Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 09, 2019 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Po novem imam ultra problem z RF motnjami.
Odkar so pred par meseci postavili valj (cca 1,5m premera in enih pet metrov višine) okoli anten za telefončke na strehi pošte, ki je 100m zračne razdalje od moje poslušalnice - viden direkt skozi okno, mi na phono cvrči podobno kot radio na kratkih valovih.

ambasador, kako je s tem?


To tudi mene zanima
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 09, 2019 22:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador
Pred časom si omenil zvočniške kable, za katere si dal 400 EUR za second hand. Za katere gre? Če te prav razumem, si z njimi našel peace of mind v tvojem sistemu in da se obnesejo tudi pri drugih, kadar kaj sprobavate. Ali lahko opišeš v grobem, za kakšno konstrukcijo gre, materiali, geometrija?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Right-Fi je napisal/a:
MAre007 je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Po novem imam ultra problem z RF motnjami.
Odkar so pred par meseci postavili valj (cca 1,5m premera in enih pet metrov višine) okoli anten za telefončke na strehi pošte, ki je 100m zračne razdalje od moje poslušalnice - viden direkt skozi okno, mi na phono cvrči podobno kot radio na kratkih valovih.

ambasador, kako je s tem?


To tudi mene zanima

Kadar daš uho zraven zvočnika se sliši : ..ciiii...pauza..ciii..pauza ... ta- tratratra-ta (morse)...pauza...ciii...

Iz kavča se komajda to sliši, mora čisto vse potihniti.
Mi pa gre na živce, ker je bila še pred nekaj meseci popolna tišina.
Zadevo bom reševal kmalu, ko se lotim menjave ožičenja - bom poskusil oklopiti tisti del ki je brez zaščite (cca 15cm prostega, da ročica lahko teče levo desno).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Right-Fi je napisal/a:
@ambasador
Pred časom si omenil zvočniške kable, za katere si dal 400 EUR za second hand. Za katere gre? Če te prav razumem, si z njimi našel peace of mind v tvojem sistemu in da se obnesejo tudi pri drugih, kadar kaj sprobavate. Ali lahko opišeš v grobem, za kakšno konstrukcijo gre, materiali, geometrija?

Vedno isti. Novi so bili svojega časa ca 1.100€, druge roke kupil za 400.
https://www.vandenhul.com/product/the-revelation-hybrid-halogen-free/
Presek 17mm2, 1 Ohm/km, 3kg teže, itd...si lahko preberete v linku podrobnosti.
-----------------------------------------------------------------------------
Ko smo že tu, bom v par potezah povedal zakaj so mi všeč.

Glavna razlika (do običajnih, čeprav debelih kablov) je ta, da instrumenti dobijo težo. Veliko težo. Tisti ko so vsaj občasno v stiku (od blizu) recimo s klavirjem, vedo kako masivno zadoni klavir. Evo, ne tako kot v živo, ker zvočniki ne zmorejo več kot toliko, ampak v tej smeri. Je dosti impresivno to slišat.
To se sliši na vsakem ojačevalcu a moram reči, da še bolj pride do izraza ko so velike moči v igri. Tako se krepko poudari razlika med recimo 2x200W Krellom in 60W System Fidelity ojačevalcem. Če so navadni kabli v igri sta si veliko bolj podobna.

Nadalje je tu dinamika. Mu ne pridejo blizu drugi kabli kako to 'šutne': kako poskočno se slišijo Straussovi valčki, kako orkester pulzira, kako me je skoraj fršlokalo poslušanje Resurrection 2. Mahlerjeve simfonije ob eksplozijah orkestra. Ne samo prvič, tudi drugič in tretjič, ko še ne poznaš dobro kako si sledijo posamezne sekvence..

Naslednje je pri predvajanju velikega orkestra - zame neprecenljivo je slišati ogromno zvokov ki jih proizvaja in vse lepo pošlihtano, za vsakega je prostor znotraj te slike. Z drugimi kabli pol manjka pa tudi nekateri zvoki silijo ven in vse skupaj ni tako panoramsko in z veliko globino izza zida pred mano.

To so osnovne poteze/razlike. Ostalo so detajli a kot sem večkrat rekel, me audiofilska paranoja ne zanima.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Ned Nov 10, 2019 10:30; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem sprva celo verjel, da šef in podšef te teme mislita resno, sedaj je pa že dolgo jasno, da sta navadna provokatorja, ki se ob vašem trudu veselo hahljata.

Če pa se motim in mislita z nebulozami resno, potem pa ... ja zato obstajajo diagnoze !

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Jaz sem sprva celo verjel, da šef in podšef te teme mislita resno, sedaj je pa že dolgo jasno, da sta navadna provokatorja, ki se ob vašem trudu veselo hahljata.

Če pa se motim in mislita z nebulozami resno, potem pa ... ja zato obstajajo diagnoze !

lpm

Ob izjemnem nepoznavanju problematike si zaslužita pojasnilo.(mare in lightbit)
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo za šalo in mnogo zares.
V prvem videu je ZELOO poznan audiofil.

https://www.youtube.com/watch?v=4rUD1Kxoybw&feature=share&fbclid=IwAR0MQnTY5bpBF2Trng2QkpV1VeJnH2smm1lTy8kbazEbCZbSudagRCeOQDc

https://www.youtube.com/watch?v=4G_mhAbSs8M
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador, občudujem tvojo pripravljenost k razčiščevanju razumevanja problematike, še toliko bolj, ker si stvari ves čas pripravljen dodatno osvetliti z lastnimi izkušnjami. Ko boš kaj v Ljubljani, se oglasi, pivo! Kar se cvrčanja tiče - imaš slučajno kje v bližini kakšnega radioamaterja?

Sicer je pa tako - nekaj je nevednost, drugo pa ignoranca in provociranje. Bi se moralo nevedneža - če bi hotel kaj razumeti - že spotoma tudi kaj prijeti, pa ni videti posebnega napredka. Nasprotno - izpade, kot bi se na Porsche forum prijavil nekdo, ki se vozi z Dacio in mu je avto zgolj in edino škatla, v katero sede in ga ta odpelje s točke a na točko b. Pa bi potem razpredal, da je lastnik 911 gt2 RS na slabšem, kot on - oba avta gresta 130km/h in se Dacist itak ne namerava peljati hitreje. Da o ceni ne govorimo. Ergo?

Se tudi bojim, da bi bila debata, v kolikor bi potekala v krčmi, že davno zaključena.

Je pa, mogoče, @LightBit pač le človek, ki obrne vsak krajcar? Konec koncev je le - Gorenjec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador, tale problematika je ključnega pomena:
LightBit je napisal/a:
Če meritve in slepi testi ne veljajo, kaj potem velja?

LightBit je napisal/a:
Dokler mi ne razložiš kako se po tvoje zanesljivo objektivno primerja zvok, me nič drugega ne zanima.


@epic, prišel sem na ta forum zaradi zvočnikov, ampak v vsaki debati o zvočnikih se je govorilo o ojačevalcih, kablih, napajalnih filtrih, in vse ostalo.
Res je rad šparam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Malo za šalo in mnogo zares.
V prvem videu je ZELOO poznan audiofil.

https://www.youtube.com/watch?v=4rUD1Kxoybw&feature=share&fbclid=IwAR0MQnTY5bpBF2Trng2QkpV1VeJnH2smm1lTy8kbazEbCZbSudagRCeOQDc

https://www.youtube.com/watch?v=4G_mhAbSs8M

Saj ni hec, čisto lepo. Nič takega kar nismo že povedali.
Če malo pokomentiram:
Guttenberg: poslušaj - če ne slišiš razlike, je stvar končana (bolj se ne morem strinjati). Slišiš razliko? - nadaljuj z investigation. Njegova maksima že od drugje je, da ni potrebe po kdovekakih kablih v sistemih izpod 10k$. --- Sploh s CD-jem ali revnim digi izvorom, ker v sistemu za 10 ponavadi ne gre več kot 2 za izvor. In on to ve. Se pa hitro preveri - če v sistemu ni slišati razlike med 16/44.1 in 24/96 formatom, bo težko zaznati razlike med kabli - če sploh. In tudi to je bilo povedano in ponovljeno.

Ta drugi diler pa pravi da kabli imajo svoj zvočni podpis in gre poiskati optimalnega (ne nujno dražjega). Tudi to je že bilo povedano (@zvočnik) in tudi tu sem se z njim strinjal. --- Sploh v prvem delu ko se najprej zloži sistem in mora delovati dobro že brez specialnih kablov - to sem pred leti povedal in večkrat ponovil.
Omenja da nekateri strosijo tudi 20% za kable - in da je to nesmisel.
Seveda, je bolj smotrno tričetrt te sume dodati kupčku za izvor zvoka. Bo več izplena. Tudi to je bilo povedano.

No, in če se res pošalimo: če je ta drugi menil da je potrebno poiskati optimalen kabel - mislite da je imel v mislih vzeti v primerjavo enega iz Merkurja in drugega iz Obi-ja?

To kot štart je odlično priporočilo od obeh.
Potem pa glede na 'investigations' naprej. Kabli so za fine tuning.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Zadevo bom reševal kmalu, ko se lotim menjave ožičenja - bom poskusil oklopiti tisti del ki je brez zaščite (cca 15cm prostega, da ročica lahko teče levo desno).


Omenil si sicer, da je enako tudi z nekim izposojenim tube linijskim, ko nanj priklopiš CDP. Z oklapljanjem boš morda rešil le en izvor, zate sicer pomembnejši. Verjamem da obstaja bolj univerzalna rešitev, vendar bi bilo prej treba ugotoviti, kaj ti skače noter, katero frekvenčno področje. Morda je res radioamater. Mogoče bi se iz zvoka to dalo ugotoviti. Tisti predlog, da zvok posnameš na telefon, ni bil mišljen popolnoma neresno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 10, 2019 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Vedno isti. Novi so bili svojega časa ca 1.100€, druge roke kupil za 400.
https://www.vandenhul.com/product/the-revelation-hybrid-halogen-free/
Presek 17mm2, 1 Ohm/km, 3kg teže, itd...si lahko preberete v linku podrobnosti...


Ambasador, cenim tvojo pripravljenost, da si vzameš čas in na vprašanje odgovoriš razumljivo in dovolj podrobno, da se lahko izlušči tvojo poanto, ugotovitev, stališče, prepričanje... In seveda zahvala za vse to. Kar se mene tiče, sem vse te informacije dobil zastonj. Fer bi bilo, če se vsakdo potrudi in skuša prispevati, ustrezno svojemu znanju in izkušnjam. Bi bolj znal ceniti trud tistih, ki zares delijo svoje znanje in izkušnje. S par kratkimi stavki v postih, prispevek ni enakovreden.

Glede opisanih kablov pa, zanimivi so, velik presek za dober prenos energije, ohrani dober DF končne, če ga le ta ima, hkrati pa veliko med seboj izoliranih tankih žičk (če sem prav razumel opis), da se zagotovi balans z zgornjim spektrom. Tako nekako si to lahko razlagam. Če pustimo vpliv ostalih stvari ob strani (vpliv dielektrika, en sklop vodnikov obdan z drugim).

Sicer sem pri kablih bolj na zadržani strani, vsekakor pa ne zanikam njihovega vpliva. Ta primer mi nekako sede, ker opisano glede slušnih zazanavanj lahko povežem z mojim razumevanjem tehnike. Medtem ko za marsikaj ostalega ne morem trditi enako, ko so eksotične rešitve v nasprotju z dobro prakso prenosa delikatnih signalov, navaja pa se njihova superiornost in zahteva vreča sovdov. Tudi ti sicer niso ravno poceni Smile.

Dopuščam možnost, da bi na bolj občutljivih zvočnikih ti kabli pokazali manjšo razliko v primerjavi s preprostejšimi drati - pa ne mislim Merkur variante, temveč korektno izvedenimi iz precej nižjega cenovnega razreda. Po drugi strani razlika v ceni za bolj občutljive zvočnike mimogrede lahko preseže vrednost teh kablov, uporabljenih kot upgrade obstoječim zvočnikom, torej se zadeva tudi iz ekonomskega stališča lahko izide. Ko smo seveda v dovolj visokem cenovnem razredu, kar je pri zvočnikih hitro.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V hobiju - za hobi potrošiš - kakor se ti zahoče. Itak v tem ni praktično nič racionalnega: vse kar je več od prenosnega radia je razmetavanje denarja za gladenje svoje dlake v smeri ugodja Laughing Laughing
---------------------------------------------
Narediti to 'optimalno' - poseči čimvišje za določen denar pa je predmet debate.

Kabli so sploh eno tako področje ko se lahko zagoni veliko denarja in morda po menjavi ojačevalca ostaneš s kompletom manj primernih dratov, ki jih ponovno moraš menjati. Tako se ti lahko zgodi, da skozi čas - ob malo spremembah v sistemu - zagoniš toliko kot je stal cel sistem za kabljotine, konektorje, razdelilce, čistilce, filtre in razne druge dodatke. Tudi to je hobi - znotraj hobija.
---------------------------------------------
še malo offtopic-a:

Eden od problemov - ki sploh ni problem Laughing - je današnje stanje okoli digitalnih izvorov.
Veliko receptov, ne ve se kaj in v kateri obliki bo obstalo (za bolj dolgoročno rešitev). Eni tlačijo dac v ojačevalec, drugi k izvoru zvoka, tretji ločeno..
Problem ki ga vidim je ta, da zaradi te zmede - pa tudi naglega razvoja digi tehnike - se avdiofilom NE investira kaj prida v najpomembnejši del audio verige, izvor zvoka.

Tako se vpreže odslužen računalnik, kakšen dac za ne preveč (okoli 500, plus minus) in to naj bi bil merodajen izvor s katerim bi se potem zmrdovali nad kabli? Ja, zato - ker lahko Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi pred 10 ali 20 in več leti se je z digitalnimi izvori ugotavljalo razlike v kablih, uporabljenih el. komponentah, podlagah, nogicah, uporabljenem cinu itd. Vse živo je vplivalo na zvok. Izpred toliko časa tudi izvira moja prva izkušnja pri zaznavanju razlik ob menjavi interkonektov. Ali drži predpostavka, da je danes za 500 EUR moč kupiti mnogo bolj natančen digitalni vir, kot je pred recimo 20 ali celo 10 leti obstajal najboljši na trgu?

Če ja, potem ta limit 500 EUR ni problematičen, takšen izvor je lahko dovolj dober. Obstaja pa pomembna razlika, da se je pred 10, 20 in več leti ugotavljala razlika na resnih sistemih – amp in zvočnikih. Danes pa se ugotavlja razlika z recimo boljšimi izvori kot so bili takrat, ker so pač dostopni vsakomur, preostanek v verigi pa temu niti približno ne sledi.

Za spodobne zvočnike je treba odšteti približno enako ali raje več, kot takrat. Kdor plača 3K, 5K+ …. za zvočnike verjetno ne uporablja DAC-a za 500 ali manj. Sicer pa, ja, izvor najprej.

@ambasador, vem da si 500 EUR navrgel kot primer. Lahko bi bilo tudi 300 ali 700, ni velike razlike, kaj za ta denar lahko dobiš (mislim na to, da lahko DAC za 300 z lahkoto doseže ali preseže drugega za 700). Še posebej v teh časih, ko se ista stvar, le v drugačnem ohišju, lahko prodaja za 3x ceno in postane Hi-end ter audiofilska (kot so se na primer Oppo playerji, prepakirani in cena 4-7x http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=167&start=75).

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Kabli so sploh eno tako področje ko se lahko zagoni veliko denarja in morda po menjavi ojačevalca ostaneš s kompletom manj primernih dratov, ki jih ponovno moraš menjati. Tako se ti lahko zgodi, da skozi čas - ob malo spremembah v sistemu - zagoniš toliko kot je stal cel sistem za kabljotine, konektorje, razdelilce, čistilce, filtre in razne druge dodatke. Tudi to je hobi - znotraj hobija.


Točno to je paradoks avdiofilskih kablov, niso zvezda stalnica v naših sistemih pa, če zapravimo še ne vem koliko denarja za kable. Vso ostalo ‘ropotijo’ lahko nekako kupimo, da nam bo ‘všeč’ in so tudi precej soodvisne med kvaliteto in ceno ter je predvsem važno, da se da ločiti zrno od plevela. Med kabli se to enostavno ne da, ker proizvajalci in modeli rastejo kot gobe po dežju in ni težko ugotoviti zakaj. Kable se enostavno ne da oceniti (dobro nekaj njih se je vseeno skristaliziralo), čeprav dnevno beremo slavospeve temu in onemu. Recimo tudi, če bi si postavili duplikat sistema v kateremu so bili neki kabli testirani, ne more nihče zagotoviti, da bi tudi mi dobili zvok, ki ga pričakujemo ali iščemo. En sam kablom bo lahko v različnih sistemih, slišati presvetel ali pretemen, preživ ali dolgočasen, z majhnim ali prevelikim odrom, z globino ali brez,… in ga bomo z lahkoto tako tudi okarakterizirali. Vsi smo to najbrž že slišali in doživeli. Je torej kabel tisti, ki dela dobro ali slabo?

Avdiofili imamo tudi drugo resno težavo, ker naš sistem ni nikoli dokončan, vedno se da še kaj, vedno obstaja kaj ‘boljšega’, vedno nas kaj žuli in to vse potegne za sabo kable pa, če hočemo ali ne.

Ne nazadnje tule ‘nevede’ razglabljamo o kablih vrednimi med nekaj 10 do nekaj 1000 evrov ali sistemi od / do kdo ve koliko denarja. Dometi sistemov vendarle niso enaki, enako tudi vplivi kablov ne. Pravtako ne pomeni, da morajo biti v dragemu sistemu tudi dragi kabli z mislimi, da sicer sistem ne bo izkoriščen optimalno, to spoh ne drži.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 57, 58, 59 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 58 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe