Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zanimivi koncerti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 53, 54, 55, 56  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 10, 2019 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 10, 2019 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 13, 2019 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jutri, sobota, 14.IX....koncert SF v Kopru v portu....brezcarinska cona, potrebni dokumenti...in seveda karta...info. na FB ali uradni strani SF...






priprave stage_a na dogodek


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 14, 2019 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vse je stand by za današnji spektakl.... Very Happy ...




_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2019 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. naj tule še omenim koncert, ki se je zgodil sinoči v sklopu festivala Jazz and wine 2019 v bližnjem (- meni) Krminu...

Nastopil je John McLaughlin s svojo skupino 4th Dimension..
Odličen performans G. Barot-a na bateriji in E. Mbappe-ja na basu, McL. kar v formi (- glede na leta -77), G. Husband se je trudil (- tehnične težave..)..
Nekoliko bolj energetski je bil nastop teh izvajalcev pred petimi leti v Kinu Šiška - količina ozvočenja , prostor itd..


lp


Nazadnje urejal/a pinus Pet Okt 25, 2019 12:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2019 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. če še koga zanima..

Izmed dogodkov zgoraj omenjenega Jazz and wine 2019 :

Jutri v Vili Vipolže ob 16-ih še nastop jazz tria :
David Murray - saksofon, H. Flaten - bas, P. Nilssen Love - bobni
Zadnja dva sta drugače člana Skandinavske zasedbe The Thing..
Vstopnice so še - 20€...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 26, 2019 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma jeeebenti, kaj sem zamudil in to v kakšnem okolju....
Pinus prosim, da nas obveščaš, kaj se zanimivega dogaja v tvoji okolici- hvala že vnaprej !
Lp
A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 06, 2021 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..po dolgem corona premoru se letos le obrača na bolje, tudi v smislu dostopnosti koncertnih dogodkov...
Tako je včeraj ob 21ih v sklopu slo-it festivala Glasbe sveta, zunaj v parku vile Attems, v meni sosednjem Ločniku (Lucinico - It.), nastopil Monty Alexander Trio..
S priznanim jazz pianistom-koncertni klavir, sta nastopila Paul Berner-kontrabas in Jason Brown-baterija.
Odlična predstava in zvok, tudi z audiofilskega stališča...


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2022 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo.
V sredo sem bil na Gregory Porter v CD. Ma drugače ok, ampak, a sem tako zahteven ali kaj, ampak se mi zdi, da vedno pričakujem več, potem sem pa rahlo razočaran. Sej ma model lep glas in vse, ampak nekako je bil na čase dolgčas. Dobro, tudi muzika je take narave. Pa potem saksofon je včasih šel "v cvet", predaleč, brez filinga. Bobnarju je slišno ritem padal, ampak spet ne bom rekel, da je to greška. Basist dober, ta me je navdušil. Klavir skoraj premalo slišen. Hammond pa tudi kar ok..
Splošna ocena 3+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mogoče se drugič javi za producenta in ti oblikuj zvok da ti bo bolj všeč , najbrž pa ima njihov oblikovalec zvoka ki je mixal koncert in je leta z njimi na turnejah kar dober filing glede tega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan Varjačić Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Živjo.
V sredo sem bil na Gregory Porter v CD. Ma drugače ok, ampak, a sem tako zahteven ali kaj, ampak se mi zdi, da vedno pričakujem več, potem sem pa rahlo razočaran. Sej ma model lep glas in vse, ampak nekako je bil na čase dolgčas. Dobro, tudi muzika je take narave. Pa potem saksofon je včasih šel "v cvet", predaleč, brez filinga. Bobnarju je slišno ritem padal, ampak spet ne bom rekel, da je to greška. Basist dober, ta me je navdušil. Klavir skoraj premalo slišen. Hammond pa tudi kar ok..
Splošna ocena 3+


Se strinjam s tabo. Že muzika je po naravi zelo na izi, mestoma dolgočasna - čeprav so na koncertu špilali dosti bolj džezovsko kakor pri studijskih albumih - potem pa si je tudi on kot pevec privoščil preveč soulovske telovadbe in izpovedovanja, pa tudi bend kot celota so raztegnili neke komade brez potrebe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 26, 2022 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
mogoče se drugič javi za producenta in ti oblikuj zvok da ti bo bolj všeč , najbrž pa ima njihov oblikovalec zvoka ki je mixal koncert in je leta z njimi na turnejah kar dober filing glede tega


Spet pametnjakovič Laughing
Vprašanje koliko so sploh imeli tonske probe za 500 ljudi v neki Ljubljani.
Desetletje in pol nazaj je bil v hali Tivoli koncert (mislim da Air), mixer je šele na 3/4 koncerta zvok skupaj spravil.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 27, 2022 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

samo pametnjakovič brez duhovnega vodje lahko primerja ozvočevanje hale Tivoli in CD Galusove dvorane, mimogrede je bilo par mesecev nazaj v GD zamenjano ozvočenje ki je sedaj res optimalno za to dvorano in eno najboljših možnih....sama optimizacija in nastavitve so potekale par tednov in to primerjati z neakustično stekleno športno dvorano kjer se ozvočenje postavlja par ur prej......ne se hecat

Sama tonska vaja je bila kar temeljita in zvok od začetka do konca koncerta konsistenten, če pa je muzika bolj za zeh pa nima z vsem naštetim veze, najbrž pa veš kaj pričakuješ, če greš na koncer tpoznanega izvajalca , ki pa je spet stvar izvedbe, izvajalec lahko gre pač dozadnjih detajlov kot na posnetih ploščah ali pa total impro, da skoraj ne poznaš znanih komadov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2022 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda je bilo premalo tonskih vaj, ker si edini, ki se mu je zvok dopadel Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2022 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem prav iz firbca poklical še par ljudi ki so bili na koncertu in nobeden ni imel nekih pripomb ampak vsi d je bil čisto soliden koncert....

malo me spominja na tisto staro audiofilsko ko je šel možakar prvič v življenju na koncert poslušat violinista igrati na pravo Stradivarijevo violino....vse je bilo tenko, piskajoče, razglašeno, brez nizkih tonov, njemu doma sistem odigra violino dosti LEPŠE IN BOLJ PRAVILNO
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 53, 54, 55, 56  Naslednja
Stran 54 od 56

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe