Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DSP sub
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2019 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
Nekdo je imel v podpisu podoben tekst: vsak sistem naredim neposlusljiv v 10 sekundah, samo daj mi v roke DSP

Enkrat sem za hec probal v REW-u avtomatsko poravnat. Vse je začelo klipat. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2019 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj po spektru smeš le do 10Hz nad resonanco. Če greš še bolj nazaj, pride membrana v slišni in grozni clipping. Če bas poravnaš od 35 Hz naprej, je to čista zmaga. Vedi, da so tudi najboljši driverji tam že 12-16dB tišji linearno. Če tega ne shelfaš, dviguješ ves bas do 80Hz gor, kar je glasneje, ampak identično neusklajeno skrivljeno, znani bumbum efekt. Če kdo rabi na posodo aktivno kretnico (3way) z rezi 100/1487 mu jo lahko posodim. Bas je poravnan, mid je kompenziran do 478Hz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 17, 2019 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Digitalno clipanje je bilo, v samem DSP-ju. Pa samo hribčke sem dal da odstrani.
Ročno narejeni filtri delajo brez problemov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 21, 2019 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

problem je ker najprej skrivijo vse skupaj da pridejo sploh do solidnega startnega sounda, potem pa to se enkrat prekrivijo na neko "House curve".... in mislijo da bo zdaj trgal gate...en kup tega se zdaj pojavlja vsepovsod tudi v car audiu, kjer processorji omogocajo vnos hišnih krivulj.... EQ na EQ na EQ...ponavadi se to nikoli ne odraza dobro na koncnem rezultatu...en kup mambo jumbo sranja,.... v startu je treba zadeve porihtat s kretnicami in postavitvami, sele nato se ubadat s casom in EQ.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 21, 2019 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

x...DP
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2019 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je zvok analognih kretnic mnogo bolj všeč. Ravno so prispele moje ploščice iz Kitajske.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2019 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem analognih filtrov je, da niso konfigurabilni tako kot DSP.
Za kretnice to seveda ni problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2019 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj imaš to joztom, vse balansirano, 2x v tri po kanalu?

Ko sem na ozvočenju prešel iz analognih na DSP sem izgubil nekaj informacije, tisti pravi šus in prijetnost zvoka. Pa so to vrhunski DSPji. Ja, praktičnost uporabe je večja. Posledično sem v celoti restavriral stare analogne mašince. So tudi one dovolj praktične, saj imam obilo kartic z različnimi frekvencami za njih. Za hifi projekte so super.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2019 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Meni je zvok analognih kretnic mnogo bolj všeč. Ravno so prispele moje ploščice iz Kitajske.

Narobe svet.
Digitalistom všeč analogne kretnice in ne DSP. Da ne gre za 'farbanje' in mehčanje prevelikih digi ostrin iz cenenih računalniških izvorov in cheap-dac-ov?

Kot analogist še pri phono predojačevalcu (glej temo Puffin) ki je pretvoril najprej v A/D v PCM 24/96, nato sprocesiral riaa in nazaj pretvoril D/A - se nisem zmrdoval. Izgubilo je nekoliko na resoluciji in gladkosti (eno malček digitalne ostrine jo vnese - izgleda kot dodaten kontrast in ni moteče) in to je vse. Na drugi strani to odtehta veliko možnosti dodatnih prilagoditev, cel nabor riaa krivulj in še precej drugih ugodnosti ki prispevajo k večjemu realizmu slišanega. Tako bi rekel da dodatne pretvorbe sigurno odnesejo dahec transprarence, a pridobiš na bolj konkretnih, skoraj otipljivih plusih.
Valjda obdelava brez ekstra pretvorb mora delovati še z manj izgube transparence. Če ni tako, je nekaj drugega narobe. Ali ne?

Spremljam dogajanje v AR, kjer so dokazali kako se waterfall zvočnikov neverjetno popravi od basov naprej na srednje tone s tem, da so naredili z DSP kretnico s korekcijo faze do te mere, da se zvočniki odzivajo popolnoma v fazi. Ta korekcija je bistveno bolj učinkovita kot pa amplitudno popravljanje frekvenčnega odziva. Skratka, krasna prilika narediti z DSP-jem nekaj kar so desetletja sanjali narediti analogno..lahko celo popraviš/kompenziraš nepravilnosti driverjev.
Samo oni so frajerji, vso obdelavo jo naredijo po J-River-ju in pred D/A pretvorbo. Nato s HDMI priključkom gredo naprej. Pa spretno se mi zdi tudi, da so uporabili (sicer top Denon) A/V sedemkanalni receiver, kjer so kanali namenjeni vsak v svojemu bodisi wooferju, mid-u ali tweeterju. Kompaktno, malo škatel...veliko znanja.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Okt 22, 2019 14:25; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2019 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DSP je verjamem vrhunski. Omogoča pa nešteto sranja, ki ga nekdo, ki nima pojma, zlahka zlorabi in dobesedno uniči dragoceno opremo. Kolikor sem gledal rezultate, pa ne zamenjam. V moji analogni starinski kretnici je tudi time delay in še kaj, tako, da je namenjena uživanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2019 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko uporabiš time delay da ujameš faze - v eni točki. (ponavadi kjer je rezna frekvenca) A zvočnika vrtita fazo vsak na svojo stran kot se odmikata od te točke tako gor kot dol po spektru in tega ne moreš preprečiti samo s time delay-em.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2019 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Linearni filtri imajo tudi pre-ring, kar pravijo, da je bolj slišno od zamaknjene faze (ki povzroči samo post-ring).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe