Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zamenjava receiverja
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bass_man



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 12:15
Prispevkov: 19
Kraj: Vrasnko

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 21:11    Naslov sporočila: Zamenjava receiverja Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Trenutno si lastim enoto Pioneer VSX-324 s katero poganjam dva samostoječa zvočnika, center, zadnja setalita in sub.
Samostoječa zvočnika in center so sestavljeni iz Vifa: XT90 SC90-04 visokotoncev in FDC HF05H zvočnikov, sub je Jamo J12 pasiva, zadnji setaliti pa so trenutno še zaenkrat širokopasovne 10ke Visaton.

Budget imam 200e in za ta rang sem našel rabljene:

Marantz SR 6300
DENON AVR-X2000
Yamaha RXV 661
Yamaha RX-V 363

Kaj vzeti in dobiti za 200e?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041289454
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dober namig pri AV recieverjih je, da pogledas specifikacije koliko tehtajo in vzames najtezjega. Resno, ni satira ali zafrkancija.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bass_man



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 12:15
Prispevkov: 19
Kraj: Vrasnko

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2020 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čisto logičen nasvet ja 😁
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041289454
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mam jest doma enga,...sam se cegu not namontiram pa ga pridi kupit
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ti dam za 200€ dva cegla noter. Laughing

Fino je pogledati še kaj drugega, recimo ali ima primerne vhode in izhode, ostale funkcionalnosti, koliko moči ima, ...
Na podoben način kot teža daje namige (ni nujno res) o moči tudi moč napisana na napajanju (če manj porabi kot prizvede nekaj močno smrdi).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bass_man



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 12:15
Prispevkov: 19
Kraj: Vrasnko

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojz cigle pejt ti na gradbiše premetavat 😉

V kolikor pa imaš pameten nasvet kaj kupiti za 200e pa lepo prosim na dan z besedo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041289454
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2020 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bass_man je napisal/a:
Lojz cigle pejt ti na gradbiše premetavat 😉

V kolikor pa imaš pameten nasvet kaj kupiti za 200e pa lepo prosim na dan z besedo.


ti kar pejt z vagco kupvat frsterker ce si tolk brihten in te nic drugega ne zanima,....je bilo popolnoma enako s teboj v car audiu, ko ti pa nekdo napise komentar, pa v jok in stok in takoj saltat na nesramnost Evil or Very Mad ... ista scena pri tvoji temi o samogradnji zvocnikov
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2020 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, da ne bomo samo o ciglih govorili.

Marantz SR6300 je letnik nekje 2004. Nima nic HDMI, zna pa biti zvokovo fajn. Sem mel cisto malce novejso generacijo in je bila zvokovno za glasbo znatno boljsa kot pa so novejsi Marantz receiverji. Tudi te generacije so solidno izdelane, niso plastik fantastik kot vse novejse. 100W po kanalu; 15kg.
Vprasanje tukaj kako je ohranjen in da res vse deluje ok. Ampak ok, slednje velja tudi za vse spodaj nastete.

Denon AVR-X2000; novejsi, letnik 2013, ima HDMIje, ce jih rabis, LAN, 95W po kanalu; 9,5kg, Zvokovno ne vem.

Yamaha RXV 661; letnik nekje 2007, nima HDMIjev, 90W po kanalu in 11.5kg. Zvokovno ne vem.

Yamaha RXV 363; letnik nekje 2008, ima dva HDMI outputa, 100W po kanalu; 8kg. Zvokovno ne vem.


Ce je preferenca tudi glasba bi vzel SR6300, ce ti je preferenca povezljivost in podpora novejsim formatom pa Denon.
Lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2020 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam uporabljam starejse yamaha koncne stopnje in sem naceloma zadovoljen, jim pa nekaj visji damping faktor za vec kontrole nebi skodil, novejse so bolj tanko/suho zvenece kolikor slisim komentarje.

Denona je imel kolega in je bil zelo razocaran na celi crti, ko sem mu dal na test eno od svojih yamah ni mogel verjeti kako velika razlika je bila (stereo)
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2020 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da je običajnemu uporabniku AVR preferenca predvajanje videa, glede na to, da se naprave zelo hitro spreminjajo in glede na to, da ne maram preveč Yamahinega zvoka, bi med kandidati priporočal Denona.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 16, 2020 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HDMI je fino imeti za DTS-HD MA ...
Sicer so mi Yamahe splošno bolj všeč. Če sedaj glasujemo, bi rekel Denon, ker je najnovejši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bass_man



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 12:15
Prispevkov: 19
Kraj: Vrasnko

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2020 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojz da se ti da po vseh forumih pametovat Laughing
Se mi ne da s teboj ukvarjat, samo iščem informacije, ker imate drugi več znanja o akustiki.

Kar pa se tiče avtoakustičnega foruma si pa ti bil na oni strani oslovskega kota in ne jaz Cool jaz nisem nikoli jokal, samo spraševal in nabiral pametne in uporabljive informacije o avtoakustiki Wink

Hvala ostalim za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041289454
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 17, 2020 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 300 eur ti prodam top yamaho rx-v 3900 skoraj nerabljeno!
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 20, 2020 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bass_man je napisal/a:
Lojz da se ti da po vseh forumih pametovat Laughing
Se mi ne da s teboj ukvarjat, samo iščem informacije, ker imate drugi več znanja o akustiki.

Kar pa se tiče avtoakustičnega foruma si pa ti bil na oni strani oslovskega kota in ne jaz Cool jaz nisem nikoli jokal, samo spraševal in nabiral pametne in uporabljive informacije o avtoakustiki Wink

Hvala ostalim za odgovore.


ko bos imel za seboj dosezke in rezultate, ki so na nivoju mojih (z vsemi svetovnimi rekordi in dosezki v SQ-ju) prav tako izdelke ki so na nivoju mojih se zacni oglasat,...ce pa je prezir do dolocene SLABE SQ znamke zate oslovski kot, potem pa se sploh nimava kaj pogovarjat.... sicer pa si svoje nepojmovanje ze dokazal vsepovsod...tudi tukaj na tem forumu.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 20, 2020 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj če bi vidva vajine frustracije reševala preko ZS, če že morata v okviru tega foruma. Tu smo običajno navajeni na malo višji nivo komuniciranja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe