Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KATERI HDMI KABEL?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
risar



Pridružen/-a: Čet Dec 2008 8:45
Prispevkov: 7
Kraj: hrastnik

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 09:15    Naslov sporočila: KATERI HDMI KABEL? Odgovori s citatom

lp,
nabavil sem lcd televizor Philips serije 8. Sedaj rabim hdmi kabel da povežem tv in komunikator od siola,pa me zanima kakšen HDMI kabel kupiti,ker je cenovni razpon res velik in da bo slika res predvajana dobri ločljivosti.
Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslovTelefon: /////
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 11:16    Naslov sporočila: Re: KATERI HDMI KABEL? Odgovori s citatom

risar je napisal/a:
lp,
nabavil sem lcd televizor Philips serije 8. Sedaj rabim hdmi kabel da povežem tv in komunikator od siola,pa me zanima kakšen HDMI kabel kupiti,ker je cenovni razpon res velik in da bo slika res predvajana dobri ločljivosti.
Hvala za odgovor.


jaz sem ga kupil preko e-baya
tega:

http://cgi.ebay.co.uk/2m-HDMI-CABLE-1-3b-1080p-GOLD-HD-LEAD-Cat2-HIGH-SPEED_W0QQitemZ120456217372QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_CablesConnectors_RL?hash=item1c0bc0031c&_trksid=p3911.c0.m14

imaš pa še ogromno drugih na ebayu...

po moje ni smiselno da daš veš kot 20-30 eur za kabel, razne variante za 200, 300+ eur so po moje nesmiselne

verjetno se tudi v bb dobi kaj podobnega...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 01, 2009 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri spletni trgovini www.solo.si dobiš za mali denar čisto običajen HDMI kabel. Cene so 10.90 EUR (3m), 7.90 EUR (2m), ter 7.50 EUR (1m). Dela čisto OK. Je pa res da sem se z tem ukvarjal le na SD plazmi, in ne Full HD. Čeprav, meni se razlike med HDMI kabli zdijo zanemarljive.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Surfer



Pridružen/-a: Čet Nov 2009 20:46
Prispevkov: 178
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo!

Že pred časom sem videl tale review na gizmodo.com

http://gizmodo.com/268788/the-truth-about-monster-cable-part-2-verdict-cheap-cables-keep-upusually

Med seboj so primerjali brand name in no name hdmi kable.


Rezultati so dejansko pokazali, da se vsakemu hdmi kablu z razdaljo slabšajo lastnoti, tako tudi najdražji 10 meterski kabel za 230$ ni prestal preizkusa z naslednjo generacijo resolucije 1080p.

Sam sem mnenja, da je ob nakupu kabla najpomembnejše izbrati optimalno dolžino (mišljenje: "ah bom pa vzel namesto 1 metra raje 2 in pol, češ nikoli ne veš kdaj ti bo dodatni meter in pol prav prišel" je napačno) in certificiranega proizvajalca hdmi kablov.

Tako da z kablom dolžine meter in pol in cene okrog 10 EUR nebi smel zgrešiti.


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +386 41 536 109
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 17:08    Naslov sporočila: Re: KATERI HDMI KABEL? Odgovori s citatom

risar je napisal/a:
lp,
nabavil sem lcd televizor Philips serije 8. Sedaj rabim hdmi kabel da povežem tv in komunikator od siola,pa me zanima kakšen HDMI kabel kupiti,ker je cenovni razpon res velik in da bo slika res predvajana dobri ločljivosti.
Hvala za odgovor.



Tako bih ti povedal ti pa se odloči !!!! Imam SHARP 46 full HD LCD in zadeva je taka. Z navadnim HDMI kabla za 15eur sem bil zadovoljen dokler nisam dal mal boljši za 30eur. Se pozna če prav bolj na DVD-ju. Zakaj....V tem časuj je signal T2 bil slabši da bi se danas občutno izboljšal. Domačiprogrami. Lahko trdim da bi se čutila razlika tudi pri dražem, oziroma boljšem HDMI kablu, sploh z DVD-ja. Srednje dobri so do 150eur pa vse do vrhunskih, cenovnega razreda 300-350eur. Z gledišča audiofila trdim da se pozna razlika kot pri audiu tako tudi pri video tehniki pri uporabi boljših kablov.
Za sprobat je definitivno.
Cena / kvaliteta :
http://cgi.ebay.com/SILENT-WIRE-Serie-16-HDMI-HDMI-Kabel-1-3b-Weiss-1-00m_W0QQitemZ390110122630QQcmdZViewItemQQptZTV_Sat_Zubehör?hash=item5ad4601286#ht_2180wt_1159
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jenx



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 17:43
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri dolžinah do 3m ti bo 1080p delal brez problema, jaz imam kabel dolg 1,5m za katerega sem dal okoli 10€.

Lp,
jenx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dulci52



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 16:17
Prispevkov: 1
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 16:22    Naslov sporočila: hdmi kabel Odgovori s citatom

nisem genij, vendar malo denarja, malo muzike. imam siol komunikator in plazmo. pri vklopu scarta in hdmi kabla, prebija hdmi kabel za 7 evro in mi naredi sneženo sliko. pri hdmi kablu za 90 evro pa je slika na scartu pri vključenih obeh kablih full hd. to so moje izkušnje. pri kablu je važen kabel ne vtikač. kvaliteta žice, oplet, dušenje, itd., itd. kot rečeno, malo denarja, zanič kabel. moje lastne izkušnje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh



Pridružen/-a: Čet Apr 2009 14:35
Prispevkov: 20
Kraj: Dobova

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

test - primerjava.
http://hdtelevizija.com/2009/11/28/test-hdmi-kabela-usporedba-video-kvalitete/
_________________
Lenuh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031 745 946
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 19:10    Naslov sporočila: Re: hdmi kabel Odgovori s citatom

dulci52 je napisal/a:
nisem genij, vendar malo denarja, malo muzike. imam siol komunikator in plazmo. pri vklopu scarta in hdmi kabla, prebija hdmi kabel za 7 evro in mi naredi sneženo sliko. pri hdmi kablu za 90 evro pa je slika na scartu pri vključenih obeh kablih full hd. to so moje izkušnje. pri kablu je važen kabel ne vtikač. kvaliteta žice, oplet, dušenje, itd., itd. kot rečeno, malo denarja, zanič kabel. moje lastne izkušnje.


Tole pa ne razumem najbolje, kako imaš lahko "vklopljen HDMI in scart???
Sicer že nekaj časa ne spremljam siol ponudbe, a se mi zdi, da ne ponujajo 1080p (full HD) vsebin. Ponujajo 1080i, kar je pa daleč od full HD oz še manj kot 720p.
Kakor je meni znano scart kabel prenaša samo SD sliko, torej 480p največ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že pri audio kablih se na forumu nisem naredil ravno popularnega z zanikanjem, da bi ti delali čudeže(nikoli pa nisem trdil, da čisto nobenega vpliva nimajo-to le mimogrede), pri HDMI kablovju pa to drži še bolj.
Pri tem seveda ne upoštevam nekih čisto posebnih razmer, npr. da bi nekdo hotel kabel vleči 5 in več metrov daleč, kar pa je že samo po sebi brez veze.
Odgovor je čisto jasen:kabel, ki stane 10€, bo čisto OK.Se pa tudi tu prodaja veliko megle za drag denar in ljudje pač včasih na to nasedajo; včasih zaradi naivnosti in neobveščenosti, včasih pa tudi zato, ker tako hočejo! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sabbath



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 14:29
Prispevkov: 89
Kraj: Sveta Trojica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 15, 2020 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Keri hdmi kabel je najboljši za povezavo denona(okol 6 let starega) in Lg bluraya(7 let starega)?
_________________
BORA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 15, 2020 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bilokateri, najugodnejsi. Razlika je samo ali deluje ali pa ne deluje. Razlike v kvaliteti ne bos opazil. Sam imam genericnega ustrezne dolzine in je to to.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sabbath



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 14:29
Prispevkov: 89
Kraj: Sveta Trojica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 15, 2020 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ker več nevem kaj je finta povezave teh dveh komponent...bom še probal z kablom
_________________
BORA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2020 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem jih kupil pred leti na ebayu VENTION, nekaj takega https://www.ebay.com/itm/Vention-HDMI-Cable-4K-Digital-HD-Cable-3D-Video-Cable-Data-Cable-10-2Gbps-R9W2/264469831821?hash=item3d93a1608d:g:WgwAAOSwVMFdgfqZ ... takrat za okoli 10 evrov in delajo super, tudi na videz in otip kakovostni.

lp Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sabbath



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 14:29
Prispevkov: 89
Kraj: Sveta Trojica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 16, 2020 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sn kupo v big bangi včeraj za 17e,vivanco
_________________
BORA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe