Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Akustika sobe in postavitev zvočnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 79, 80, 81  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobri nasveti. Hvala vsem.
Kako pa najlažje sam RT60 izmerim?


lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Dobri nasveti. Hvala vsem.
Kako pa najlažje sam RT60 izmerim?


lp,
Simon


Če nimaš naprave za meriti RT 60. ti že odmev tleska z rokami približno pove ali je RT 60 prevelik ali premajhen.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Dobri nasveti. Hvala vsem.
Kako pa najlažje sam RT60 izmerim?


lp,
Simon


Če nimaš naprave za meriti RT 60. ti že odmev tleska z rokami približno pove ali je RT 60 prevelik ali premajhen.


Odmeva ne ravno preveč...mislim, da bom moral najprej nizke frekvence rešiti...absorbirati.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amigo



Pridružen/-a: Tor Sep 2014 9:16
Prispevkov: 11
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče ti to kaj pomaga glede -kako izmeriti RT60...

https://www.youtube.com/watch?v=WGmOBi2Fktc&t=242s
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 18, 2019 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po sliki je bilo težko oceniti razdalje. Se pravi si približno že tam.
Če je bas problem naredi preizkus in javi: zamaši reflex luknje in povej kaj se zgodi.
Čisto možno, da je frekvenca na kateri je uglašen reflex zvočnika ujela kakšno resonanco sobe.
Varianta bi lahko bila - z zamašeno luknjo imeti subwoofer. Samo ne takega da še poveča problem (majhna škatla + kilovatni ojačevalec pomeni težka membrana ki se ne ustavi dokler ne ugasneš sub Evil or Very Mad ).

---------------------------------------------
Če povem kako izgleda pri meni doma:
dva subwooferja 45 kg teže in tričetrt metra dolžine boxa ,vsak z 2 x 25cm wooferji delujeta lahkotno in transparentno, abisalno globoko.
Po drugi strani samostoječi zvočnik z dvema 17cm wooferčkoma v reflexu se v primerjavi slišijo - bolj masivno, zabuhlo, nekontrolirano - skratka bi kar dodajal tube trape da bi se znebil tega.
Reflex zvočniki postanejo problem če jim prostor ne gre na roko. Zaradi te karakteristike reflexa so danes zvočniki relativno majhni napram temu kar bi moralo biti. Ko slišiš primerjavo kot sem jo opisal zgoraj, hitro postane jasno kaj se dogaja.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 18, 2019 09:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador. Hvala za tole.

Bass reflex luknje ne bom zapiral, ker so to aktivni zvočniki in se tam skoz tudi hladijo. Pa imajo DSP tako, da si lahko tudi tukaj nekaj pomagam.

Probal sem na daljši steni - boljše, samo ne pride v poštev takšna postavitev, se preveč zakomlicira, pa še preblizu zadnje stene so potem zvočniki.

"Woofer sceno" kar dobro poznam. Sem imel REL-a. Zaprta škatla. 25kg.
Vem o čem govoriš Wink Very Happy
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 18, 2019 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Po drugi strani samostoječi zvočnik z dvema 17cm wooferčkoma v reflexu se v primerjavi slišijo - bolj masivno, zabuhlo, nekontrolirano - skratka bi kar dodajal tube trape da bi se znebil tega.


Ne vem s katerimi samostoječimi si imel te težave. Sam sem še vedno prepričan, da res dobri samostoječi zvočniki odpravijo vsako potrebo po subih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2019 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Po drugi strani samostoječi zvočnik z dvema 17cm wooferčkoma v reflexu se v primerjavi slišijo - bolj masivno, zabuhlo, nekontrolirano - skratka bi kar dodajal tube trape da bi se znebil tega.


Ne vem s katerimi samostoječimi si imel te težave. Sam sem še vedno prepričan, da res dobri samostoječi zvočniki odpravijo vsako potrebo po subih.

Nimam težav - bolj je prišel čas dvigniti nivo celotne hifi inštalacije.
Ko poslušaš moje MA20Gold same, si lahko fasciniran nad kompletnostjo, polnostjo in globino basa (40Hz polnih). Sploh ker ni velik. Tudi nimaš občutka da se da to narediti dosti bolje > dokler tisto boljše ne pride v primerjavo.
Seveda ne bi dodajal suba, saj je že tako dovolj polno in masivno. A te polnosti ne spremljajo v zadostni meri še druge potrebne kvalitete. Malo je tudi krivično do teh zvočnikov jih postaviti ob bok enim boljših vintage subov.
To ne menja zvočnega vtisa in - kako je še daleč od realnih zvokov tehnologija dveh wooferčkov v reflex samostoječi škatli. Ki potem obstajajo tudi boljši dražji zvočniki s takim konceptom. Sem jih kar nekaj slišal, se nekoliko odlepijo, pa spet ne toliko. Po moje se izližijo samo tisti ko imajo reflex uglašen izpod 25Hz. (beri 20.000€ navzgor).
-------------------------------------------------------------------
Ne se sekirat: imaš realizem in imaš impresionizem. Na slednjem sloni veliko lastnosti zvočnikov. Je kot karikatura - z malo potezami (nizka resolucija) mora močno spominjati na realne zvoke.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2019 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo razmišljanje... No, MA najbrž niso ravno nek presežek med samostoječimi zvočniki po katerih bi lahko presojali koncepte.

Pred kratkim sem bil na obisku v Inteku in mi je Darko prezentiral hudo dobre 2,5 sistemske Wilson Benesche (mislim, da je cena cca. 10k). Res lepo zvenijo. Zraven je imel še njihov sub, ki tudi pride okrog 10k. Čeprav mi je Darko zelo navdušeno pripovedoval koliko ta sub izboljša zvok, jaz tega nisem slišal. Zame je bil sub povsem odveč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2019 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@benma Odvisno kaj poslušaš, če v posnetku ni tistih nizkih frekvenc jih tudi z subom ne bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2019 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bile so in to hude...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2019 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolk 20Hz?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2019 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče pa si napol gluh


Very Happy Very Happy Very Happy



Hec!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 19, 2019 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Mogoče pa si napol gluh

Very Happy Very Happy Very Happy

Hec!


"Doktore pomozite"
Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 20, 2019 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Zanimivo razmišljanje... No, MA najbrž niso ravno nek presežek med samostoječimi zvočniki po katerih bi lahko presojali koncepte.

Pred kratkim sem bil na obisku v Inteku in mi je Darko prezentiral hudo dobre 2,5 sistemske Wilson Benesche (mislim, da je cena cca. 10k). Res lepo zvenijo. Zraven je imel še njihov sub, ki tudi pride okrog 10k. Čeprav mi je Darko zelo navdušeno pripovedoval koliko ta sub izboljša zvok, jaz tega nisem slišal. Zame je bil sub povsem odveč.

Kot vsak pravi avdiofil ves čas opazujem kaj se da dobiti, kaj se kako sliši za kateri denar - skratka kdaj bo na dosegu kaj bistveno boljšega na celi črti.
V izogib audiofilski paranoji sem se že zdavnaj odločil, da ne trzam na majhne razlike. Če ni konkretnega preskoka - je v isti klasi - torej nima smisla jemati v obzir. Že pred leti sem se naveličal napenjati ušesa v lovu za niansami. Nekaj naj jih gleda, seveda Laughing Laughing slišim jih, aber niht trzen.
https://www.youtube.com/watch?v=op9xejsDAQA
------------------------------------------------------------
Glede MA20Gold, jih je revija Suono skoraj 5 let uporabljala v svoji redakciji za referenco pri testiranju drugih zvočnikov. Pa ne zato ker so najboljši, nego ker imajo posrečeno mešanico vseh lastnosti. Kar je tudi zame glavna odlika zvočnika, da pri poslušanju ni razštelan ampak ima uravnotežen zvok z vsemi sestavinami, imajo vsi zvoki glavo in rep.
Jaz pa sem si jih kupil, ker sem bil zaljubljen v zame finančno nedosegljiv model Studio20 in Gold20 so prišli kot nasledniki te legende, pa ugodna prilika se mi je ponudila ravno na ljubljanskem sejmu. 15 let ljubezni je lep dokaz kako se da živeti z enim takim zvokom.
Danes je menda Spendor D7 en tak model v rangu dosegljivega. Pa nisem še našel prilike slišati ga.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 79, 80, 81  Naslednja
Stran 72 od 81

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe