Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nizkotonski zvočnik (subwoofer)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je, BKelec ti bo dal kabel zraven, tak isto kot ti ga da tudi REL.

Za to Yamahco pa lahko nabavis navaden zvocniski kabel. Potrebujes par (levi in desni kanal) ustrezne dolzine. Za svoje sube sem si kabel naredil sam in sicer iz te znore - Van Damme Hi-Fi 2x2.5mm


p.s. Glede nalaganje slike na Audio-kontakt. Klikni spodaj Browse, izbrskas sliko, klikni nalozi. Nato pa moras skopirat link, ki se ti pojavi v spodnjem okvirju in ga prilepis v post, ki ga pises.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacije. A ma kdo kšn sw od bk elec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem imel REL Strata III. Sem bil extra zadovoljen, mi je žal da sem ga potem prodal.
Sem pa bil tik pred tem, da nabavim BK XXLS400. Tudi XLS200 je zelo dober, če ni potrebe po večjem.
Oba se dobro izkažeta predvsem za glasbo.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A če se naroči iz anglije a moram plačat še kakšne carine ali kakšne druge dodatne stroške?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, UK je se v EU zoni. Se pa bo z brexitom verjetno kaj spremenilo, ce ne bodo pri pravi pameti. Imas se cas za narocevanje brez problema se dober mesec. Potem pa sam boh ve kaj bo.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2019 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo še vroče iz anglije
http://www.audio-kontakt.com/forum/nalozeno/AUIOOA-157193785720191024_191706.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2019 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri model si ubodel in prvi vtisi? lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2019 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ubodu sem gemini 2. Nisem neki profi ampak zdele ko mal testtiram je cel sistem dobil pridobil na globini basa in sem zadovoljen😀
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2019 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

saj to je primarni namen SubWooferja
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2019 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sej to mi je jasn. V glavnem muzika in filmi zvenijo boljše čeprav je vstopni model. Mal se moram še z nastavitvami poigrat. Priporočam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2019 08:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eno vprašanje. Na koliko bi bilo najbolše nastaviti crossover če imajo zvočniki frekvenco
45-20000?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2019 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prvo tako da ne bo lukne ali buma. Še bolje tako, da se še razbremeni glavne zvočnike.
Če glavni zvočniki igrajo brez filtra, potem okrog 45Hz.
Če imajo filter potem odvisno od volumna, ki ga zmorejo premakniti glavni zvočniki (če niso prav velike membrane verjetno okrog 100Hz).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2019 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa vem da zvočniki igrajo z ali brez filtra? Imam jamo s506
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2019 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali jih imaš preko suba priklopljene?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 28, 2019 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker verjetno nimas merilnih aparatur se bos moral zatect na svoj posluh. Glede na to, da so to povprecno veliki florstanderji bi zacel z rezom nekje okrog 80Hz, potem pa pocasi spuscas navzdol. Poslusaj komade, ki jih poznas. Glasba mora zveneti kot celota in ne kot da sub opleta izven nje. Ponavadi se dela napaka, da se sube reze previsoko.
Imas se korekcijo z glasnostjo in fazo in pa seveda fizicni pomik po prostoru, kolikor si ga pac lahko privoscis. Morda povabis se kaksnega kolega za drugo mnenje in potem na fino uskladis in pozicioniras. Da ga fino nastavis takole rocne lahko malce traja, ampak je v koncni fazi to del hi-fi hobija.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe