Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vsak zvočnik svoj predojačevalnik - da ali ne?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 08:26    Naslov sporočila: Vsak zvočnik svoj predojačevalnik - da ali ne? Odgovori s citatom

Lp
Imam sistem ki je sestavljen iz dveh končnih mono stopenj(ena na zvočnik) veznih na en predojačevalec. Zadeva špila za moje potrebe odlično. Sedaj me pa zanima ker sem dobil še en isti predojačevalec ali se mi splača to vključit zraven sistema da bi mogoče imela vsaka končna stopnja svoj predojačevalec? Ali sploh kaj pridobim s tem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 12:00    Naslov sporočila: Re: Vsak zvočnik svoj predojačevalnik - da ali ne? Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Lp
Imam sistem ki je sestavljen iz dveh končnih mono stopenj(ena na zvočnik) veznih na en predojačevalec. Zadeva špila za moje potrebe odlično. Sedaj me pa zanima ker sem dobil še en isti predojačevalec ali se mi splača to vključit zraven sistema da bi mogoče imela vsaka končna stopnja svoj predojačevalec? Ali sploh kaj pridobim s tem?


Največ boš pridobil s tem, da prodaš oba predojačevalca in si kupiš enega boljšega. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mogoce kaj malega na separaciji L/D, drugace nic.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 13:34    Naslov sporočila: Re: Vsak zvočnik svoj predojačevalnik - da ali ne? Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Lp
Imam sistem ki je sestavljen iz dveh končnih mono stopenj(ena na zvočnik) veznih na en predojačevalec. Zadeva špila za moje potrebe odlično. Sedaj me pa zanima ker sem dobil še en isti predojačevalec ali se mi splača to vključit zraven sistema da bi mogoče imela vsaka končna stopnja svoj predojačevalec? Ali sploh kaj pridobim s tem?


LP

Premalo je opisa sistema Crying or Very sad ...
Ni vseeno ali gre za "predojačevalec" za 300€ ali za hiend mašino za 10k€+ Rolling Eyes



Viola solo, uhuuuuhuuu mašina v 4 škatlah Shocked
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 07, 2019 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še dve tumpasti:

Vsak zvočnik s svojim predojačevalnikom je super, če želiš poslušati dve različni muziki hkrati.

Lahko pa tudi zaporedno vežeš predojačevalnika in dobiš podvojeno število vhodov minus enega.

Izgleda da mi je sonce udarilo v glavo :-)
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 17:43    Naslov sporočila: Re: Vsak zvočnik svoj predojačevalnik - da ali ne? Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Lp
Imam sistem ki je sestavljen iz dveh končnih mono stopenj(ena na zvočnik) veznih na en predojačevalec. Zadeva špila za moje potrebe odlično. Sedaj me pa zanima ker sem dobil še en isti predojačevalec ali se mi splača to vključit zraven sistema da bi mogoče imela vsaka končna stopnja svoj predojačevalec? Ali sploh kaj pridobim s tem?

Poskusi, če je že pri roki. Če je sistem z zvočniki vred resolutiven, lahko da bo kaj pridobilo.
Presluh med kanali je na ta način praktično izničen, prideš na -120dB dok si reko keks. Veste da se to meri (s krivuljo v odvisnosti od frekvence) in za high end standard je fino če ta ne presega vsaj minus 70dB, raje -90 ali več.. Za en stereo predojačevalnik ni tako samoumevno doseči te cifre.
https://www.stereophile.com/content/mark-levinson-no32-reference-preamplifier-measurements
Fig.2 channel separation
Za primerjavo napram MarkLevinsonu je tu recimo PrimaLuna pre
https://www.stereophile.com/content/primaluna-evo-400-preamplifier-measurements
Fig.3, channel separation

Nadalje se sposobnost drajvanja vsaj podvoji - vsem so znani primeri modelov, ko se dokupi dodatno (zunanje) napajanje za boljši sound. V 'našem' primeru napajanje dveh kanalov ostane na voljo samo za enega.

Problem nastane pri regulaciji volumna, če ni digitalnega displaya, ki te hitro in sigurno vodi. Saj se da na uho - to vem, ker imam predojačevalnik z dvemi ločenimi gumbi za volume in vsako spreminjane terja tudi natančno uravnoteženje levega z desnim kanalom. Ima pa to prednost, da izničiš slab treking (nesimetrije) stereo potenciometrov. Ki bi jih sicer moral kompenzirati z balance gumbom - tega pa nihče ne počne. Tudi kadar bi bilo potrebno.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 19:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gospod Yves to že dolgo ve.

To je za moj okus ultimat. Power supply ločen, vse strogo odvojeno. Samo še musko kupovaš in uživaš do prestopa praga večnosti.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... Ja, YBA je pripeljal predojačevalnik , kot tak, do nekaga maksimuma..
V letu 2015 je manjkal samo še moj finalni ja - v igri je bil njihov 7-delni predojačevalni sistem (- seveda solid state), pa ga po dobrem premisleku nisem pobral... Takrat bi v menjavo dal Coincidentov Statement line stage , pa sem ga raje obdaržal..
Glede na do sedaj slišano (- transparenca, neposrednost zvoka, drive..), ostaja moja druga predojačevalna izbira, takoj za CAT-om..
Seveda je pri vsem najvažneje s katerimi power ampi bomo to parili - torej sinergija sistemov..


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gramofonske glave imajo največ kakšnih 30dB separacije. Rolling Eyes

Tale gospod Yves ve kako močno udariti v denarnico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 23:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Gramofonske glave imajo največ kakšnih 30dB separacije. Rolling Eyes

Si že poslušal odjemno dozo s 30dB separacije po celotnem spektru? To je že zelo dobra karakteristika. 35dB je pa za marsikaterega proizvajalca "fatamorgana".
Ne pozabi: Človeško uho je zelo občutljiv instrument.
Poanta tvojega odziva mi ni razumljiva. Predvsem pa poslušaj kak YBA produkt in ti zagotavljam, da ne boš razočaran. Pred leti je bilo na sejmu moč slišati njihovo vstopno linijo, ki je delovala zelo suvereno. Malo sistemov je bilo bolj prepričljivih, a za več denarja.
Gospod ima redni abonma v pariški filharmoniji in najbrž ve kako naj bi se slišal pribižek tistega doma. Ker si fen številk in procentov na testih, ker musko lahko izmeriš numerično in ne z dražljaji, ti zaupam še to, da je dotični predavatelj na tehnični univerziv Parizu. Bosta že našla skupen jezik s % in thd popačenji. Vse seveda v cifrah. Še prej se pa poduči o njegovi filozofiji pri koncipiranju naprav.
Itaq je tole čist mim, me pa jezi, da lahko vsak napiše pavšalno oceno ama baš o vsem, pa ni niti videl, kaj šele poslušal teh stvari. In ne samo tu!
Koliko kaj košta je odločitev proizvajalca in ne kupca. Ve se kaj je dobro in to pač plačaš.Če delaš kompromis je tudi OK, ampak vedi kje si. Če je ta hobi tebi pomemben in ti nudi užitek, boš slej ko prej raztegnil tošel. Best Buy, recommended in podobno na tem nivoju nima nobene vloge.
Tule govorimo o absolutu.
_________________
Canta e Cammina


Nazadnje urejal/a ducar Pet Avg 09, 2019 00:14; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 23:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poanta je, da noben predojačevalec ali ojačevalec nima tako slabe separacije in se vse to pretiravanje ne bo poznalo (še posebaj v primeru gramofona).

Primer: gramofon + predojačevalec = -30dB + -70dB = -29.9dB
Ali je vredno imeti dva predojačevalca za 0.1dB razlike?
Poleg tega imajo mnogi raje gramofon kot CD, čeprav ima CD precej višjo separacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 07:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi v vrhunskem car audiu se posluzujemo dveh processorjev, v kaksnih extremnih primerih tudi do 6 (nebi zdaj o cenah ampak samo processorji presezejo 36kE) - vsak na enem kanalu, in pa za vsak zvocnik svoj ojacevalec.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Poanta je, da noben predojačevalec ali ojačevalec nima tako slabe separacije in se vse to pretiravanje ne bo poznalo (še posebaj v primeru gramofona).

Primer: gramofon + predojačevalec = -30dB + -70dB = -29.9dB
Ali je vredno imeti dva predojačevalca za 0.1dB razlike?
Poleg tega imajo mnogi raje gramofon kot CD, čeprav ima CD precej višjo separacijo.

Če dosledno uporabljaš tovrstno logiko - te pripelje do idealne rešitve - Behringer 2x100W ojačevalec za 200€. Več ne rabiš. Pohvalno pa je, da si dosleden.
-----------------------------------------
Za druge vrste logiko, ki je vpeta v realnost dogajanja, slaba stereo separacija pomeni degradiranje v popačenjih - presluh ali 'vbrizganje' zvokov od drugod v spekter, je degradacija na nivoju popačenj. Plus tega poveča intermodulacijo. Še posebej je to kritično kadar gre za velika ojačanja - kot je to primer phono stage-ov, ko je normala za MC 64dB ojačanja.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Avg 09, 2019 09:27; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 09:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
tudi v vrhunskem car audiu se posluzujemo dveh processorjev, v kaksnih extremnih primerih tudi do 6 (nebi zdaj o cenah ampak samo processorji presezejo 36kE) - vsak na enem kanalu, in pa za vsak zvocnik svoj ojacevalec.

Močno dvomim, da je možno slišati -70dB presluha v normalnih pogojih. Ampak v car audio vsaj gramofonov ni, tako da je vsaj merljivo/teoretično boljše.

Gospod Yves bi moral imeti dva mono gramofona in imeti mono ploščo z levim kanalom in ploščo z desnim kanalom. Vprašanje je kako bi ju sinhroniziral. Laughing

Jaz bi se kar strinjal z gerom, da naj proda oba in kupi boljšega z optičnim vhodom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore. Pisal ste o zadevah k jih pol ne zastopim😀 ampak sem dojel da ni smiselno dodajat. Sistem bom pustil tak kot je in kot sem dejal za moje uhe špila dobr predvsem pa boljše kot z prejšno konfiguracijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe