Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pass Labs INT-150
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 09:14    Naslov sporočila: Pass Labs INT-150 Odgovori s citatom

Malo se oziram za tem integrircem. Berem na netu... Na forumih in testih zasledim vse, od superlativov pa vse do izjave na enem forumu, da tega ampa ne bi hotel imeti niti, če mu ga kdo podari.

Zato sprašujem vas, če ima kdo praktično izkušnjo s tem ampom. Gre za entry level model tega sicer zelo renomiranega proizvajalca. Njegova posebnost je v preampu (ima neke vrste pasivni preamp). "First there is a selector switch, which is just relays, and then there's a buffer that drives the volume control. The output of that goes to the amp, and then you're done. There's not a lot there." (Nelson Pass). Čeprav gre za entry level model, je njegova konfiguracija kar huda (tudi cena ni prav nizka).

Hvala vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2019 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo kasno, pa vendar:
Nisem poslušal, ne morem iz prve roke karkoli.
Sem pa pogledal meritve:
https://www.stereophile.com/content/pass-labs-int-150-integrated-amplifier-measurements
graf Fig.4 pokaže dvig distorzije ko se frekvenca viša: tudi v tekstu opisa zvoka povejo, da ti visoki butnejo v fris. V moji viziji zvoka so to entry level napake. Za tak rezultat ti ni potrebno potrošiti veliko denarja, so izza vsakega vogala taki izdelki Laughing
Zame zelo pomembna meritev, ker ne morem trpeti, da v 'napadu' violin mi te skočijo v naročje, se približajo, namesto da ostanejo tam in samo glasneje igrajo. Take napake nelinearnosti izkrivijo stereo sliko, pa še kaj. Še Onkyo A 9010 nima te napake pa stane 230€.

Osebno bi ne kupil kaj takega. Lahko enega drugega Pass-a, tega ne.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2019 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador: hvala za informacijo in komentar, ki ga zelo cenim. Tudi sam sem gledal te grafe. Popačenje izstopa od 1kHz dalje. Maximalno je nekje pri 0,2% (na 4ih ohmih). Ali se to zelo pozna na zvoku? Bral sem, da ima Pass takšen koncept (nekaj v zvezi s feedbackom).

Laična pripomba: v 80. letih se je med proizvajalci odvijala tekma kdo bo imel nižji THD. To se ni odrazilo na boljšem zvoku, zato se je ta vojna nehala.

Kaj meniš o tem?


Nazadnje urejal/a benma Tor Okt 01, 2019 19:16; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2019 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je, da internet prenese marsikaj, vendar sem našel opis zelo zanimivega testa: "Peter Walker when he did the double blind test with "Golden Ears" who denied that solid state amps sounded ad good as tubes, did something naughty the Golden Eared crowd never forgave him for.

He used his fine Quad II tube amps, the solid state 303 and the solid state 405. He then told them he had a new experimental amp. Peter had resigned the amp to add 2% THD across the board. The Golden Ears doubled blinded could not distinguish any of the amps."

Ali to pomeni, da tudi 2% THD naj ne bi bilo kritično?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2019 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu Pass razlaga o njihovem konceptu: https://www.passlabs.com/press/audio-distortion-and-feedback
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2019 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pass Labs ima filozofijo, da ima čim manj povratne zanke. Za tak dizajn je 0,2% THD-ja še zelo malo, ker je Nelson Pass baje kar mojster.
Taki dizajni so manj učinkoviti (več tranzistorjev za isto moč), slabši po specifikacijah in bolj občutljivi na impedanco bremena.

Dvomim, da se 0,2% THD-ja pr 20kHz sliši. To je sicer podatek za 25W.

Tisto navijanje THD-ja iz 80. let je pomoje bilo bolj na papirju (posebni pogoji napisani v drobnem tisku). Poleg tega ko je vrednost dovolj nizka je vseeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2019 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Tu Pass razlaga o njihovem konceptu: https://www.passlabs.com/press/audio-distortion-and-feedback

Na YouTubu sem gledal en video, ko je nekdo demonstriral, kaj se zgodi če Class B ojačevalcu dodaš povratno zanko. Na osciloskopu je izgledalo čisto v redu, ampak je povratna zanka zaradi velike količine popravljanja naredila popačenje višjega reda.

benma je napisal/a:
Ali to pomeni, da tudi 2% THD naj ne bi bilo kritično?

Odvisno od frekvence in od tega kateri harmonik je prevladujoč. 1% THD naj bi se slišalo v določenih pogojih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 01, 2019 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"So it's pretty clear that while lowering the total amount of distortion, negative feedback does increase the distortion complexity." (Nelson Pass)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 02, 2019 08:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Neenakomerna popačenja po spektru se slišijo kot nelinearnost - tako kot vidiš da se graf dviga proti visokim frekvencam se tudi dviga občutek večje glasnosti na visokih. Zelo znana situacija; glasnost se poveča in zvoki dobijo cvileč tanek prizvok, visoki skočijo ven. Pričakoval pa bi masivnost.
Produkti popačenj 'obogatijo' visoke ki so zaradi tega glasnejši.
V naravi se z razdaljo do instrumenta spreminja spekter harmonikov - bolj si daleč, bolj upadajo visoki. Sedaj pa ti ojačevalec s spreminjanjem spektra izmaliči to percepcijo.

Torej - teži se k temu da je ta graf za vse frekvence in vse vate (moči) enak. Vsako odstopanje najeda linearnost ojačanja.

Oblika grafa je lahko tudi v črki u kar daje pridih loudness efekta. Lahko pa popači samo na basu / rečemo da je ojačevalec močen na basu (hehe).

Imaš pa tudi bolj neškodljive vmesne situacije ko se to dogaja samo blizu max moči; pa ko se to dogaja samo na frekvencah iznad 10kHz, pa ko je to popačenje sestavljeno iz harmonikov nizkega reda (Pass v tem primeru). Te vmesne situacije so manj zlobne do zvoka, vendar nam ni potrebno živeti z njimi dokler drugi ponujajo boljše. Lahko se tudi strinjamo da so te manjše napake celo prijetne na prvo uho - a veren zvok to ni in verna stereo slika tudi ne.

Evo kako izgleda superb linearity (fig.7) in še to skozi izhodni trafo na veliko 'veselje' katerega od sodelujočih elektroničarjev
https://www.stereophile.com/content/mcintosh-mc501-monoblock-power-amplifier-measurements-0

še en mali slatki single ended /ta se dobi v kit-u za 700 usd/:
https://www.kenrockwell.com/audio/elekit/tu-8200.htm
tip mu je meril thd vs frequency na tisočinki vata pa na stotinki, desetinki in na koncu še pri 1W. Na visokih niti ne trzne; na nizkih pa je konstantno a če se pogleda dobro ti procenti na basu niso škodljivi (manjša občutljivost ušesa).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 02, 2019 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo izven teme pa vendar mi lahko kdo odgovori kaj je s to povratno zanko - kako vpliva na zvok?

Na mojem 30 let plus starem "Passu" piše: overval feedback free.
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 02, 2019 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Evo kako izgleda superb linearity (fig.7) in še to skozi izhodni trafo na veliko 'veselje' katerega od sodelujočih elektroničarjev
https://www.stereophile.com/content/mcintosh-mc501-monoblock-power-amplifier-measurements-0

Zelo impresivno. Verjetno je izhodni transformator v povratni zanki.

PURPLE je napisal/a:
Malo izven teme pa vendar mi lahko kdo odgovori kaj je s to povratno zanko - kako vpliva na zvok?

Saj smo že veliko napisali (tudi v preteklosti). Zgoraj imaš link na Pass Labs-ovo razlago.

PURPLE je napisal/a:
Na mojem 30 let plus starem "Passu" piše: overval feedback free.

To pomeni da nima globalne povratne zanke, ampak več lokalnih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 02, 2019 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odločil sem se, da ga grem poslušat. Razen tega sem ga želel primerjati z mojim ampom (eci5mk2). Test bom opisal iz laične uporabniške perspektive.

Poslušal sem na zvočnikih Canton Reference 1.2DC. Vir je bila moja Cantata.
S seboj sem vzel nekaj testnih CDjev (Manger, Isotek, McLaren) in nekaj glasbe, ki jo rad poslušam (ni klasika in ni jazz). Prostor je bil kar dobro akustično tretiran.

Nizki toni na Passu so izredni (globina, hitrost, dinamika). Dobro so slišni tudi vsi detajli v basu. Srednji toni so nekoliko slabše slišni. Zvok je sicer všečen (topel), vendar glasbi manjka nekaj "mesa", življenja. Kot, da se vse odvija nekoliko zadaj za zvočniki. Visoki toni so dobro slišni, slišati je obilico detajlov, so pa nekoliko toplejši, kot sem pričakoval. Ni nobenega sikanja in kričanja. Oder je sicer širok in visok (nekoliko manj globok), vendar elementi niso preveč dobro izostreni. Smer objekta sicer lahko določiš, vendar je prezentiran nekoliko nejasno. Imel sem vtis, da se zvok popravi pri večji glasnosti poslušanja (ki pa ni primerna za bivalno okolje). Pass se kar lepo greje.

Ko sem Passov zvok primerjal z eci, sem ugotovil, da so basi na Passu definitivno boljši (hitrejši, natančnejši in bolje kontrolirani), niso pa tako globoki. Pogrešal sem večjo prisotnost srednjih tonov. Visoki toni so dokaj podobni kot na eciju, morda je bilo na Passu slišati za kanček več detajlov, eci pa jih zato opremi z nekoliko več energije. Oder na Passu je bil slabše definiran kot na eci.

Nisem se odločil za nakup.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 07:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Odločil sem se, da ga grem poslušat. Razen tega sem ga želel primerjati z mojim ampom (eci5mk2). Test bom opisal iz laične uporabniške perspektive.

Poslušal sem na zvočnikih Canton Reference 1.2DC. Vir je bila moja Cantata.
S seboj sem vzel nekaj testnih CDjev (Manger, Isotek, McLaren) in nekaj glasbe, ki jo rad poslušam (ni klasika in ni jazz). Prostor je bil kar dobro akustično tretiran.

Nizki toni na Passu so izredni (globina, hitrost, dinamika). Dobro so slišni tudi vsi detajli v basu. Srednji toni so nekoliko slabše slišni. Zvok je sicer všečen (topel), vendar glasbi manjka nekaj "mesa", življenja. Kot, da se vse odvija nekoliko zadaj za zvočniki. Visoki toni so dobro slišni, slišati je obilico detajlov, so pa nekoliko toplejši, kot sem pričakoval. Ni nobenega sikanja in kričanja. Oder je sicer širok in visok (nekoliko manj globok), vendar elementi niso preveč dobro izostreni. Smer objekta sicer lahko določiš, vendar je prezentiran nekoliko nejasno. Imel sem vtis, da se zvok popravi pri večji glasnosti poslušanja (ki pa ni primerna za bivalno okolje). Pass se kar lepo greje.

Ko sem Passov zvok primerjal z eci, sem ugotovil, da so basi na Passu definitivno boljši (hitrejši, natančnejši in bolje kontrolirani), niso pa tako globoki. Pogrešal sem večjo prisotnost srednjih tonov. Visoki toni so dokaj podobni kot na eciju, morda je bilo na Passu slišati za kanček več detajlov, eci pa jih zato opremi z nekoliko več energije. Oder na Passu je bil slabše definiran kot na eci.

Nisem se odločil za nakup.


Lepa primerjava. lepo opisano, kratko jedrnato in razumljivo. Tako se piše. Very Happy Very Happy
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
razumljivo

Kakor za koga. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2019 08:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bistvo vsega je, da ves kaj slisis in to tudi smiselno po svoje ocenis - brez bluzenja. Bravo!

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe