Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Je vinil prihodnost fizičnega formata?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 67, 68, 69  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Hm, piše da jih je 167.
Ponavadi pravijo, da so vinilke boljše, ker so analogne (ta torej ni?).

Kaj ti meniš?

167 v črni,167 v modri in 167 v rdeči barvi.

Če imaš digitalni sistem na ravni analognega, potem je v tem primeru digitalija v veliki prednosti. Pa je vinile tiskala priznana firma... JE pa vinil veliko lepši in na njem je originalna grafika... če tio to kaj pomeni
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Lightbit:
Zanima me od kod tebi vse to znanje in izkušnje (ki jih deliš z nami) v zvezi z reprodukcijo zvoka, glede na opremo, ki jo imaš? Glede opreme izhajam iz tvojih dosedanjih postov.

- Vinil: gramofon sicer imaš, vendar nimaš preampa in gramofona ne uporabljaš.
- digitalija: CDPja nimaš, ker imaš vso glasbo na računalniku. Imaš "Kodi" in Foobar2000 programsko opremo. Kako digitalni signal spraviš na amp, ne vemo.
- Amp: verjetno imaš Boerhinger, o katerem smo že slišali.
- Zvočnike si boš izdelal sam, torej jih še nimaš, oz. z obstoječimi očitno nisi zadovoljen.

Torej, od kod?
Pa brez zamere, če sem preveč radoveden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

'Me too' je dokaj normalen na forumu, včasih rahlo komičen glede na okoliščine. če malce pokomentiram.
--------------------------------------------------------------------------------
Sem pa imel včeraj vinil rock večer. Doorsi so me obiskali, pa Frank Zappa se je zgubljal po snežnih poljanah.. se mi je porodilo vprašanje:
obdobje okoli začetka sedemdesetih let je bilo polno kvadrofonskih plošč (Santana, Zappa, Pink Floyd (Dark side je kvadrofonski!)itd) imam celo Mahlerjevo sedmo simfonijo (2LP) v kvadrofoniji (Supraphon). Nisem pa nikoli imel prilike štirikanalno poslušati, tako da se mi niti ne sanja, kako to zveni. (fak, pa tak avdiofil, hahaha)
Toda - sedaj imamo na voljo surround, ki to zmore. A kdo ve ali so katere od kvadrofonskih LP izdali v DVD večkanalni obliki ???

Za audio posnetke v surround tehniki vem, sem o tem bral. Tudi za klasiko in se menda kar množijo; kaže da je slušna izkušnja prepričljiva. Ker kadar grem na digitalno bi rad šel v to smer.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Jan 09, 2020 11:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta varianta se mi zdi zanimiva:
https://www.wired.com/story/suzanne-ciani-live-quadraphonic/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.discogs.com/Mike-Oldfield-Tubular-Bells/release/614460
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Ta varianta se mi zdi zanimiva:
https://www.wired.com/story/suzanne-ciani-live-quadraphonic/

227 dolarjev, uau.
Je pa LP in potrebuješ dekoder. Poleg tega da odjemna doza zmore brati do 40.000Hz. Ok, mc dozice so na liniji.
----------------------------------------------------------------------------------
Oldfield ok. Eden je. Toda, a SACD playerji imajo 4 izhode?
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Jan 09, 2020 11:33; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tej strani je veliko govora o tem:
https://www.quadraphonicquad.com/forums/index.php#quadraphonicquad-central.1
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
JE pa vinil veliko lepši in na njem je originalna grafika... če tio to kaj pomeni


Se popolnoma in absolutno strinjam. Vinilna plošča z ustreznim grafičnim ovitkom ima neko dodano vrednost, ki je nemerljiva in ki jo ne premore ( ali jo premore v precej manjši meri - recimo CD ) noben drug nosilec. Če seveda nekomu to sploh kaj pomeni. Če mu ne pomeni, je debata takoj zaključena, ker jo nima smisla širiti.

Podobna zgodba je tudi s knjigami, revijami ali časopisi. Eno je branje beletristike iz knjige, drugo pa recimo iz tablice tipa Kindle. Ne predstavljam si branje zgodb za otroke brez prelepih ilustracij, ki so ponavadi sestavni del vsake otroške knjige. Seveda ponovno, če komu to sploh kaj pomeni Smile.

Pri kolekcijah klasične glasbe na LP-jih so bili običajno dodani zajetni tekstovni opisi skladateljev in izvajalcev, ki so poslušalcem razširili obzorje znanja tudi v tej smeri.

Pri pop, rock in jazz produkciji pa so bila občasno dodana besedila pesmi, seznam izvajalcev ki so sodelovali pri snemanjih in lokacije snemanj. V najnovejšem času se je seveda vse to preselilo na internet, kar pa ima svoje pluse in minuse. Vsaj zame Smile.

LP


Nazadnje urejal/a vintagesonic Čet Jan 09, 2020 11:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
benma je napisal/a:
Ta varianta se mi zdi zanimiva:
https://www.wired.com/story/suzanne-ciani-live-quadraphonic/

227 dolarjev, uau.
Je pa LP in potrebuješ dekoder. Poleg tega da odjemna doza zmore brati do 40.000Hz. Ok, mc dozice so na liniji.

Če sem pravilno razumel, je dekoder priložen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Na tej strani je veliko govora o tem:
https://www.quadraphonicquad.com/forums/index.php#quadraphonicquad-central.1

res so izdali The dark side of the moon v 4.1 DVD obliki:
https://www.highfidelityreview.com/pink-floyd-dark-side-of-the-moon-a-dvd-audio-review-by-nicholas-d-satullo.html

V komentarjih nekdo pove, da so pred tem že bile bootleg izdaje v DTS štirikanalni tehniki.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
benma je napisal/a:
Ta varianta se mi zdi zanimiva:
https://www.wired.com/story/suzanne-ciani-live-quadraphonic/

227 dolarjev, uau.
Je pa LP in potrebuješ dekoder. Poleg tega da odjemna doza zmore brati do 40.000Hz. Ok, mc dozice so na liniji.

Če sem pravilno razumel, je dekoder priložen.

Res, v obliki 'raw' ploščice . To bi naj dobavil avstralski Involve Audio
http://involveaudio.com/
Tukaj se pojavlja nekaj vprašanj: Involve ne trdi da je to SQ dekoder, nego da je njihova patentirana tehnologija kako iz stereo narediti večkanalno.

Kar bi potrdilo v tekstu zapisano, da je dovolj vsak gramofon.
Vemo pa, da je SQ zapis zadnjih kanalov v območju 20.000 - 40.000Hz. česar MM glavice praviloma ne zmorejo in niti pri MC ni tako samoumevno. Poleg tega mora tudi tonska ročica biti brez 'chatteringa' (šklepetanja) ležajev in resonanc v tem področju.
preveč vprašanj za se spustiti v to avanturico.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 12:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Easy...
http://www.pspatialaudio.com/JVC_CD-4.htm

Prvi posnetek po 35s preklopi na zadnji stereo set. Zanimivo...
http://www.phaedrus-audio.com/listening.htm#quademo

https://www.youtube.com/watch?v=gVg-w7BjeCY

Andrej

PS: Prodaja kdo Cizek 1? Imam nekaj u mislih,
ze dolgo nisem lotal nekaj novega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 09, 2020 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@Lightbit:
Zanima me od kod tebi vse to znanje in izkušnje (ki jih deliš z nami) v zvezi z reprodukcijo zvoka, glede na opremo, ki jo imaš? Glede opreme izhajam iz tvojih dosedanjih postov.

- Vinil: gramofon sicer imaš, vendar nimaš preampa in gramofona ne uporabljaš.
- digitalija: CDPja nimaš, ker imaš vso glasbo na računalniku. Imaš "Kodi" in Foobar2000 programsko opremo. Kako digitalni signal spraviš na amp, ne vemo.
- Amp: verjetno imaš Boerhinger, o katerem smo že slišali.
- Zvočnike si boš izdelal sam, torej jih še nimaš, oz. z obstoječimi očitno nisi zadovoljen.

Torej, od kod?
Pa brez zamere, če sem preveč radoveden.

Tak sem se rodil ... Laughing
Tudi jaz sem radoveden, zato hočem vedeti kako stvari delujejo (preberem in probam).
Moja oprema je taka kakršna mi ustreza. Je bilo že preveč napisano glede moje opreme.
CD player imam, pa tudi ni več priklopljen. Predojačevalec za gramofon imam, samo je v starem ojačevalcu.
Če te še kaj zanima glede moje opreme lahko tudi na ZS vprašaš, da ne bova offtopic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2020 13:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Sem prebral prognozo za letos:
v ZDA bo LP prehitel CD v številu prodanih izvodov.
Skoraj ne morem verjeti, sem to videl bolj čez dve/tri leta.

https://www.rollingstone.com/music/music-news/vinyl-cds-revenue-growth-riaa-880959/
This trend continues in RIAA’s 2019 mid-year report, which came out on Thursday. Vinyl records earned $224.1 million (on 8.6 million units) in the first half of 2019, closing in on the $247.9 million (on 18.6 million units) generated by CD sales. Vinyl revenue grew by 12.8% in the second half of 2018 and 12.9% in the first six months of 2019, while the revenue from CDs barely budged. If these trends hold, records will soon be generating more money than compact discs.

Lansko polletno poročilo USA je dalo LP tesno za CD (224 vs 227).
Čakamo letno poročilo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2020 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako poročilo ne pomeni nič brez komentarja. Število LP uporabnikov verjetno zmerno narašča, CD-ji pa se selijo na stream, kar po 1000X ali več po moje. Vinyl ostaja zmeren in stabilen, pa še vedno v razredu kvalitete nedostopen neuki raji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 67, 68, 69  Naslednja
Stran 58 od 69

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe