Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dodaten ojacevalec v hisni kino
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2020 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Emotiva zgleda kr zanimiva firma ? A ma Å”e kdo kake izkuÅ”nje z njihovimi ojaĆØevalci ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LogiĆØna izbira je konĆØna stopnja za sprednja zvoĆØnika, za resne zvoĆØnike (in posluÅ”anje) so tovrstni receiverji bolj povpreĆØni.

Lahko poskusiÅ” tudi s ĆØim takÅ”nim:
https://www.digitalo.de/products/344097/Crown-XLI-800-PA-Verstaerker-RMS-Leistung-je-Kanal-an-4-Ohm-300W.html?ref=19&utm_source=idealo&utm_medium=CPC&utm_campaign=Y95016

Nisem jih sliÅ”al v domaĆØem prostoru, ampak vem, da imajo komercialne kino dvorane (Cineplexx) tovrstno amplifikacijo. Glede na to, da uporabljajo procesor za nekih 10 ali 20 tisoĆØakov, projektor pa Å”e za veĆØ, najbrž budget ni ovira.

VeĆØ izbire pa:
https://www.crownaudio.com/en/product_families
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 03, 2020 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

thx gerchy, lepa cena, a te zadeve tudi vi kej tržite ? Kok je pa glede na tvoje izkuÅ”nje vpliv konĆØne stopnje na "barvo" zvoka, ĆØe izvzamemo moĆØ ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2020 08:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ne tržim niĆØesar, samo navajam izkuÅ”nje. Wink

Kakovostna konĆØna stopnja je za resno posluÅ”anje moĆØno dobrodoÅ”la. Sploh ne zaradi moĆØi, paĆØ pa zaradi kakovostnejÅ”ega zvoka. Razlika je zelo verjetno odvisna od zvoĆØnikov, ampak kakovostnejÅ”i/veĆØji/zmogljivejÅ”i/požreÅ”nejÅ”i zvoĆØniki veliko bolje delajo z ustrezno amplifikacijo, kar pa receiverji naĆØeloma niso. Tudi, ĆØe sodijo v viÅ”ji cenovni razred.

ƈe je želja 7.1.4, je konĆØna stopnja itak nujna nadgradnja. PridobiÅ” na kakovosti in na novi konfiguraciji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2020 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

crown je precej solidna amplifikacija, se posebej starehse serije Macrotech. Od novejsih bi raje izbral kaksno visjo serijo ki ima ze vgrajen processing
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 18, 2020 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da si izposodim temo.....dodal bi amp k mojem sistemu tako kot OP...trenutno imam reciever Yamaha rx a 3070...zvocniki L in R Klipsch RP 280f ..center pa Klipsch RP 450c....ze dalj casa zelim dodati amp...sedaj sem si pa zamislil

Crown xls 2502

https://www.crownaudio.com/en/news/crown-introduces-xls-drivecore-2-amplifiers-with-upgraded-features-and-flexibility

Imate kaksne izkusnje...po reviewih sodec so ga kar pohvalili?

Kolikor sem gledal na yt...naj ne bi bilo priporocljivo ta amp povezati z av recieverjem preko preout...lahko pride do tezav...je to res?

Gledal sem tudi Emotivo...kje se jo lahko sploh kupi v EU?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
platar



Pridružen/-a: Tor Mar 2018 12:59
Prispevkov: 11
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preko HiFi shark strani sem jo naŔel na e-bay de.
Nima pa nastavitev gaina.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Likalnik je napisal/a:
Da si izposodim temo.....dodal bi amp k mojem sistemu tako kot OP...trenutno imam reciever Yamaha rx a 3070...zvocniki L in R Klipsch RP 280f ..center pa Klipsch RP 450c....ze dalj casa zelim dodati amp...sedaj sem si pa zamislil

Crown xls 2502

https://www.crownaudio.com/en/news/crown-introduces-xls-drivecore-2-amplifiers-with-upgraded-features-and-flexibility

Imate kaksne izkusnje...po reviewih sodec so ga kar pohvalili?

Kolikor sem gledal na yt...naj ne bi bilo priporocljivo ta amp povezati z av recieverjem preko preout...lahko pride do tezav...je to res?

Gledal sem tudi Emotivo...kje se jo lahko sploh kupi v EU?

Lp


povsod po navodilih pise priklop na RCA ali XLR... ne vem zakaj bi bile tezave (razen morda zaradi zaporedja vklaplajnja in izklapljanja)....dokler je tako da je amp zadnji ki se prizge in prvi ko se ugasa ni problema.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 19, 2020 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz ne vem kje je lahko tezava...ampak ta tukaj to omenja...ce pogledas pri 2:40 to omeni

https://youtu.be/OdYzyUzaMc8
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2020 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem sel pogledat, in on odsvetuje uporabo reciverja kot neke vrste predojacevalca, morda zaradi tega da na RCA izhod receiver nebi poslal morda kaksne motnje/poka pri kaksnem preklapljanju,.... VGV (Vrag si ga vedi), saj bi se glede na moc ampa lahko koncalo v solzah (odbiti zvocniki),... omenja pa da ni nikakrsnih tezav v povezavi z uporabo primernih processorjev povezanih z RCA/XLR. Sam imam doma to reseno s processorjem in nimam nikakrsnih tezav naprej v verigi (4 koncne, vse odprte na max VOL).
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2020 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pravi, ce povezem svojo Yamaho preko xlr z tem ojacevalcem...ne bi smelo biti tezav? Oziroma o kaksnem procesorju je tukaj govora? Kaj imas ti za enega?

Kaj menis glede tega ojacevalca oziroma kaj priporocate...gledal sem Rotel 1590 oziroma eno stopnjo slabsega-cenejsega pa je cena kar visoka...3000ā‚¬ oziroma 1500ā‚¬....crown je pa res ugoden pod tisoc euri ze nabit z mocjo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2020 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz uporabljam DBX processor Driverack PA+ - inputi/outputi so XLR, 2 in 6 out - Bass/Midrange/Tweeter. Kretnica/EQ/Delay/SUbharmonic restoration, limiterji,.....RTA

Podoben processor za pol manj denarja je Behringer DCX 2496 ULTRADRIVE PRO za bornih 205EUR in se ga da tudi stweakat.

seveda lahko resis stvari s kakrsnimkoli sorodnim processorjem po funkcijah - zelo priljubljen postaja MINI DSP tako v home kot v car audio svetu.

XLR sam po sebi ne bo resil neke tezave, je samo drug nacin prenosa signala med komponentami, priljubljen zaradi tega ker se na koncu vse inducirane motnje iznicijo, in jakost signala je lahko tudi do 15V ... na RCA je najbrz izhod nekje od 0.7-5V.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2020 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdej ne vemo in vprasanje zate kaj imas za cilj, in kaj bi zelel doseci z dodatnim ojacevalcem v tvoji verigi?

Tvoja Yamaha nima XLR izhodov, ima samo en par vhodov. Torej z XLR ne bos mogel povezati dodaten ojacevalec. Samo z RCA bo slo.

Js ze cca 13 let uporabljam stereo ojacevalec, ki ima HT bypass (trenutno Gryphon Callisto 2200). Tu gre audio signal iz outputov na A/V receiverju direkt na vhod koncne stopnje od stereo ojacevalca. Cilj uporabe je poslusanje stereo glasbe in, da se izognem predojacevalcni stopnji A/V receiverja in, da je lahko ta na oFF. Hkrati pa lahko v HT uporabljam isti par zvocniskih kablov za prednji par, takrat pa je prizgan tako A/V receiver kot stereo ojacevalec.

Problematika, ki jo omenjas nisem zasledil na nobenih svojih komponentah. Ni bilo pokov ipd.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe