Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Je vinil prihodnost fiziĆØnega formata?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 67, 68, 69  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
In to na YouTubu (Opus ali AAC). "Fuj!" Rolling Eyes

Zakaj zmeraj snemajo pozimi, da ves ĆØas nekdo kaÅ”lja? Laughing

Zato, ker je božiĆØ pozimi in to je iz božiĆØnega koncerta Gimnazije Kranj:)

ƈlovek, ki ima dva ducata vinilov Å eherezade, od tega tri najboljÅ”e, ima verjetno miĆØkeno veĆØ izkuÅ”enj od nekoga, ki je posluÅ”al le eno verzijo. In ta ĆØlovek z izkuÅ”njami ni rekel FUJ na YT verzijo, on je v njej užival. Tako, da je celo nekaj napisal . In to piÅ”em že nekaj ĆØasa. Najprej je posnetek, potem daleĆØ niĆØ in Å”ele nato medij, na katerem to izide...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Zato, ker je božiĆØ pozimi in to je iz božiĆØnega koncerta Gimnazije Kranj:)

Fuj božiĆØ in zima. Twisted Evil
Poznam te koncerte drugaĆØe, samo jih ni veĆØ.

JAZZZ je napisal/a:
In ta ĆØlovek z izkuÅ”njami ni rekel FUJ na YT verzijo

Å e enkrat: FUJ je bil sarkazem, ne moja reakcija na posnetek ali izvedbo.
Seveda se strinjam da medij ni toliko pomemben kot posnetek, zato sem napisal "fuj".

ƈe bi bil isti posnetek na vinilu in Opus 160k, bi vzel Opus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ƈe bi bil isti posnetek na vinilu in Opus 160k, bi vzel Opus.


E vidiŔ, to je bistvo. IzkuŔeni je napisal" I would love to have a copy of this on CD, DVD or vinyl for my collection." .
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno je situacija taka da ne more predvajat YouTube na svojem sistemu, jaz pa ne morem vinila (vsaj trenutno).
Jaz bi tudi sicer raje imel CD ali FLAC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Najprej je posnetek, potem daleĆØ niĆØ in Å”ele nato medij, na katerem to izide...



Komu tu to dopovedat......nemogoĆØe...
14 Pustite jih! Slepi so, vodniki slepih. ƈe pa slepi slepega vodi, oba v jamo padeta.Ā«
Matejev evangelij 15,14

Posnetak je povsem avtomomna kreacija. 1000 variant je, kako posnet zgolj eden navaden klavir, kaj Å”ele kaj veĆØ..... Je povsem stvar odloĆØitve, postavitve koncepta tistega ki snema. Dejansko gre za interpretacijo (kreacijo) dogodka.
Studijsko posneta glasba, - sploh pa sodobna je pa itak 96% sproducirana, narejena in rojena v editingu in obdelavi.

Posnetek Å eherezade sem sliÅ”al prviĆØ, je res fenomenalen. Ne morem verjeti, da en mladinski orkester odigra s tako brilianco, ĆØe bi živeli v normalni državi, bi ga MK moral finanĆØno podpreti, ima potencial da se razvije v enega najboljÅ”ih mladinskih orkestrov v evropi, ĆØe ne v svetu. Žalostno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Ne morem verjeti, da en mladinski orkester odigra s tako brilianco

Ni ravno mladinski. So profesionalni igralci, gimnazijci in bivŔi gimnazijci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
https://www.youtube.com/watch?v=1i6TsIVKByM


JAZZ, želel bi eno pojasnilo. V spremnem tekstu ob videu piŔe:

In this series, I am going to re-upload some of the milestones from our performing and recording productions in the last 15 years. Our lead master technician Mr. Iztok Zupan remastered all of our analog audio recordings in amazing digital Hi-Res audio landscape.

Kaj je avtor mislil z analog audio recordings ? Ali se to nanaŔa na posnetek ki je na videu, ali na kakŔno drugo produkcijo?

in kaj pomeni v naslovu

Rimsky-Korsakov: Scheherazade - Legendary Recording of a Stunning Youth Orchestra in Hi-Res Audio ?

O kakŔnem formatu "Hi-Res Audio" je tukaj govora?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 00:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi na Youtubu ta koncert zveni zelo dobro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:
https://www.youtube.com/watch?v=1i6TsIVKByM


JAZZ, želel bi eno pojasnilo. V spremnem tekstu ob videu piŔe:

In this series, I am going to re-upload some of the milestones from our performing and recording productions in the last 15 years. Our lead master technician Mr. Iztok Zupan remastered all of our analog audio recordings in amazing digital Hi-Res audio landscape.

Kaj je avtor mislil z analog audio recordings ? Ali se to nanaŔa na posnetek ki je na videu, ali na kakŔno drugo produkcijo?

in kaj pomeni v naslovu

Rimsky-Korsakov: Scheherazade - Legendary Recording of a Stunning Youth Orchestra in Hi-Res Audio ?

O kakŔnem formatu "Hi-Res Audio" je tukaj govora?

LP


Primož(glavni organizator) ni napisal pravilno. Govora je o analognem masteringu! Posnetek je digitalni 48Khz 24 bitov(osnova je to, kar dobi stereo iz mize CDja). Potem naredi sinhroinizacijo z videom. Ostalo pa je "propaganda" Smile . Kar pa ni bil namen mojega prispevka, ampak kako ĆØlovek s 24 izvedbami Å eherezade(od tega kar nekaj najboljÅ”ih izved-tudi na vinilu) gleda na YT posnetek. Gospod ne Å”tarta... YT je zaniĆØ ali ni vinil in je zaniĆØ ... ampak posluÅ”a ... To kar veĆØini manjka.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo bom skrenil s teme vinil...na temo ki jo je naĆØel JAZZZ.
Premalo posluÅ”amo...hja se strinjam ali pa ne. Mene ĆØe skladba ne potegne jo enostavno ne morem posluÅ”at...pa ni važno od žanra...res da Metall glasbe ne posluÅ”am in tud klasiko redkokdaj. Pa bo spet nekdo rekel ja Ʀe klasika ne igra je sistem zaniĆØ... jaz bom pa tako rekel. Klasika, ki je ne obožujem, zame ne igra, ker je velikokrat posneta premalo kvalitetno da bi me prevzela.
Zgoraj postan link diÅ”i po dobrem posnetku a mene ne prevzame. Timber inÅ”trumentov mi je razbalansiran, konfusen, tako tudi dinamika. ƈe glasba, seveda je pri klasiki to zelo pomembno nima naravne dinamike in naravnih timbrov mene enostavno dela nervoznega in je ne morem posluÅ”ati. DrugaĆØe bi bilo ĆØe bi bil strasten ljubitelj klasike, potem ti poznan komad, polovico igra v možganih ki je memorirana in polovico v uÅ”esih.
Recimo tale skladba mi je zelo vÅ”eĆØ ampak del mene se bori s slabim posnetkom in na koncu sem bolj nervozen kot zadovoljen. Ker vem kako fajn bio se sliÅ”alo Ʀe bi to posluÅ”al v živo.
https://www.youtube.com/watch?v=1LGVGekPSzo

Glede vinila, sam ga doma nimam z razlogom, ki ga tu do potankosti ne bom razglabljal. Bom pa Å”e stotiĆØ povedal, vini lahko igra in to zelo dobro samo za ta rezultat je potrebno imet ogromno znanja, veselja... in seveda dobre ploÅ”ĆØe z dobrimi posnetki. Dejavnikov stokrat in res stokrat veĆØ kot pri digitalni prezentaciji. Vsak dan imam na razpolago vsaj 6 gramofonov od 300 do 10000ā‚¬, tako da doma tega ne rabim. Tisti, ki so v teh vodah dobro vedo o ĆØem govorim. V ponedeljek ko je v demo sobah 19 stopinj in po koncu dneva ko je 23 je zvok tolk razliĆØen da ni za verjet. Za to seveda ni kriv samo gramofon a je pri digitalnem viru razlika majhna v primerjavi z lp. To je samo 1 faktor od 100tih. Zato vinil ni za vsakogar in zelo zahteven medij. Bi pa rekel da, ĆØe imaÅ” gramofon že od mladosti in si navajen zvoka skozi leta, se na 90% dejavnikov ne oziraÅ” in ti je vseeno, samo da ti vzbudi emocije in zadovoljstvo.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Malo bom skrenil s teme vinil...na temo ki jo je naĆØel JAZZZ.
Premalo posluÅ”amo...hja se strinjam ali pa ne. Mene ĆØe skladba ne potegne jo enostavno ne morem posluÅ”at...pa ni važno od žanra...res da Metall glasbe ne posluÅ”am in tud klasiko redkokdaj. Pa bo spet nekdo rekel ja Ʀe klasika ne igra je sistem zaniĆØ... jaz bom pa tako rekel. Klasika, ki je ne obožujem, zame ne igra, ker je velikokrat posneta premalo kvalitetno da bi me prevzela.
Zgoraj postan link diÅ”i po dobrem posnetku a mene ne prevzame. Timber inÅ”trumentov mi je razbalansiran, konfusen, tako tudi dinamika. ƈe glasba, seveda je pri klasiki to zelo pomembno nima naravne dinamike in naravnih timbrov mene enostavno dela nervoznega in je ne morem posluÅ”ati. DrugaĆØe bi bilo ĆØe bi bil strasten ljubitelj klasike, potem ti poznan komad, polovico igra v možganih ki je memorirana in polovico v uÅ”esih.
Recimo tale skladba mi je zelo vÅ”eĆØ ampak del mene se bori s slabim posnetkom in na koncu sem bolj nervozen kot zadovoljen. Ker vem kako fajn bio se sliÅ”alo Ʀe bi to posluÅ”al v živo.
https://www.youtube.com/watch?v=1LGVGekPSzo

Glede vinila, sam ga doma nimam z razlogom, ki ga tu do potankosti ne bom razglabljal. Bom pa Å”e stotiĆØ povedal, vini lahko igra in to zelo dobro samo za ta rezultat je potrebno imet ogromno znanja, veselja... in seveda dobre ploÅ”ĆØe z dobrimi posnetki. Dejavnikov stokrat in res stokrat veĆØ kot pri digitalni prezentaciji. Vsak dan imam na razpolago vsaj 6 gramofonov od 300 do 10000ā‚¬, tako da doma tega ne rabim. Tisti, ki so v teh vodah dobro vedo o ĆØem govorim. V ponedeljek ko je v demo sobah 19 stopinj in po koncu dneva ko je 23 je zvok tolk razliĆØen da ni za verjet. Za to seveda ni kriv samo gramofon a je pri digitalnem viru razlika majhna v primerjavi z lp. To je samo 1 faktor od 100tih. Zato vinil ni za vsakogar in zelo zahteven medij. Bi pa rekel da, ĆØe imaÅ” gramofon že od mladosti in si navajen zvoka skozi leta, se na 90% dejavnikov ne oziraÅ” in ti je vseeno, samo da ti vzbudi emocije in zadovoljstvo.


+1
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Timber inÅ”trumentov mi je razbalansiran, konfusen, tako tudi dinamika. ƈe glasba, seveda je pri klasiki to zelo pomembno nima naravne dinamike in naravnih timbrov mene enostavno dela nervoznega in je ne morem posluÅ”ati.

https://www.youtube.com/watch?v=17lEx0ytE_0
Ali je tukaj kaj bolje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Primož(glavni organizator) ni napisal pravilno. Govora je o analognem masteringu! Posnetek je digitalni 48Khz 24 bitov(osnova je to, kar dobi stereo iz mize CDja). Potem naredi sinhroinizacijo z videom. Ostalo pa je "propaganda" Smile . Kar pa ni bil namen mojega prispevka, ampak kako ĆØlovek s 24 izvedbami Å eherezade(od tega kar nekaj najboljÅ”ih izved-tudi na vinilu) gleda na YT posnetek. Gospod ne Å”tarta... YT je zaniĆØ ali ni vinil in je zaniĆØ ... ampak posluÅ”a ... To kar veĆØini manjka.


Vse jasno. Hvala za pojasnilo.

Sem se "že zbal", da je bila po nekem ĆØudnem nakljuĆØju v CD uporabljena analogna audio meÅ”alna miza Wink

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pzdrav !
Zanimiva in tehtna ugotovitev kvalitete predvajanja LP ploÅ”ĆØe. Zakaj je predvajanje pri 23 stopinjah neprimerno boljÅ”e kot pri 19-ih. Za takÅ”no razliko ni kriv gramofon, ampak je ta razlika v naravi gramofonske glave. Komplet glave z iglo, predvsem pa z vpetjem kantileverja v gumijasto osnovo, ki je dimenzionirana tako, da je gibanje kantileverja idealno nekje med 22 i 24 stopinjami celziusa. Pri tem je tudi kvaliteta odjema glasbe iz brazde najoptimalnejÅ”a. Tega naĆØela naj bi se držali vsi LP avdiofili.

Pa lep pozdrav
Franci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 28, 2020 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zimski kantilever bi moral biti na trgu.

Kaj pa Eskimi, Inuiti , skandinavski vikendaŔi, pa tudi za na Veliko planino???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 67, 68, 69  Naslednja
Stran 64 od 69

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe