Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kondenzatorji na kretnicah
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mišolin je napisal/a:
Kar bi naj
bilo vrednost 2,2 oz 3,3 uF kaže vrednosti ranga nF - torej ca.1000x več.
Ker nimam nekih izkušenj z merjenjem kondenzatorjev me zanima, če
obstaja kak razlog zaradi katerega bi naj multimeter ne bi sposoben meriti
filmskih kondenzatorjev? Oz. kako naj si razlagam te meritve? Da iz
nekega razloga držijo? Vizualno izgleda vse ok.

BTW...


2.2uF = 2200nF
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vgrajenih ne moreš meriti, sploh pa s čim jih meriš? Folijski se ne spreminjajo. Elektroliti se posušijo ali jih napihne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja jacoby, pardon m, ne n. Smile

multimeter ima na skali tudi merilec za kapacitativnost do nizkih vrednosti.

joztom)
aha. tu je torej problem. bi se ti ljubilo napisat zakaj ne? sprašujem zato,
ker ne razumem, zakaj mi kaže prave vrednosti na elektrolitih, ne pa na
folijcih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Elementi okoli, samo vezje, prsti, kabli multimetra, vse vpliva na meritev. Torej element ven in ne se dotikat s prsti kontaktov ob merjenju. Res, da ima skoraj vsak multimeter to meritev, ampak kaj pokaže je pa drugo. Jaz še mojemu Fluketu ne verjamem kar tako. Za špule so pa posebni merilci L-meter, pa še postopek je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 00:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, sem sicer pazil, da sem nisem ničesar dotikal s prsti, ampak zgleda da je vpliv vezja dovolj velik. Sicer pa ja... kaj ta multimeter kaže in kaj je res sta najbrž res dve različni zadevi... Špul pa itak ne bom meril, tako da to ni problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Mi lahko svetujete kje se pri nas lahko kupi HIFI kondenzatorje? Razmišljam o menjavi zaradi starosti aparature. Gre se za Aerovox kondenzatorje, katere najverjetneje ne bom dobil in jih bom nadomestil z čim bolj primernimi.

Vem za spletno trgovino Mouser, zanima pa me ali se da dobit tudi pri nas kaj?
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MarsAudio (folijski)

Če gre pa za elco, potem Mouser, Farnell, Distrelec
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Sre Dec 25, 2019 12:32; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Druga opcija je Keno (zastopnik za Visaton).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aerovox dela ali pa ne dela. Če delajo, pusti na miru. Gre za folijske kondenzatorje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 15:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen PURPLE,

se strinjam z joztomom, Aerovox je v redu, poglej če ima kake fizične nepravilnosti (napihnjenost, napake ne zunanjem ovoju), če imaš možnost jim pomeri kapacitivnost in ESR. Fotografija kretnice bi zelo pomagala za oceno predelave. Velikokrat je problem v napačni razvrstitvi elementov na plošči. Največkrat so tuljave preblizu ena zraven druge in vse v istem horizontalnem polju, če se to premesti ali obrne, je velik napredek. Če boš vseeno menjaval kondenzatorje, ne priporočam takih, ki imajo šokantno vpadljiv všečen prizvok (nekateri izdelki zelo priznanih firm), zelo pa pazi, da boš na obeh kretnicah naredil identično, tudi kondenzatorje enako obrni na eni in drugi (čeprav so nepolarizirani je zvok različen kakor jih obrneš). Uporabljaj izključno MKP tip kondenzatorja, po možnosti cilindrične oblike, kockasti naj bojo sekundarna opcija. Pametno je narisati shemo kretnice, velikokrat je shema bolj hojladri in se z malimi popravki lahko bistveno pridobi na zvočni sliki (fazna linearnost).
Mars audio je dober naslov za nabavo kondenzatorjev, če se pa zadovoljiš da kondenzator nima napisa Hi-Fi, pa je domača Iskra MKP prvoklasni izdelek.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat delata. Ob izklopu končne stopnje je zvok v zvočnikih še kakšno sekundo. O menjavi razmišljam ker so stari 30 oz več let. Menjal bi glavna dva 29.000uF 80VDC, vijačno privitje. Kondenzatorja sta velikosti 0.33 pločevinke. Gre se za kondenzatorja v končni stopnji. Nisem našel ustrezne teme, zato sem pisal sem.

Hvala za nasvet in linke.
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mnja, naslov teme je kondenzatorji na kretnicah za zvočnike.
Ti, ti, ti!
Se odpre nova tema, ne vem zakaj se tukaj vsi bolijo odpirat novo temo, na drugih forumih se celo zaklene temo, če ni aktivna par mesecev, kar je zelo prav

OK, ojačevalnik in novi kondenzatorji itak. A še najmanj so potrebni (ponavadi) menjave tavelikih napajalnih kondijev. Najbolj kritični so tamali, še posebno če so blizu vročih področij. Tako da, če menjuješ menjaj vse, če pa se ti tavelikih zaradi stroška ne da menjati, pa jih vsaj pomeri, znajo biti boljši od novih (čisto resno). Nabavlja se pri tavelikih že prej omenjenih internetnih ponudnikih (jacoby spisek), tudi lokalna Chiptehnika ima kar nekaj Panasonic FC, FR ki so zelo audio primerni, osebno imam rad tudi Rubycon ZLH, Nichicon Golden, Elna Silmic in podobno. Priporočam da narediš mešanico raznih tipov, tudi v odvisnosti od namena v ojačevalniku, ker kdor je v ojačevalnik dal isti tip kondenzatorja se mu je tipični štempl zvoka multipliciral skozi ves ojačevalnik - neposlušljivo.
To da zvok igra še kako sekundo je znak, da so kondenzatorji še živi, da nimaš zaščitnega releja na izhodu končne stopnje ali pa da so releji zalepljeni.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni zasčitnega releja, zato sem napisal, da še igra glasba ob izklopu stikala. Tako vem, da še imajo življenja v sebi. Gre se za Threshold SA3. Gledam pri Mouserju, tam okoli 40€ oz več me stane en velik kondi. Imam ojačevalec na servisu, bom prosil serviserja, da premiri tamale kondenzatorje. Ti so bolj na udaru, ker je ojačevalec A razreda.

Prosim, če administrator prestavi temo v novo temo: kondenzatorji v HI FI aparaturah.

lix, hvala za odgovor.
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tamale kondije ni kaj merit, kar zamenjat. Tavelike se zaradi visoke cene pomeri.
Na sejmih se včasih najde kak kondenzator po ugodni ceni, recimo kaki Hitachijevi 20.000 uF za par deset evrov. A kot rečeno najprej menjaj tamale, če je potrebno. Jaz ponavadi tudi dodam relejno zaščito na izhodu, če so dobri releji ni nobene degradacije zvoka.
...
Gledam
https://www.bing.com/images/search?q=Threshold+SA3&form=HDRSC2&first=1&cw=1846&ch=979
ni kaj dosti menjavat na tej mašini, bi pa pogledal možnost menjave integrirca za kaj novejšega in boljšega.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Končna je nova pridobitev in bo morala služit še lep čas. Zato je na servisu. Zvok mi odgovarja, zvočnike lepo poganja prav tako kontrolira.

Novejše kvalitetne komponente znajo bit precej drage, zato sem se odločil za "vintage" na "dobrem glasu". Pa to ni več stvar teme o kondenzatorjih.
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe