Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Je MQA prihodnost digitalnih glasbenih formatov?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2019 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni!

Z bratom sva se prviĆØ rokovala z SACD predvajalnikom pred približno 10 leti. Takrat sva nabavila SACD player od Yamahe. Model YAMAHA SACD CD-S1000 v vrednosti dobrih 900ā‚¬. Res je da razlika med SACD ni bila tako oĆØitna, kot sedaj, ko imava SACD predvajalnik ESOTERIC X-03 SE, 😀👍 ki ga posluÅ”ava že nekaj let, in je bil takrat cenovno skoraj X 10 od Yamahe. Tukaj pa je razlika oĆØitna, SACD predvajalnik je pokazal svojo kvaliteto 👍 zvok je bolj odprt detajli so bolj sliÅ”ni in definirani.... 😀👍


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2019 07:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mise je napisal/a:
Lepo pozdravljeni!

Z bratom sva se prviĆØ rokovala z SACD predvajalnikom pred približno 10 leti. Takrat sva nabavila SACD player od Yamahe. Model YAMAHA SACD CD-S1000 v vrednosti dobrih 900ā‚¬. Res je da razlika med SACD ni bila tako oĆØitna, kot sedaj, ko imava SACD predvajalnik ESOTERIC X-03 SE, 😀👍 ki ga posluÅ”ava že nekaj let, in je bil takrat cenovno skoraj X 10 od Yamahe. Tukaj pa je razlika oĆØitna, SACD predvajalnik je pokazal svojo kvaliteto 👍 zvok je bolj odprt detajli so bolj sliÅ”ni in definirani.... 😀👍




Lepo. Uživajta Ŕe naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2019 08:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

@ambasador si testiral SACD-CD na isti maÅ”ini ali razliĆØnih...
ƈe testiraÅ” SACD vs CD na kakÅ”ni Yamahi, Denonu, Sonyu, Marantzu isti ploÅ”ĆØek s preklapljanjem SACD-CD bo valda SACD boljÅ”i, ker že fabrika vgradi "bremzo" za CD...
Probaj SACD predvajalnik za iste "denarĆØke" kot je dobr CD predvajalnik, aaaa ne bo rezultat kar tako oĆØiten, probaj Shocked Shocked hm, se je že pokazalo da igra CD boljÅ” na CDpredavajniku, ki samo to, a ravno to dobro predvaja. Tiste maÅ”ine,ki "meljejo" vse po vrsti ne znajo pa eno dobro Crying or Very sad Crying or Very sad
Dobra SACD tehnologija ni poceni, za jo resno izkoristit se "ĆØe" veĆØ tisoĆØakov ā‚¬ Rolling Eyes Wink

ajka,
menim da nima smisla tukaj razĆØlenjevati okoliÅ”ĆØin.
Podal sem mnenje, ki je povzetek moje izkuŔnje na osnovi tega kar vem in sem.
Se zavedam kako vpliva glasba in posnetek pa tudi hifi inÅ”talacija na razliĆØnost podanih mnenj tudi drugih tukaj.
Sem že zapisal, da se SACD ne bi vraĆØal, oziroma ne bi nikoli odÅ”el ako bi prve naprave delovale kot bi morale. Danes to znajo narediti za prav tudi pri vstopnih modelih.
------------------------------------------------
ƈe na doloĆØeno glasbo ne loĆØiÅ” med MP3 in CD-jem, kako boÅ” valutiral SACD format?

Pa bi to lahko bil kriterij za izbiro posnetkov - tam kjer je ta razlika MP3-CD v zvoku oĆØitna, bo Å”e bolj pri primerjavi da tako reĆØem viÅ”jih formatov. Pa predlagam vsem da si naredijo A-B teste najprej v tej primerjavi. Potem gremo naprej.

Jasno za kaj takega potrebujeÅ” sistem, ki to lahko prikaže in v akustiki prostora ki to omogoĆØa sliÅ”ati.
In potem se tu ne sme nasesti na past, ki jo predstavlja ojaĆØevalec. Jaz bi za CD posluÅ”at izbral single ended - ko sem probal Unison Simply Two (ma je bilo isto z 2A3 ali 300B single endedi) je bilo toliko detajlov, harmoniĆØnosti in žmohta v zvoku, da je direkt tekmovalo z gramofonom. Na skromnem CD Philips predvajalniku. V takem tudi ne moreÅ” ocenjevati formatov.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2019 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Gre samo zato, da "kupec" ne naseda neki multifunkcijski maŔini za "manj" denarja, naj raje investira v dober CD, DAC ...
Tako kot piÅ”eta @mise, Å”ele kakÅ”en Esoteric ali Accuphase bo pokazal prave lastnosti SACDja, je že ploÅ”ĆØek SACD predrag, da bi ga dajali v "cenen SACD predvajalnik" Laughing Wink in sanjali da "se nam prikazuje "marija"" Rolling Eyes Wink Shocked
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2019 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Recepti se ponujajo sami tistim, ki to potrebujejo. Za veĆØino zahtev in sistemov je že MP3 uvrh glave.

Ob tem sem se spomnil prijatelja, ki mi je trdil, da mu je MP3 zadosti. Ok, dobro zate, sem rekel. Ma potem je nadaljeval da itak med formati ni neke razlike. Oppa - na Bowersovem kevlarjevem srednjetoncu da ni razlike?
Pa sem ga obiskal in res- ni povedal dosti narobe. A Bowerse je imel povleĆØene v kot.
Daj da pridem z merilnim setom - pa sem porabil nekaj ur, da sem mu namestil zvoĆØnike zaprav. Porka motorka je rekel, ko je sliÅ”al rezultat. MP3 nima Å”ans. Odtedaj ga uporablja za zvoĆØno kuliso, ko želi kaj bolj konkretnega gre CD noter.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2019 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka se strinjava... Bi pa izpostavila Ŕe dve znamki SACD predvajalnikov, ki sva jih imela možnost posluŔati pri @pinus-u. To pa sta SACD predvajalnika KRELL 505 in EMM LABS, ki prav tako pokažeta kakovost in kvaliteto High-End zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 18, 2019 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
mise je napisal/a:
Lepo pozdravljeni!

Z bratom sva se prviĆØ rokovala z SACD predvajalnikom pred približno 10 leti. Takrat sva nabavila SACD player od Yamahe. Model YAMAHA SACD CD-S1000 v vrednosti dobrih 900ā‚¬. Res je da razlika med SACD ni bila tako oĆØitna, kot sedaj, ko imava SACD predvajalnik ESOTERIC X-03 SE, 😀👍 ki ga posluÅ”ava že nekaj let, in je bil takrat cenovno skoraj X 10 od Yamahe. Tukaj pa je razlika oĆØitna, SACD predvajalnik je pokazal svojo kvaliteto 👍 zvok je bolj odprt detajli so bolj sliÅ”ni in definirani.... 😀👍




Lepo. Uživajta Ŕe naprej.


Hvala! Pri takih in podobnih zadevah ti drugega ne preostane. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uspeh MQA formata bo odloĆØila masa kupcev, ne pa avdiofili, ki smo mala niÅ”a.
Ali je uporaben za avdiofile? - bolj je to vpraŔanje.

Flac - sposobnosti CD format-a - je tu referenca, to že imamo. ƈe v primerjavi CD zveni bolje, je to znak da je dac ali drugi ĆØleni v verigi slabÅ”e kakovosti ali pa gre za nekompatibilnosti vkljuĆØno s kabli.
ƈe želimo SuperAudioCD je tudi to možno sneti iz interneta v obliki DSD-ja.
-----------------------------------------------------------------
Toliko v razmislek:
Glede resolucije zvoĆØnikov= sposobnosti prikaza drobnih signalov je znano, da toge, trdo vpete membrane miÅ”ljene kot 'pistonic motion' (ki so tako trdo vpete zato, da pri veliki moĆØi ne zdrsnejo v offset, kar bi jim v eni smeri skrajÅ”alo hod in poveĆØalo popaĆØenja) niso sposobne predvajati drobnih signalov kot iste, mehkeje vpete membrane. To naprimer za profesionalne zvoĆØnike, namenjene za velike glasnosti ni pomembna lastnost.
Tudi ferrofluid v visokotoncu zmanjŔuje to sposobnost predvajanja zelo nizkih signalov. Danes se uporabljajo sicer redkejŔa olja, da se omili ta omejitev.

Pri wooferjih obstaja stara konstrukcija, kjer se membrana na srednjih tonih premika samo v centru in z nižanjem frekvence se poveĆØuje povrÅ”ina ki predvaja, dokler ne zajame cele membrane. Taki zvoĆØniki praviloma imajo dobro resolucijo. Primer so nekateri JBL-ji, Tannoy, Heresy.. obiĆØajno, ni pa nujno, imajo obrobo namesto penaste narejeno iz tekstila kot harmonika in pa na membrani koncentriĆØne kroge (ali naprimer se membrana tanjÅ”a proti centru), ki postopno decouplajo frekvence.

Po istem principu je tak primer srednjetonca Bowesrov FST (fixed suspension), ki je eden daleĆØ najbolj resolutivnih srednjetoncev na trgu, ĆØe ne prav prvi. Zelo malo zaostaja za elektrostati.

_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Glede resolucije zvoĆØnikov= sposobnosti prikaza drobnih signalov je znano, da toge, trdo vpete membrane miÅ”ljene kot 'pistonic motion' (ki so tako trdo vpete zato, da pri veliki moĆØi ne zdrsnejo v offset, kar bi jim v eni smeri skrajÅ”alo hod in poveĆØalo popaĆØenja) niso sposobne predvajati drobnih signalov kot iste, mehkeje vpete membrane.

Ali obstaja kakŔen link za tole s kakŔno fizikalno osnovo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Glede resolucije zvoĆØnikov= sposobnosti prikaza drobnih signalov je znano, da toge, trdo vpete membrane miÅ”ljene kot 'pistonic motion' (ki so tako trdo vpete zato, da pri veliki moĆØi ne zdrsnejo v offset, kar bi jim v eni smeri skrajÅ”alo hod in poveĆØalo popaĆØenja) niso sposobne predvajati drobnih signalov kot iste, mehkeje vpete membrane.

Ali obstaja kakŔen link za tole s kakŔno fizikalno osnovo?

Fizikalno osnovo sem pravkar povedal, je pretrdo vpeto za male glasnosti da bi drobni signali Ŕli skozi. Podatek o tem sem pridobil skozi razlage strokovnjakov v reviji AR.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 09:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ampak vpraÅ”anje je zakaj drobni signali ne gredo skozi? Inercija? To bi pomenilo, da se pri ĆØisto nizki glasnosti ne bi niĆØ sliÅ”alo.
ƈe imaÅ” kakÅ”en link me zanima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ja, ampak vpraÅ”anje je zakaj drobni signali ne gredo skozi? Inercija? To bi pomenilo, da se pri ĆØisto nizki glasnosti ne bi niĆØ sliÅ”alo.
ƈe imaÅ” kakÅ”en link me zanima.

ToĆØno tako, ko bo ta popolnoma utihnil, bo drugi, bolj resolutiven Å”e sliÅ”en pri Å”e nižjih glasnostih. Gre pa tudi za kompletnost zvoka, ne samo da sliÅ”iÅ” pri nizki glasnosti neko nejasno prkanje, ko udari ven vsaka deseta, devet vmes jih ni.
Linka nimam, nisem tega iskal po internetu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e nisem opazil tega, da bi PA zvoĆØnik nehal igrati ko glasnost pade. Pri meni PA zvoĆØnik precej bolj Å”umi kot mehak (zaradi veĆØjih izkoristkov seveda).

Jaz mislim, da stvar ni tako enostavna in se ne da tako posploŔit.
Mehkeje vpete membrane so obiĆØajno težje kot tiste trÅ”e vpete. To bi bilo tudi potrebno upoÅ”tevati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Å e nisem opazil tega, da bi PA zvoĆØnik nehal igrati ko glasnost pade. Pri meni PA zvoĆØnik precej bolj Å”umi kot mehak (zaradi veĆØjih izkoristkov seveda).

Jaz mislim, da stvar ni tako enostavna in se ne da tako posploŔit.
Mehkeje vpete membrane so obiĆØajno težje kot tiste trÅ”e vpete. To bi bilo tudi potrebno upoÅ”tevati.

Kot sem kupil, tako sem prodal.
Razglabljati na pamet nima nekega smisla. Tudi tu, se ve, ni samo znaĆØka, ki prinaÅ”a rezultat. ImaÅ” boljÅ”e in slabÅ”e zvoĆØniÅ”ke enote ene in druge vrste, a sploÅ”na usmeritev naj bi bila ta. Sicer pa se resolucija zelo sliÅ”i, samo vedeti moraÅ” kako to izgleda. Da ne živiÅ” v zablodi da je to-to kar imaÅ”. Ena od takih je nesliÅ”nost razlik v formatih, naprimer MP3-CD.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Razglabljati na pamet nima nekega smisla.

Res je, zato pa pokaži. Ti si priŔel s trditvijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 4 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe