Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Je MQA prihodnost digitalnih glasbenih formatov?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Razglabljati na pamet nima nekega smisla.

Res je, zato pa pokaži. Ti si prišel s trditvijo.

Bi dobro da se držiš teme, ne da kar naprej fehtaš nekaj drugega.
Moj drobni tisk (kot offtopic) je bil odgovor na enega prejšnjih postov v zvezi z refluxom.
Ob vsej tej vnemi predlagam da odpreš novo temo, da ne smetimo tu
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 20, 2019 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reflux refluxa na reflux: Morda sem bil napačno razumljen. Se precej strinjam z napisanim v drobnem tekstu, (tekst je izgleda namenjen le tistim z mladimi očmi Shocked) vendar je to posploševanje. Napisano velja predvsem za nizkotonske enote, za srednje/visokotonske enote prej velja ravno obratno. Govorim na podlagi lastnih izkušenj, o tem se seveda lahko prepriča vsakdo, ki to želi in zmore. Osebno ne uporabljam elektrostatskih, B&W kevlarskih, PA enot ipd., ki imajo lahko prepoznaven pečat (štempelj), ki ga nekateri opisujejo z izrazom RESOLUCIJA. That's all Folks! Wink

Pa še malo za zabavo:
https://fran.si/iskanje?View=1&Query=resolucija&hs=1/
https://sites.google.com/site/tp4fotografija/e-skripta/resolucija-slike-in-njena-velikost/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 20, 2019 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Reflux refluxa na reflux: Morda sem bil napačno razumljen. Se precej strinjam z napisanim v drobnem tekstu, (tekst je izgleda namenjen le tistim z mladimi očmi Shocked) vendar je to posploševanje. Napisano velja predvsem za nizkotonske enote, za srednje/visokotonske enote prej velja ravno obratno. Govorim na podlagi lastnih izkušenj, o tem se seveda lahko prepriča vsakdo, ki to želi in zmore. Osebno ne uporabljam elektrostatskih, B&W kevlarskih, PA enot ipd., ki imajo lahko prepoznaven pečat (štempelj), ki ga nekateri opisujejo z izrazom RESOLUCIJA. That's all Folks! Wink

Pa še malo za zabavo:
https://fran.si/iskanje?View=1&Query=resolucija&hs=1/
https://sites.google.com/site/tp4fotografija/e-skripta/resolucija-slike-in-njena-velikost/

Imaš odgovor na ZS. Da ne smetim.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še mojih pet centov...ko sem pred letom in pol prvič slišal MQA na ( usranem ) Explorerju 2 , sem rabil samo 10 minut, da sem s police pospravil šaro : DAC& usb-spdif, zunanjo uro, baterijsko napajanje...
eto...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
Še mojih pet centov...ko sem pred letom in pol prvič slišal MQA na ( usranem ) Explorerju 2 , sem rabil samo 10 minut, da sem s police pospravil šaro : DAC& usb-spdif, zunanjo uro, baterijsko napajanje...
eto...


Na, zdej si pa pohodou večina AK javnega mnenja, kako morš, kako si upaš.. Very Happy Very Happy Napiši kaj več o teh svojih izkušnja v primerjavi z prejšnjim prepričanjem...

Torej, vzel sem komad, ki ga je navedel @benma, v zobe in prišel do zaključka, ki gre v smer nezanesljivosti testa local us Tidal stream zaradi 34 verzij, izdaj, reizdaj konkretnega albuma. Sam hudič ve, kaj imajo na Tidalu, verjetno varianto z najcenejšo licenčnino. Tako da je ogromno možnosti za različen zvok local us Tidal stream iz tega naslova za ta konkreten album. Ker sem že slišal "streamer" zvoziti Tidal stream enako kot local file na zelo resnem sistemu, bi mogoče ne bi bilo napak vsaj kanček razlogov pripisati tudi lokalni predvajalni mašineriji.

MQA pa doda še nekaj dodatne vernosti reprodukciji, nič slabega v tem. Na trgu so že CD-ji z MQA, CDP-ji, DAC-i, ampak zadeva ima možnost zaživet le v primeru, če bi npr. YouTube postal plačljiv. V nasprotne bo le drag špas redkih posameznikov.

Pa še nekaj misli v amabasaderjevemu stilu ala sokolje oko...



Tako kot različni CDP-ji različno proizvedejo zvok iz istega ploščka, tako ga kvačkajo tudi različni "digital" predvajalni sistemi. Tisti, ki mu je vsaj malo blizu elektrotehnični hw, bo lahko le prikimal, da je količina hw materiala in zahtevnost CPU arhitekture bistveno višja kot v nekem diskretnem HW-ju, recimo CPD-ju. Pred 40,50 leti je hardweare, ki niti slučajno ni bil zmogljivostno primerljiv z današnjim iPadom, obsegal stotine kvadratnih metrov površine in kuril megavate energije. Ampak koncept arhitekture okoli binarnega seštevalnika se pa v teh časih ni spremenil.
Če zmore kdo pogoltniti cmok kljub našem današnjem življenju v t.i. "digitalni dobi", ga bo v želodcu žgečkalo spoznanje, da naziv digitalno pravzaprav pripada le obliki zapisa pOdAtkov, vso ostalo premetavanje teh podatkov pa proizvajajo elementki, ki jih vodi popolnoma enaka fizika, kot pri napravah, ki prevažajo in obdelujejo "analogne podatke". Z vsemi pozitivnimi in nezaželenimi fizikalnimi pojavi vred.
Narest dober "streamer" oz. digi predvajalnik je v bistvu bolj zahtevno, kot dober cpd. Z vklopom kančka samokritičnosti bi bilo tako med audiofili morda modro t.i. "zvočni podpis" digitalije, takšne in drugačne, najprej pripisati z SW-jem kontroliranemu predvajalnemu HW-ju. Ko se prepriča, da je datoteka s podatki na obeh koncih identična.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:

Torej, vzel sem komad, ki ga je navedel @benma, v zobe in prišel do zaključka, ki gre v smer nezanesljivosti testa local us Tidal stream zaradi 34 verzij, izdaj, reizdaj konkretnega albuma. Sam hudič ve, kaj imajo na Tidalu, verjetno varianto z najcenejšo licenčnino. Tako da je ogromno možnosti za različen zvok local us Tidal stream iz tega naslova za ta konkreten album. Ker sem že slišal "streamer" zvoziti Tidal stream enako kot local file na zelo resnem sistemu, bi mogoče ne bi bilo napak vsaj kanček razlogov pripisati tudi lokalni predvajalni mašineriji.


@NCC2000: Me veseli, da si ugotovil enako. Kot sem ti že napisal v ZS, je razlika med CD in Tidalom (vključno z "master" variantami) opazna na vseh CDjih, ki jih poslušam lokalno na svojem sistemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tidal je za maso ljudi ne za avdiofile.Tidal ima vse komprimirano. Varčujejo z prostorom na strežnikih. Visoke frekvence in bitna globina tukaj nič ne pomenita. Flac je navadno pomije za avdiofila z 384/32 pa si tudi nimaš kaj začeti če je stiskan na 768 kb/s.Iz slona muho narediti ni problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, FLAC je brez izgub (nič ne spremeni), ampak če kompresiraš drek je še vedno drek.
Jaz mislim, da gre za "remastre" brez dinamike in še česa.

Bi bilo pa zanimivo, če bi se izkazalo, da imajo oni samo AAC-je pa jih potem servirajo konvertirane v visoko kvaliteto. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@longplay
napačno si razlagaš kbps pri flacih, to nima nobene veze s popačenjem datoteke. Že večrat razloženo.

@benma
se strinjam, ta album ni primeren za test, se pa lahko najde kak drug, kjer bo produkcija jasno definirana in kot taka kompetentno primerljiva. Če je volja, seveda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 21, 2019 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na hitro... imam lp ( Jugoton) C. Cross in Tidal Mqa 192/24. Na mojem Kuzmafonu4pBenz Lp S sta si skoraj ista...ok,akademsko bi se lahko nategoval ali so vsi visoki enaki ( je morje enih informacij ) zame je to isto ( več ali manj )
e pa sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 22, 2019 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
C. Cross

Christopher Cross?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 22, 2019 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 22, 2019 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
Na hitro... imam lp ( Jugoton) C. Cross in Tidal Mqa 192/24. Na mojem Kuzmafonu4pBenz Lp S sta si skoraj ista...ok,akademsko bi se lahko nategoval ali so vsi visoki enaki ( je morje enih informacij ) zame je to isto ( več ali manj )
e pa sad


Na Tidalu ne najdem nobene njegove 24/192. Sklepam, da gre za njegov album iz leta 1983. Na mojem DACu piše "96k". Nimam CDja za primerjavo.

Sem pa opazil, da na Tidalu remastered verzije albumov običajno zvenijo bolje kot prvotne verzije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 22, 2019 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Večino mastrov je izgleda dobrih: http://dr.loudness-war.info/album/list?artist=Christopher+Cross
Zelo primerno za primerjavo Vinyl, CD, MQA, ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2021 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slučajno sem naletel na ta zanimiv zapis znanega proizvajalca hifi opreme. MQA tematiko predstavlja z druge, ne tehnične, plati:

https://www.linn.co.uk/blog/mqa-is-bad-for-music
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 5 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe