Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Retro gramofon

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jagoda21



Pridružen/-a: Ned Jan 2020 0:47
Prispevkov: 2
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2020 00:57    Naslov sporočila: Retro gramofon Odgovori s citatom

Pozdravljeni Smile
Vem, da je že letelo mnogo tem glede gramofonov, vendar nisem nikjer zasledila infotov, ki bi mi bili v pomoč.
Torej... želim nabavit gramofon v retru dizajnu (tiste lesene "škatle").
Kaj priporočate do nekje 200€?
Ima kdo izkušnje s Camry gramofoni?
Hvala za infote in LP Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2020 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem videl takšno igračko pri znancu. Predvidevam, da imajo vsi podobne omejitve - vgrajeni zvočniki so zelo šibki, da ne povzročajo preveč vibracij gramofona, kar bi pripeljalo do feedbacka. Zato stvar zveni kot poceni bluetooth zvočnik za v žep, kljub precej večjim meram.

Jaz bi na vašem mestu raje pogledal za kakšnimi all-in-one kombinacijami z ločenimi zvočniki, po možnosti od podjetja, ki se že nekaj časa ukvarja z izdelavo avdio opreme:

Teac MCD800 CD/Turntable/Tuner Hifi System






Lenco record player LS-300 – turntable with Bluetooth and 2 x 10W RMS speakers in wood



Je mogoče drugačen izgled kot ga iščete, a to so dejansko funkcionalni gramofoni, Camry in podobne "lesene škatle" pa so bolj dekorativne zadeve.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2020 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.auna-multimedia.co.uk/Home-Audio/Record-Players/TT-931-Turntable-Wood-Finish.html#
100 funtov, kar je manj od 200€ skupaj z vsemi stroški dobave..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 20, 2020 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekje do 200 evrov... Sklepam lahko, da je v prvem planu izgled. Torej logičen odgovor je, kupi tistega, ki ti bo najbolj všeč!
Če pa si imela v mislih vsaj spodobno kvaliteto zvoka, močno dvomim, da bi do te cene bilo karkoli za priporočiti...

Lep pozdrav!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jagoda21



Pridružen/-a: Ned Jan 2020 0:47
Prispevkov: 2
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2020 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bistvu me bolj zanima, če se da te "škatle" prklopit na AV-Receiver, ker zvočni sistem že imam. V bistvu je tako kvaliteta zvoka odvisna od zvočnikov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2020 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ima izhod (AUX-out), se lahko priklopi na AV-Receiver.
Bi pa jaz raje svetoval kakšen "navaden" gramofon.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2020 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kvaliteta je odvisna od tvojega "sistemčiča" ja.
Sem bil ravno v novi prodajalni plošč nasproti Rtv., pa imajo tegale:

AT-LPW30TK
https://eu.audio-technica.com/turntables/AT-LPW30TK
https://sonusart.si/audio-technica-at-lpw30tk-gramofon.html

Varianta lesena plošča oreh ali češnja, ročka pa je za ta rang nenormalno dobra, pa glava AT je že v ceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2020 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.electronic-star.si/HiFi-in-TV/HiFi-stolpi-komponente/Gramofoni/Retro-Gramofoni/TT-931-GRAMOFON-LESENO-OHI-JE.html?gclid=EAIaIQobChMI6uu84eaW5wIVEM-yCh0B0AXHEAAYASAAEgIIMfD_BwE

Electronic.star ga ima za 125€ (odjemna doza montirana) z brezplačno dostavo. Meni se zdi zelo posrečen dizajn. Kje so bili ko sem bil še dijak. Fak.
Muziker pa za 108€, dostava se doplača.
https://www.muziker.si/auna-tt-931?gclid=EAIaIQobChMI6uu84eaW5wIVEM-yCh0B0AXHEAAYAiAAEgKvr_D_BwE
Porka coca.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2020 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador, ne vidim, da bi imel ta gramofon vgrajen phono-pre, da bi se lahko priključil na AUX na receiverju ?
P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2020 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda pa ima AV-Receiver predojačevalec za gramofon?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2020 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

senior je napisal/a:
ambasador, ne vidim, da bi imel ta gramofon vgrajen phono-pre, da bi se lahko priključil na AUX na receiverju ?
P.

Na prvi sliki spodaj, prvi link ambasadorja, ali drugi link na predzadnji sliki, je zadnja stran in tam piše line aut, torej, lahko ga priklopiš na katerikoli linijski vhod na receiverju, npr: CD,TU,DVD,TAPE... nikakor pa ne na Phono, če ga slučajno ima, ali pa koaksialni digitalni vhod.

EnJoy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe