ti bo v bodoče še manj jasno. Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 16, 2020 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razumem ampak zvočnik sem vzel ven in dal v svoje ohišje, na svoj ojačevalec. In deluje odlično.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 17, 2020 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SentinelAeon je napisal/a:
Razumem ampak zvočnik sem vzel ven in dal v svoje ohišje, na svoj ojačevalec. In deluje odlično.

Ziher ima zelo dober potek distorzij na basu: močno popači drugo harmonsko komponento, potem na distanci izpod je tretja.

Če bi šel izmeriti TS parametre in poiskati nekaj podobnega v katalogih proizvajalcev, ni samoumevno, da bo rezultat isti. Ker niso ti parametri razlog takemu obnašanju ampak potek distorzije.

Možno je, da so izbrali driver iz proizvodnega programa, še veliko bolj možno je, da je željeni driver narejen po specifikacijah Logitecha ali pa razvit za njegove potrebe in ni v prodaji te verzije.
----------------------------------------------------------------------------------
To zgodbo s popačenji - tokrat po celem spektru, ne samo basu - s pridom koristijo tudi pri lampaših, da posrečeni v tej smeri 10W single endedi zvenijo kot bi bili ultra močnejši.

Ta ista lampaška zgodba, samo obrnjena v rikverc, je razlog za namensko dodatno komprimiranje digitalnih posnetkov, ker zaradi neugodnega poteka distorzij posnetki nimajo 'grifa' ne zarjovejo - ne posredujejo občutka mogočnosti.
Na samem začetku digitalizacije sem gledal objavljene meritve distorzij pri 0dB, -10dB, -20dB, -30dB... tišji je bil signal, večja je bila distorzija. V naravi se glasbeni instrumenti ne obnašajo tako, z glasnostjo gredo v zasičenje in če nadaljuje naprej v rušilni občutek.
S časom so nekateri pogruntali kaj je na stvari in digitalne posnetke tako ali drugače pretlačijo skozi analogijo, da se to popravi.
Ja, pa povratek in razmah lampašev gre pripisati pasanju na compact disc.

_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razumem, je zvočnik prilagojen. Ampak ali ima kdo kakšno idejo kje kupiti tak zvočnik, nov, po neki normalni ceni ? Ker rabljeni sistemi niso ravno poceni in plačam 20€ za cel sistem, čeprav rabim samo woofer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 01:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mimogrede, pozna kdo kakšno trgovino kjer bi lahko z ugodno poštnino dobil zvočnik, ki ga rabim ? Slovenske trgovine imajo zelo malo izbire, parts-express ima npr. veliko ponudbo vendar je poštnina noro visoka (okoli 100€)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2020 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zgleda samo nabijanje v prazno namensko narejen driver ki ni v prosti prodaji kaj ni jasno dvajset eur za komplet previsoka cena.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2020 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

5 strani nabijanja za 20 eur driver??
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe