Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avtoradio na hišni ojačevalec
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, ne 'vem'.

Jaz samo vem, da nisem našel Hi-Fi ojačevalca za manj kot 2k€ (več nisem gledal), kjer me ni nekaj hudo motilo. Pri taki ceni si takih pomankljivosti ne bi smeli privoščiti.

Vprašanje je bilo preprosto. Vprašanje je bilo kako močen mora biti napajalnik za avtoradio.
Mnogi smo odgovorili na to vprašanje in kompliciranje (High end, Krell, 200€) ni potrebno.
Daj si v podpis "Imam Krell! Behringer sucks!", če te to tako veseli. Ni treba, da se vsaka tema tako konča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !
Tudi mene hudo moti, ko napišeš, da te nekaj hudo moti. Kaj ????????

Lep dan, Franci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj si lahko prebereš, kaj me moti: http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3810&highlight=oja%E8evalce
Ponavadi premajhni hladilniki.

Pa saj ni pomembno, ker sem našel ojačevalec s katerim sem zadovoljen (ni brez napak seveda).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje vse tole je odveč pa tudi cene uff zame nedosegljive, če bi si pa že kdaj umislil kak ojačevalc bi bil kar Car vrijanta. Nekaj v tem rangu https://www.mimovrste.com/avto-ojacevalniki/alpine-avtoojacevalec-bbx-t600?utm_source=ceneje&utm_medium=referral&utm_campaign=ED&utm_content=avto-ojacevalniki ali več in dodal nekaj več zvoka k obstoječemu sistemu ki sem ga omenjal, ampak kot rečeno to še xy let ne bo šlo, raje denar vržem kam drugam, pa brez zamere ampak ko se menite o teh sistemih in številkah je kot bi poslušal Kitajce, ki jih ne razumem Shocked Jaz rabim samo preproste in poceni rešitve pod 500-1000€ vse skup je zame že sanje.

Take zadeve so za tiste ki nimate nič drugega v planu in vlagate v te stvari, ko pa se vlaga v domovanje in familijo potem pa še, če nikoli ni denarja dovolj pri hiši to 100% odpade. Zato pa malo pospravimo po garaži in smo zadovoljni s poceni rešitvami Wink

Jaz bom zadovoljen samo da mi avtoradio na kupljenem napajalcu špila kot mora...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Person, z zgoraj napisanim si si prislužil velik bonus z moje strani. Zelo cenim odkritosrčnost in če bi živel bližje meni, ne pa na Orionu, bi ti tudi fizično pomagal. Napajalec bo delal, če ne kitajski pa eden od tistih, ki jih imam doma. Avtoradio ne predstavlja nobenega problema. Za zvočnike naredi dve škatli, lahko tudi stare iverne omare razrežeš, raje malo večja litraža kot pa premajhna, pazi da bojo rezi precizni in da bo dihtalo. Tu se vsa fižolofija okoli garažnega sistema konča.
Če si boš pa kdaj zaželel hišni sistem, jaz sem velik zagovornik sistemov z nič stroškov. Greš po kleteh, greš na podstrešja, povprašaš naokoli in najdeš take stare aparature, da jih z malo potrpljenja porihtaš, in ti bojo še dolgo služile, včasih bolje kot nove.
Indijancem pa priporočam, da svoje perjanice razkazujejo na kaki drugi temi.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal sem škatlo že naredil kar en tak box (lepljen smrekov les) vse v enem "v50 x š50 x g26 cm" notri bo napajalc 2 ovalna zvočnika in 2 majhna okrogla zvočnika in obesim to nekam na steno recimo, naredil bom pa tako da se bo dalo s ključem sprednjo stran odpreti, čakam le na vbodno žago ki mi je malo pred tem krepnila Sad R.I.P u glavnem ko bo konc pa tud poslikam Wink Upam da bo to v redu. Sicer sem pa iz Posavja. Orion je pa drug planet hehe, long story Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 01, 2019 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem že večkrat napisal, najtežje je spremeniti lastna pričakovanja in vzorce. Zadani projekt ne zagotavlja dobrega rezultata.
Morda pa boš z izdelkom zadovoljen in bo natanko tak kot si si želel.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ne, ne 'vem'.

Jaz samo vem, da nisem našel Hi-Fi ojačevalca za manj kot 2k€ (več nisem gledal), kjer me ni nekaj hudo motilo. Pri taki ceni si takih pomankljivosti ne bi smeli privoščiti.

@lightbit:
...
No koliko je najcenejša Hi-Fi končna stopnja z 2x100W in balansiranimi vhodi? 5k€? 10k€?
---------------------------------------------------------------------------
Eno je trditev da ne obstaja hifi ojačevalec z balansirano povezavo do 2.000€, drugo je kaj tebe moti. Po tistem kar vidim, ni kaj prida merodajno (za druge).
Izpod dveh tisočakov se dobi kar nekaj pravih hifi ojačevalcev/končnih stopenj s 100w najmanj in z XLR balansirano povezavo. Še več - nekateri od njih so celo true balanced gradnje. Pa poglejmo konkretno nekaj primerov:
- Advance Acoustic X-A 160 (160Wx2)
- Creek Audio Evolution 100P (110Wx2) 1.990€
- Dared Venus (100Wx2) 2.000€ - full balansirana gradnja
- Exposure XM9 mono (80W) 1.800€ za par
- Galactron MK-2160 mono (120W) 1.990€ za par - full balansirana gradnja
- Marantz MM 7025 (140Wx2) 1.100€
- Onkyo M 5000R (150Wx2) ful balansirana gradnja, sicer stane 2.500€ a je škoda ga ne omeniti, ker dobiš res en kos prave opreme za malo več
- Paradigm (850Wx2) 1.300€ //D klasa
- Parasound Halo A 23 (125Wx2) 1.700€
- Primare A 34.2 (150Wx2) 2.000€ // D klasa
- Roksan Kandy (140Wx2) 1.550€
- Rotel RB-1552 (130Wx2) 950€
- Rotel RB - 1582 (200Wx2) 1.600€ ful balansiranja gradnja
- Shiit Audio (200Wx2) se ga lahko poveže mono v bridge 779€/kos in je tako tudi ful balansirana gradnja

Do tu sem se naveličal. Vsi so z ustrezno hifi referenco, eni so že prave beštije (Rotel, Onkyo) Kar nekaj kitajcev in drugih s slabo referenco (po moji oceni) in preveč poceni sem izpustil.
Prosim, ne mi sedaj za vsakega posebej razlagati kaj te moti ker me to res ne briga.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 18:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem trdil tega. Jaz sem se samo spraševal.
Ko sem iskal ojačevalec tudi nisem vedel da hočem balansirane vhode.

Vsi ti ojačevalci, ki si jih naštel so precej dražji od PA z podobno močjo, ki imajo vsi balansirane vhode.
Ali so 10x boljši? Verjetno ne. 10x lepši verjetno so.

Seznam je zanimiv za koga, ki išče ojačevalec in ni tako izbirčen kot jaz.
Ampak je v napačni temi, ki bi jo morala nehati smetiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsaka tema je črna, hahaha

Zame je kriterij 'dobrosti' zelo pogojen s tem - ali lahko živim s to aparaturo, zvokom ki ga proizvaja. Lahko je super ugodno a če me najeda - proč z njo.
Zelo preprosto testiram - če lahko nepretrgoma poslušam pet ur in še nisem naveličan - potem je test opravljen. Sledi pogled na ceno ali si to lahko privoščim.
Po tem kriteriju ne poslušam digitalno več kot dve uri skupaj (ultra zgornja meja) tudi imam velik problem poslušati eno delo (npr simfonijo) od začetka do konca, moram menjavati posnetke; medtem ko enega Rosenkavalier-ja na gramofonu (6 plošč) brez težav uživam cel popoldan.

Mehanizem v ozadju je zelo preprost in se ga ne da oceniti objektivno z opisom zvoka. Gre preprosto za emocije ki jih glasba posreduje (skozi aparature). Ene to z lahkoto opravijo, druge muko mučijo skupaj s poslušalcem.
V višjih razredih se poleg kakovosti prodaja tudi emocije. To ni nič namišljenega - ljubitelji glasbe vedo o čem govorim. Ljubitelji ropotanja pač ne.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 03, 2019 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Zame je kriterij 'dobrosti' zelo pogojen s tem - ali lahko živim s to aparaturo, zvokom ki ga proizvaja. Lahko je super ugodno a če me najeda - proč z njo.
Zelo preprosto testiram - če lahko nepretrgoma poslušam pet ur in še nisem naveličan - potem je test opravljen. Sledi pogled na ceno ali si to lahko privoščim.

Ta kriterij "ni kaj prida merodajno (za druge)" ali drugače povedano "me to res ne briga".
Jaz lahko živim z mojim ojačevalcem, ampak ga nimam časa poslušati pet ur.
Kot je lix napisal, odvisno od pričakovanj. Zame, če je cena visoka so tudi pričakovanja visoka.

ambasador je napisal/a:
Po tem kriteriju ne poslušam digitalno več kot dve uri skupaj (ultra zgornja meja) tudi imam velik problem poslušati eno delo (npr simfonijo) od začetka do konca, moram menjavati posnetke; medtem ko enega Rosenkavalier-ja na gramofonu (6 plošč) brez težav uživam cel popoldan.

Ja, to je "problem", ker je digitalno čisto preveč enostavno zamenjati (kilk in je druga skladba).

ambasador je napisal/a:
V višjih razredih se poleg kakovosti prodaja tudi emocije. To ni nič namišljenega - ljubitelji glasbe vedo o čem govorim.

Seveda se prodaja emocije in res obstajajo, ampak "I'm not buying it" (dobesedno), ker so že v glasbi sami (samo omogočit je treba da pridejo ven).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 04, 2019 00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bereš in ne razumeš napisanega.
--------------------------------------
Seveda se prodaja emocije in res obstajajo, ampak "I'm not buying it" (dobesedno), ker so že v glasbi sami (samo omogočit je treba da pridejo ven).

Točno o tem pišem, da boljše naprave omogočijo da pride magija glasbe ven, slabše pač ne. Ti pa tega ne kupiš - kje je tu logika? Razen da ti glasba ne prinaša emocij.
----------------------------------------
Ja, to je "problem", ker je digitalno čisto preveč enostavno zamenjati (kilk in je druga skladba).

Ne gre to tako - simfonijo (glasbeno delo ki običajno traja dlje od pol ure) na CD-ju jo je ravno tako potrebno zamenjati - vstati, pobrati plošček iz predalčka playerja, spraviti, vzeti novega iz ovitka, vstaviti v cd player. Isto časa mi vzame kot LP. Pišem o tem, da na CD-ju ne zmorem priti do konca. Pri LP-ju pa moram še dodatno obrniti plato na drugo stran da dokončam poslušanje, torej bi po tej logiki (ki tebi ne potegne) prej menjal LP za enega drugega.
-----------------------------------------
itd.
-----------------------------------------
glede smetenja teme - ne bi se oglašal z offtopicom če bi kdo debatiral na naslovno temo. Ma je drugo poglavje te teme zaključeno, ergo en intermezzo pred tretjo rundo ne bo nobenega motil. Itak je mrtvilo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 04, 2019 09:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Točno o tem pišem, da boljše naprave omogočijo da pride magija glasbe ven, slabše pač ne.

Super, samo katere naprave so slabše in katere boljše je stvar posameznika. Sploh, če ne priznavaš specifikacij.

ambasador je napisal/a:
Ti pa tega ne kupiš - kje je tu logika? Razen da ti glasba ne prinaša emocij.

Hotel sem samo reči, da ne rabim elektronke za toplino pri srčku (karikatura). Naprave imajo poleg zvočnih kvalitet tudi ostale (vizuelne recimo), ki vplivajo na emocije. Ali ne veš da VU metri s tisto palčko, ki skače povečajo dinamiko sistema?
Noben ne bi poslušal glasbe, če mu ne bi prinašala emocij.

ambasador je napisal/a:
Ja, to je "problem", ker je digitalno čisto preveč enostavno zamenjati (kilk in je druga skladba).

Ne gre to tako - simfonijo (glasbeno delo ki običajno traja dlje od pol ure) na CD-ju jo je ravno tako potrebno zamenjati - vstati, pobrati plošček iz predalčka playerja, spraviti, vzeti novega iz ovitka, vstaviti v cd player. Isto časa mi vzame kot LP. Pišem o tem, da na CD-ju ne zmorem priti do konca. Pri LP-ju pa moram še dodatno obrniti plato na drugo stran da dokončam poslušanje, torej bi po tej logiki (ki tebi ne potegne) prej menjal LP za enega drugega.

Pa ploščo moraš počistiti ...
Jaz samo vem kako je pri meni. Morda je pri tebi drug razlog.
Plošča ima res boljšo celotno izkušnjo (koncentracija in vizuelno).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 04, 2019 12:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jp....od napajalnika za radio za garazni low-fi sistem do ....vesolja.., lol

to je princip delovanja balansiranih signalov/signalnih kablov.....

vprasanje pa: na podlagi cesa so tako zelo superiorni v primerjavo s klasicnimi signalnimi RCA kabli ce odmislimo motnje in da so signali nekoliko visje voltaze (up to 10-15Vrms)





tudi v car audiu imamo take in drugacne oblike balansiranih kablov (Audison ABS, Soundstream..), ampak realno v postev pridejo samo pri kvalitetnejsih sistemih kjer je bilo treba signalne žnore vlect cez cel avto mimo kupa zadev ki ustvarjajo motnje ki se inducirajo v signalen kabel kot so bencinske pumpe, racunalniki, vrntilatorji,.... povecini pa so take stvari bolj kot ne "neuporabne, se posebej ce se pazi kje se vlece drate in ce so zelo kratki, poleg vsega pa tudi moderni processorji resujejo problem motenj z dvigom mase.....
to je bolj kot ne z namenom predstavljanja zadev ki obstajajo v segmentu car audia,....kar pa s prvotnim vprasanjem seveda nima nobene sticne tocke razen avtoradia Very Happy .....ta bo delal ze s cenenim napajalcem takim ali drugacnim, in kot je tidi Lix omenil - ce bos s tem zadovoljen, se toliko boljse....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005


Nazadnje urejal/a LBaudio Sre Sep 04, 2019 12:27; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 04, 2019 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
jp....od napajalnika za radio za garazni low-fi sistem do ....vesolja.., lol

Samo da ne pristanemo v črni luknji. Laughing

LBaudio je napisal/a:
vprasanje pa: na podlagi cesa so tako zelo superiorni v primerjavo s klasicnimi signalnimi RCA kabli ce odmislimo motnje in da so signali nekoliko visje voltaze (up to 10-15Vrms)

Ali to ni dovolj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe