Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avtoradio na hišni ojačevalec
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 04, 2019 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz vem kaj je na stvari, in zame to ni tako hudo superiorno nad kvalitetnimi nekajkrat oklopljenimi klasicnimi RCA-ji.
seveda zadeva dela samo proti motnjam ki se inducirajo na kabel in nic drugega, ce je kje v sistemu se kaksen problem ki ustvarja "noise" ga tovrstni balansiranci ne bodo odpravili.

jakost signala je pri vecini home audio komponent najbrz v rangu 2V, pri gramofonih se toliko nizja, V car audiu je klasika 4-5V, pa vse tja do 8-10V, gaini na ojacevalcih so zato plsledicno zelo zaprti kar botruje v se manj lastnega suma in manj motenj na splosno kar je seveda zazeljeno.

kar nekaj opreme pa je sedaj ze take da omogocacel sistem povezan z optiko/coax-om
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 04, 2019 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z RCA mi je zaradi PC napajalnika delalo neke motnje (neka oblika ground loop-a) in tudi z CD playerjem se je slišalo brnenje iz sosednjih napajalnih kablov pri maksimalnem ojačanju.

Jaz sicer dragih RCA kablov nisem probaval, ampak z balansiranimi ni nič šuma, razen tistega, ki ga proizvedeta DAC in ojačevalec.
Stari ojačevalec je bolj šumel kot je bil sposoben ojačati motnje, zato se ni opazilo. Tudi uporabljal sem ga drugače.

Optika je pa seveda najboljša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No danes sem konnčno dobil napajalnik s Kitajske, na prvi pogled sem kar zadovoljen, tudi z samo zaščito paketa, če mi bo ratalo čez vikend kaj narest bo super, pa ohišje prebarvat itd... Poleg tega imam še en projekt v garaži.

No ni ne vem kaj vse skupaj, ampak ko bo konc bom poslikal zadevo Wink

EDIT:
Ok sam tak na hitro ta napajalnik ki sem ga omenjal sem do zdaj samo sprobal in dela odlično, super se obnese.
Moči ima dovolj in ne crkuje. Menjal sem tudi radio iz avta in dal kenwooda v avto, ta LG je tudi močnejši, ampak komot greš do 45 ali več glasnosti prej bodo zvočniki prešvoh. Zaenkrat čisto zadovoljen. Sestavljat pa še nisem začel ker montiram garažne luči itd. v glavnem cel projekt Very Happy Saj je še čas Wink


Nazadnje urejal/a Person Ned Sep 29, 2019 09:50; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No evo pa smo končal mal moram še narest nekaj okrog tesnenja vrat ampak to je tko mal da ni omembe vredno, bass reflex cev dela dobro ...
Nekaj slikic: https://imgur.com/gallery/0BSTSrL













Mp3 en mali test radia xD: https://www.dropbox.com/s/pj423xnl4fe3ujz/test%20radio1.mp3?dl=0 To je bilo z Radia nekatere frekvence niso najboljše s CD je zvok še boljši Wink Glasnost tam do 40-44 gre ok več ni optimalno čeprav radio omogoča glasnost do 50
Torej za moje pojme in potrebe je tole popolnoma dovolj in hvala vsem za nasvete in pomoč.

Upam da vam je všeč. Vse to sem imel že doma kupil sem samo anteno in napajalnik in amplifier, vendar opažam da je antena en d*** vredna, zato sem naredil en bypass in vezal na žico eno dodatno anteno katero lahko skupaj z žico premikam po prostoru ali pa jo preprosto skrijem, če je ne rabim. Ali bi bila elektronska antena boljša?

PS: Sicer pa meni tale sistem dodajanja slik ne deluje najbolj ok...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, vrata moraš dobro zatesniti, drugače bo ropotalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 03, 2019 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ja, vrata moraš dobro zatesniti, drugače bo ropotalo.

Ja, hvala. Kolikor sem uspel stestirat vrata zaenkrat čisto nič ne ropotajo sem pa nekaj dajal na robove tesnila zaradi "lufta" ki ga proizvajajo zvočniki se čuti sicer čisto malo, vse ostalo je zaenkrat ok, dal sem tudi 2 vijaka na sredino vrat zgoraj in spodaj, da so se malo poravnale. Radio sem pa tudi malo prestavil pa tud lovi bolje Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe