Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Atmos stropni zvočniki

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DonWeby



Pridružen/-a: Pet Feb 2019 22:18
Prispevkov: 7
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 01, 2019 11:37    Naslov sporočila: Atmos stropni zvočniki Odgovori s citatom

Zdravo, pozna mogoče kdo kakšne solidne plitke vgradne zvočnik, ki bi jih lahko uporabil za atmos?
Imam namreč samo 7 cm globine plus knauf plošča, se pravi 8 cm.
Kolikor gledam naokoli sem našel le monitor audio CSS230.
hvala za pomoč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040/507-719
TUTTI



Pridružen/-a: Tor Mar 2010 19:56
Prispevkov: 265
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 01, 2019 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen,
pravi naslov za tebe bo Elektroakustika na Litijski v Ljubljani.
Tu imaš še linke:
http://www.elektroakustika.si/sl
http://www.elektroakustika.si/sl/izdelki?blagovna_znamka=All&kategorija%5B%5D=48

Lep pozdrav
Vojko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38631665138
DonWeby



Pridružen/-a: Pet Feb 2019 22:18
Prispevkov: 7
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 01, 2019 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TUTTI je napisal/a:
Pozdravljen,
pravi naslov za tebe bo Elektroakustika na Litijski v Ljubljani.
Tu imaš še linke:
http://www.elektroakustika.si/sl
http://www.elektroakustika.si/sl/izdelki?blagovna_znamka=All&kategorija%5B%5D=48

Lep pozdrav
Vojko


Izgleda zanimivo, škoda da ni cen zraven, bom malo poklical oz se kar oglasil.
Lahko pa da bom kar podaljšal boxe, oziroma zvočnike spustil kake 3-4 cm iz stropa dol. Je kdo delal kaj takega?

Recimo kupim tole- https://playroom.si/Indiana-Line-izdelki/Indiana-Line-Tesi-Q-par-vgradnih-zvocnikov
in spustim boxe malo nižje in pod rahlim naklonom usmerim proti sedišču.
Pa še ostali zvočniki so tesi serije
Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040/507-719
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2019 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko sam izdelaš kišto z enako prostornino, vendar plitvejšo, da vse spraviš v strop. Tiste 4cm kompenziraš z dolžino in širino.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2019 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če nimaš prostora za resno tehniko, se ji odpovej. Standard za dober zvok je min. 30cm woofer in primerno ostelo. Množica mini wooferjev kaže na neznanje o širjenju zvoka, ne glede na ceno. To iz stropa pa ne poje, žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2019 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@joztom to je samo dodaten zvočnik za prostorski zvok. Bas ni potreben.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DonWeby



Pridružen/-a: Pet Feb 2019 22:18
Prispevkov: 7
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 02, 2019 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
@joztom to je samo dodaten zvočnik za prostorski zvok. Bas ni potreben.


Točno tako, crossover bi tako bil nekje med 80-120 za te zvočnike. Se bom oglasil pri Alešu, da vidim te škatle v živo in naštudiram kako jih spustit in montirat. Idea

Vseeno sem odprt za predloge Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040/507-719
DonWeby



Pridružen/-a: Pet Feb 2019 22:18
Prispevkov: 7
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 16, 2019 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, mi je uspelo najti polk rc60i zvočnike, ko jih dobim in vgradim poročam kako se obnesejo, če koga zanima.lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040/507-719
DonWeby



Pridružen/-a: Pet Feb 2019 22:18
Prispevkov: 7
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2019 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DonWeby je napisal/a:
OK, mi je uspelo najti polk rc60i zvočnike, ko jih dobim in vgradim poročam kako se obnesejo, če koga zanima.lp


No sedaj so te zvočniki že cca en mesec v stropu in lahko jih samo pohvalim, mislim da so čisto spodobni za atmos. Very Happy

Sem pa v tem času nadgradil sistem in sicer sem postavil Klipsch 280f towerje, rp150m za surround, čakam da dobim še rp600c center in svs pb1000 sub.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040/507-719
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2019 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In zakaj mešat j***a, Klipsch R-120SW je za zraven. To je itak samo za efekte in ljudi plašit, milje stran od HighEnd nevtralne reprodukcije. Je pa Klisch horne (Traxtrix mouth) dodelal do amena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DonWeby



Pridružen/-a: Pet Feb 2019 22:18
Prispevkov: 7
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 23, 2019 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
In zakaj mešat j***a, Klipsch R-120SW je za zraven. To je itak samo za efekte in ljudi plašit, milje stran od HighEnd nevtralne reprodukcije. Je pa Klisch horne (Traxtrix mouth) dodelal do amena.


Ker ne Klipsch ne SVS nista v enaki barvi kot moji ostali zvočniki in mislim, da je v tem rangu SVS dosti boljši nakup. Sicer to ni na mojem zelniku zraslo, jaz sem hotel klipsch r115sw, ampak sem se pustil prepričati da je SVS kvalitetnejši. Embarassed
V vsakem primeru gresta oba dovolj nizko, zame bo zadostovalo. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040/507-719
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe