Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Harman Kardon premium sound v Volvu - razočaranje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2019 12:36    Naslov sporočila: Harman Kardon premium sound v Volvu - razočaranje Odgovori s citatom

Sem doplačal zgoraj omenjeni sound paket, ki vsebuje:
- 12 kanalni amp moči dobrih 600W,
- 20cm woofer na sovoznikovi strani nameščen nekje med motorjem in armaturo (se ga ne vidi),
- 10cm fullrange na sredi armature,
- 19mm tweeter-ja v višini ogledal,
- 10cm midrange-a v prednjih vratih,
- 25mm tweeter-ja v zadnjih vratih,
- 15cm midrange-a v zadnjih vratih,
- 8cm fullrange-a zadaj zgoraj,
- 10cm fullrange v prtljažniku samo na voznikovi strani.
Pričakoval sem oh in sploh. Resnica pa je (za moj okus) zadušen zvok brez prave dinamike, manjka nizkih in srednjih frekvenc, podhranjeni dB, skratka, razočaran sem. Imam občutek, kot da pol driverjev manjka.
Sem se veliko igral z nastavitvami na ampu, brez veze.
Ali sem mogoče kaj spregledal oziroma je še kdo prišel do podobne ugotovitve?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 06, 2019 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse je v nastavitvah in znanju o zvoku, torej referenčni sound moraš imeti razčiščen. Je pa vprašanje okusa in namena, ali bi rad dober zvok ali foršprung nabijanje mladcev po križiščih z odvintano šipo. Imam zelo star avto z original vgrajenim Cabasse ozvočenjem, celo s 130mm basi je zvok vrhunski. Omogoča vse nastavitve. Drugače se je potrebno obrniti za nasvet Lojzetu, ker je strokovnjak (Lbaudio)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 06, 2019 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no, odvisno je tudi od volumna avtomobila...
Sam imam Dynaudio, 16kanalni digidagi 680W, 12 zvocnikov vsepovsod, full range na sredini armature, v vratih bas,mid,high, sub v prtljažniku... zadovoljen zelo...še najrajši se vozim sam, da lahko umiru poslušam.. Very Happy Cool
sva pa s frendom primerjala sound (moj karavanska različica, frendov limuzinska), in je očitna razlika v prid karavanu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 07, 2019 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

makra28 je napisal/a:
Sem doplačal zgoraj omenjeni sound paket, ki vsebuje:
- 12 kanalni amp moči dobrih 600W,
..................
- Resnica pa je (za moj okus) zadušen zvok brez prave dinamike, manjka nizkih in srednjih frekvenc, podhranjeni dB, skratka, razočaran sem. Imam občutek, kot da pol driverjev manjka.
Sem se veliko igral z nastavitvami na ampu, brez veze.
Ali sem mogoče kaj spregledal oziroma je še kdo prišel do podobne ugotovitve?

Sam ne boš ničesar rešil - potreben je obisk nekoga ki se razume in živi od tega. Lahko pa poiščeš še koga ki ima ta isto dokupljeno in se vsaj prepričaš ali je to to. Če to ni to lahko reklamiraš kot skrito napako še dolgo po nakupu.
--------------------------------------------
hvalijo pa se, ja:
This immersive experience is enabled by 14 hi-fi speakers including an air-ventilated sub-woofer that produces a bass sound you’ll feel in your body. Harman Kardon draws you into the moment, embodying a passion for engaging and transfixing the senses.
------------------------------------------------
Dobro je preveriti če vse prav deluje - se sliši ustrezen zvok iz vsakega driverja, če niso zamenjani izhodi woofer z midom, obrnjene faze na driverjih in podobne mokakade ki se lahko zgodijo skrokanemu mehaniku ko pride v službo v ponedeljek.
Za tako preverbo zadošča poslušati testni CD in iti skozi phase test pa naprej. Ni potrebno plaziti se za žicami.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 09, 2019 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

saj bo narod pocasi zacel razumet da tisti silni fabrski sistemi niso vredni kaj veliko po tem kaj ponudijo usesom, so pa veliko bolj uspesni pri tem kako spipat denar iz tosla kupcu avtomobila s takim sistemom. Ne veliko oglasujejo koliko zvocnikov vsebuje sistem, kot vidim zadnje case so zdaj zaceli ze oglasevati wattazo,....manjka pa samo se dober sound - nic drugega.

nekaj se da narediti na sami vgradnji - izvesti zvocno izolacijo, narediti podloge za driverje iz vezane plosce ali pa HDPE da je obstojno na vlagi.

Kaksne so varjante sperminjanja nastavitev na ojacevalcu takih sistemov ne vem, so pa najverjetneje zelo borne.

Tudi same nastavitve ki so na voljo uporabniku so ponavadi bolj špartanske - jakost in mogoce tonblende/EQ... Dostikrat imajo taki sistemi ze narejene nastavitve na EQ ki pa so po vecini zelo napacne in popolnoma zavozijo zvok....to se da resit z de-equalizacijo sistema tako da najprej pridemo do nekega ne prevec zdrkanega izhodnega signala, potem pa od tu naprej.

kako je s fazami / kretnicami/slopi in ostalimi nastavitvami ki vplivajo na fazo ne vem in niti ne upam špekulirat saj je velikokrat pred TW samo kondlc ki reze s strmino 1.reda 6dB/Oct,...kako so reseni rezi na ostalih driverjih ve samo Vatikan, hahaha...najbrz samo hi-passi (ce ze,....bandpass je najbrz samo pohlevna zelja) zgoraj pa do kolikor jim nese (do naravnega roll-offa driverja)

Eden od uporabnikov tega foruma je zacel delati na izboljsanju njegovega originalnega sistema (tudi menjava zvocnikov + processor/ojacevalec/originalradio) - ce se bo spoznal v tem postu bo morda sam opisal svojo izkusnjo, njegoz sistem pa je ze na prevej visjem nivoju kot je bil originalen sistem.

za dober sound ne rabimo 14 zvocnikov in ne vem kaj se vse - rabimo soliden najmanj 2-way sprednji sistem + SW, in opcionalno zadnji ali ambientalni 2-way system. Ce zadnjega uporabljamo kot rear-fill je dovolj samo band limited srednjetonec brez visokih in pa precej delaya na signalu.
zelo priporocljiv je processor v takem sistemu.

Stvar ki se je vecina na zalost ne zaveda je to da je najpomembnejsa montaza in nastavitev takega sistema, oprema je pomembna, ampak se najmanj. Z vrhunsko opremo in slabo montazo/tuningom sistema bo koncni rezultat slab,...povprecna oprema z dobrim installom in dobro nastavljeno pa bo prineslo veliko boljse rezultate.
to je tako kot bi vrhunske zvocnike nasraufal v eno neugledno kolmkišto.... stvar ne bo delala. Lep primer tega je Burmester sistem v Mercu,...8kEUR za lepo mrezico na vratih ki jo seveda lahko uporabis za precedit makarone,...to je pa tudi vse..... niti spredaj/zadaj ni locen output zvocnikov v vratih v tem sistemu in kako to dela si lahko predstavljate
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 09, 2019 18:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je slučajno to to - Link?
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
makra28



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 11:07
Prispevkov: 107
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 09, 2019 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je točno to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051669524
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe