Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Je vinil prihodnost fizičnega formata?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 61, 62, 63

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2020 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:
Nevtralni mikrofoni nimajo cene, ceno imajo mikrofoni, ki imajo svoj zvok. Ti to kaj pove?

Da bi jaz prišparal na mikrofonih. Very Happy

Boš poslal kak sempl posnetka s temi mikrofoni?

Bi če bi imel.
LightBit

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2020 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Ti tole ne zveni dovolj surovo :
https://www.klopotec.si/PortalGenerator/document.aspx?id=486
dvomikrofonski posnetek koncerta v Mariboru...

ali pa tale posnetek solo klavirja v meščanski sobi v LJ tako polni ljudi, da sem ambientalni stereo mikrofon Telefunken M216 matrix dal tik ob klavir , dva Earthworks omni mikrofona QTC50 pa v klavir. Poslušaj base Fazolli klavirja na 6 komadu ... :
https://www.klopotec.si/klopotecglasba/cd_acoleman/

ali pa solo bobni in perkašni (posneto v šusu s 16 mikrofoni) (z zame malce preveč reverba-glasbenik je hotel tako) : https://www.klopotec.si/klopotecglasba/cd_galfurlan/

Vse je šlo skozi analogni mastering ...

A veš kaj najbolj odvzame surovost? Preveč reverba in prevelika kompresija. Pa je tvoj sistem sposoben prenesti toliko dinamike?

Je zelo surovo, ampak večina glasbe danes ni tako posnete.
Sem si že ogledoval, pa na žalost nisem našel nič kar bi bilo po mojem okusu (ni sicer to sedaj važno).
Glede analognega "popačenja" še ne bom dajal obsodbe, ker še nisem imel časa res poslušati tistega kar si mi poslal.

Se strnjam, kompresija je najhujša stvar. Preveč reverba tudi uniči dinamiko (danes se mi zdi, da tega ni toliko).
Kar se tiče sistema mi je to dober izgovor za nadgradnje.
LightBit

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Glede analognega "popačenja" še ne bom dajal obsodbe, ker še nisem imel časa res poslušati tistega kar si mi poslal.

Malo bolj mi je všeč brez analognega "popačenja".
Dinamika je rahlo slabša z analognim "popačenjem". Šuma je več.
Všeč mi je sicer, da je malo več basa, ampak je bolj "zapacan".

Vsekakor bi raje brez in se mi zdi popolnoma nepotrebno, če že ne škodljivo.
NCC2000

Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 08, 2020 23:03    Naslov sporočila: Back to the future Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2020 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Korist te quadrophonije je to, da nam je do danes ostalo odlično shibata brušenje gramofonske igle.

Lpm
JAZZZ

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2020 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
LightBit je napisal/a:

Malo bolj mi je všeč brez analognega "popačenja".
Dinamika je rahlo slabša z analognim "popačenjem". Šuma je več.
Všeč mi je sicer, da je malo več basa, ampak je bolj "zapacan".

Vsekakor bi raje brez in se mi zdi popolnoma nepotrebno, če že ne škodljivo.

Smile

Šuma je več? Ja seveda, če poslušaš začetek je masteriran del glasnejši in s tem več šuma dvorane. S tem, ko smo dvignili glasnost(z malce kompresije) je tudi dinamika malce manjša(da slišiš več detajlov verjetno nisi opazl Wink ) . Basi ti pacajo? Si preveril svojh sistem Smile . Dej mi napiši minutažo, kje ti pacajo.
Vsake oči imajo svojega malarja in tudi vsak mastering ima nekoga, ki to naredi po svojem okusu. Lahko bi v masteringu ukinil šum dvorane-bi ti bilo to bolj všeč(evo, če bi bil ti naročnik, bi to seveda takoj naredil) . Lahko bi ti naredil tudi brez kompresije(če misliš, da bi bilo to za Youtube bolje Smile ) .
Drugače pa sta posnetka totalno drugačna in daj raje napiši o celoti .
LightBit

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2020 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vzeti tega kot kritiko tvojega dela. Mislim da je tako kot je naročnik želel.
Verjetno bi ljubiteljem analognega bilo bolj všeč.

Master sem dal bolj potiho, ker je glasnejši. Verjetno zato nisem slišal več detajlov.

Glede "zapacanega" basa težko opišem. Ni tako grozno (ni prdenje), ampak zdi se kot da bas ostaja dalj časa. Morda imam preveč reverba v sobi, čeprav na slušalkah je bilo še slabše. Kompresija in več basa verjetno povzroči da to bolj izstopa.
JAZZZ

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ne vzeti tega kot kritiko tvojega dela. Mislim da je tako kot je naročnik želel.
Verjetno bi ljubiteljem analognega bilo bolj všeč.

Master sem dal bolj potiho, ker je glasnejši. Verjetno zato nisem slišal več detajlov.

Glede "zapacanega" basa težko opišem. Ni tako grozno (ni prdenje), ampak zdi se kot da bas ostaja dalj časa. Morda imam preveč reverba v sobi, čeprav na slušalkah je bilo še slabše. Kompresija in več basa verjetno povzroči da to bolj izstopa.

Če se gibaš kdaj po Gorenjski, me kontaktiraj in pridi poslušati. Se splača-s seboj pa lahko prineseš še kak svoj material.
lp
P.S.: Nisem jemal kot kritiko mojega dela, ampak, kaj lahko naredi analogija(gramofon, analogni mastering...) Seveda imaš tu veliko izbire. Zadnji CD ki sem ga izdal, je bil posnet v živo in je z analognim masteringom dobil ogromno. Od žmohta, več detajlov... In to je to, gre se za glasbo in ne za medij
LightBit

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
In to je to, gre se za glasbo in ne za medij

To se tudi jaz trudim dopovedati že dalj časa.
CD lahko zveni kot plošča.
navi

Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:

LightBit:
"Ampak očitno sem jaz čuden, ker ..."

samo citiram tvoje besede... blago rečeno: res si čuden.

Pa lep dan....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 10, 2020 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

navi je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:

LightBit:
"Ampak očitno sem jaz čuden, ker ..."

samo citiram tvoje besede... blago rečeno: res si čuden.

Pa lep dan....

+1
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
JAZZZ

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2020 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tale analogno masteriziran posnetek:
https://www.youtube.com/watch?v=1i6TsIVKByM
je gospod, ki ima z vinili kot kaže veliko izkušenj napisal spodnji tekst. In ni začel "kako bi to šele dobro zvenelo na vinilu" Smile

Excellent!!!!! Thank you for this. I have at least two dozen different recordings of this on vinyl dating back to the mid 1950's and this performance is one of the best I have ever heard. Ever as good as Ansermet and the Swiss Orchestra or Reiner with the Chicago or Dorati with the Minneapolis Symphony - and those three are audiophile vinyl from the early years of stereo. I would love to have a copy of this on CD, DVD or vinyl for my collection.
WELL DONE!
LightBit

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 22, 2020 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In to na YouTubu (Opus ali AAC). "Fuj!" Rolling Eyes

Zakaj zmeraj snemajo pozimi, da ves čas nekdo kašlja? Laughing
JAZZZ

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 23, 2020 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
In to na YouTubu (Opus ali AAC). "Fuj!" Rolling Eyes

Zakaj zmeraj snemajo pozimi, da ves čas nekdo kašlja? Laughing

Si ti mogoče poslušal vinile, ki jih gospod opisuje? NE? fUUUUJJJJJ Smile Smile Smile Pa si sploh poslušal kakšno verzijo Šeherezade ? Aja, tebe moti kašlanje. Pojdi enkrat poslušat živo izvedbo in kot doma, poslušaj samo moteče elemente... in nam jih opiši Wink Ti začnem naštevati, kaj se vse lahko zgodi pri živem snemanju?
LightBit

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 23, 2020 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Si ti mogoče poslušal vinile, ki jih gospod opisuje? NE? fUUUUJJJJJ Smile Smile Smile

Seveda ne, čeprav je lahko izvedba vrhuska, so običajno precej slabi tako stari posnetki.
"Fuj" je bil v kontekstu izgubne kompresije in to v narekovajih. Nevarno je med avdiofili primerjati izgubno kompresirane digitalne posnetke z vinilom.

JAZZZ je napisal/a:
Pa si sploh poslušal kakšno verzijo Šeherezade ?

Sem od Nanuta, ampak nisem primerjal.

JAZZZ je napisal/a:
Pojdi enkrat poslušat živo izvedbo in kot doma, poslušaj samo moteče elemente... in nam jih opiši Wink Ti začnem naštevati, kaj se vse lahko zgodi pri živem snemanju?

Saj nisem trdil da je bilo kašljanje umetno dodano.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 61, 62, 63
Stran 63 od 63

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu