Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomoè pri nakupu prvega sistema: nasvet pri izbiri zvoènikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 29, 2019 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Hoj, zgleda da ima tale TV v tistem jacku vse. Tudi opticni izhod. Glej navodila na strani 28 - klik. Preveri se v svojih navodilih doma oz. to bi moralo pisati tudi na stranici TVja ob posameznem prikljucku.

V tem primeru ubodes tale opticni kabel in povezes z receiverjem.


lp, d.

zmenen...hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 29, 2019 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Seveda zato ker imajo raèunalniki slab DAC (šumeè). Ampak èe konvertiraš ta slab analogen signal v digitalen z slabim DAC-om bo kvaliteta še slabša.

Kupi tak optièen kabel kot predlaga delfinus.

zmenen...hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2019 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kolikšna je potem pomembna nastavitev razdalje in db zvoènikov do uporabnika in koliko dejansko upljiva na kakovost zvoka ali lahko nastavim v metrih in koliko db(imam možnost -10 do+10db na posamezni zvoènik.za surround vem da je potrebno nekoliko zvišati èeprav še vedno ne dobim tako kvalitetnih efektov,kot bi si jih želel...hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2019 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce ima receiver mikrofon za kalibracijo uporabi za foro njega in ti bo sam postavil jakost za vsak posamezen zvocnik.

Ampak mene ta Audissey kalibracija nikoli ni prepricala in sem vedno nastavil na posluh s Pink soundom, na nacin, da se vsi zvocniki slisijo enako glasno na poziciji, kjer sedim. Ponavadi sem zadnjim surround zvocnikom dvignil glasnost za 1 do 2dB vec kot sem jim odmeril na posluh, da sem dobil tisto, kar je nekako vsaj malce podobno tistemu, kar je v kinu.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 07, 2019 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi mene zadnje èase ne preprièa (veè)tudi glede efektov ki jih isti film ponuja v kinu,zato kr malo(že)razmišljam o kakšnem kvalitetnem soundbar-u,ki so se dodanes že kr lepo razvili in njihovo obdobje šele prihaja... seveda višjega ranga z 7.1(atmos),saj je èedalje veè filmov že posnetih v kvalitetnem zvoku 5.1,7.1.seveda samo za filme,za glasbo pa definitivno ostaja pri meni dober stereo...lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe