Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Malone PP-2215A

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PeterL



Pridružen/-a: Sob Jul 2019 20:07
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 27, 2019 20:40    Naslov sporočila: Malone PP-2215A Odgovori s citatom

Pozdravljeni vsi Very Happy. Sem čist nov in še ne poznam vse vsebine, bom pa zanimanjem prebral, je pa ogromno. Imam omenjeni zvočnik in me bega to: Cinch Line-In (red) Line-Out (White), kaj konkretno je to? Ni nobenega pojasnila nikjer. Sicer sem priklopil gor stereo (rdeč in bel) in "špila".
Ampak ni mi jasno? iz principa, kot da je to jasno kot beli dan. Help me.
_________________
nesposobni so sposobni onesposobiti sposobne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041552324
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 28, 2019 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enostavno, eden je vhod, drugi je izhod . Ker je eden zvočnik logično, da ne rabi L in D kanal ampak samo enega. Torej uporabiš en kanal na tvojem izvoru, drugi kanal pa uporabiš na drugem zvočniku , če ga imaš. V primeru, da uporabljaš samo en zvočnik(začuda to veliko ljudi počne ; ) potrebuješ po tvojem izvoru Y kabel, ki združi L in D kanal, potem pa spet v vhod na tem aktivnem zvočniku. Izhod na tem zvočniku rabiš, če pelješ signal naprej bodisi na drug zvočnik(sub...)
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterL



Pridružen/-a: Sob Jul 2019 20:07
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 28, 2019 09:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
Enostavno, eden je vhod, drugi je izhod . Ker je eden zvočnik logično, da ne rabi L in D kanal ampak samo enega. Torej uporabiš en kanal na tvojem izvoru, drugi kanal pa uporabiš na drugem zvočniku , če ga imaš. V primeru, da uporabljaš samo en zvočnik(začuda to veliko ljudi počne ; ) potrebuješ po tvojem izvoru Y kabel, ki združi L in D kanal, potem pa spet v vhod na tem aktivnem zvočniku. Izhod na tem zvočniku rabiš, če pelješ signal naprej bodisi na drug zvočnik(sub...)


Smile Hvala Berni! Ja imam dva zvočnika, prvi zvočnik je QX15PA in kasneje dokupil Malone PA15". Sedaj, ko jih povezujem me pa begajo ti izhodi. Kako bi pravilno povezal oba zvočnika? bil bi zelo hvaležen. Prilagam še slikico prvega zvočnika.
_________________
nesposobni so sposobni onesposobiti sposobne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041552324
PeterL



Pridružen/-a: Sob Jul 2019 20:07
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 28, 2019 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potrudil sem se, da sem skiciral v Corelu, kako zgleda v tem mojem primeru Shocked

Uf, spoznal sem, da se slik ne da prenašati kar tako, a lahko pošljem na vaš privatni mail ?
_________________
nesposobni so sposobni onesposobiti sposobne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041552324
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 28, 2019 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za sliko je potrebno kopirati URL ([img]...) v sporočilo.

Rdečega priklopiš na vhod desnega zvočnika. Belega priklopiš na vhod levega zvočnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterL



Pridružen/-a: Sob Jul 2019 20:07
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 28, 2019 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Za sliko je potrebno kopirati URL ([img]...) v sporočilo.

Rdečega priklopiš na vhod desnega zvočnika. Belega priklopiš na vhod levega zvočnika.




hvala, upam da se videlo Very Happy
na prvem zvočniku imam prenos preko BT - notebooka (virtual dj) in bi rad imel povezan na Maloneja PP2215PA.


_________________
nesposobni so sposobni onesposobiti sposobne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041552324
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 28, 2019 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stereo vhod na mono zvočniku. To je tudi meni malo čudno.

Morda bi šlo, če povežeš enega (levo ali desno, odvisno od postavitve) iz QTX mix out v MALONE line in. Potem moraš še povedat nekako QTX-u da igra samo en kanal.

Morda bo kdo povedal, ki se spozna na take zadeve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 29, 2019 07:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Stereo vhod na mono zvočniku. To je tudi meni malo čudno.

Morda bi šlo, če povežeš enega (levo ali desno, odvisno od postavitve) iz QTX mix out v MALONE line in. Potem moraš še povedat nekako QTX-u da igra samo en kanal.

Morda bo kdo povedal, ki se spozna na take zadeve.

ni čudno, pač deluje kot Y .
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PeterL



Pridružen/-a: Sob Jul 2019 20:07
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 30, 2019 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Všeč mi je bil zvočnik, ki ima vhod Aux, BT, USB, SD - super. Vklopim prenosnik, Virtual DJ in zvočnik se odziva kot sem pričakoval, brez kablov. Ker smo večkrat v veliki dvorani (plesna skupina) sem se domislil še enega zvočnika na drugem koncu dvorane, da se bo bolje slišalo. Smola je ta, da se drugi zvočnik (Malone) nekoliko slabše sliši, če tudi imam potenciometer do konca, reagira pa, ko pri prvem zvočniku povečam glasnost. To pomeni, da s prvim zvočnikom hkrati povečujem glasnost na drugem. To mi ni všeč, želel sem, da na vsakem poljubno določim jakost, to sem pričakoval pred nabavo, v praksi - evo ga na. Hvala za vaš trud Smile
l.p. Peter
_________________
nesposobni so sposobni onesposobiti sposobne
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041552324
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe