Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Akustika sobe in postavitev zvočnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 79, 80, 81  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2019 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni kolegi Smile

spodaj je slika prostora, kjer se nahaja moj HIFI sistem.
Ker zvok ni takšen, kot je bil v prejšnjem stanovanju (tam sem bil zeloo zadovoljen), bi prosil malo za vaše predloge kaj narediti glede same akustike.
Postavitev je kakršna je, drugače ne gre. Sem poskusil Sad
Mere prostora so 3.1x7.2m x 2.5m(strop). Za temi sivimi stoli je jedilnica in kuhinja. Tako da to je prostor vse v enem Confused
Zvočniki so postavljeni na krajšo steno. Med zvočnikoma je 1.95m, od stranskih sten so oddaljeni 45cm, od stene oz. oken za njimi pa 1.3m.

Vsak predlog je dobrodošel.



lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 15, 2019 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni kolegi Smile

spodaj je slika prostora, kjer se nahaja moj HIFI sistem.
Ker zvok ni takšen, kot je bil v prejšnjem stanovanju (tam sem bil zeloo zadovoljen), bi prosil malo za vaše predloge kaj narediti glede same akustike.
Postavitev je kakršna je, drugače ne gre. Sem poskusil Sad
Mere prostora so 3.1x7.2m x 2.5m(strop). Za temi sivimi stoli je jedilnica in kuhinja. Tako da to je prostor vse v enem Confused
Zvočniki so postavljeni na krajšo steno. Med zvočnikoma je 1.95m, od stranskih sten so oddaljeni 45cm, od stene oz. oken za njimi pa 1.3m.

Vsak predlog je dobrodošel.



lp,
Simon


Po en absorber na levo in desno steno zraven zvočnikov, ker sta res blizu sten in preprogo na tla. Zadnja kota že imaš urejena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 16, 2019 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni kolegi Smile

spodaj je slika prostora, kjer se nahaja moj HIFI sistem.
Ker zvok ni takšen, kot je bil v prejšnjem stanovanju (tam sem bil zeloo zadovoljen), bi prosil malo za vaše predloge kaj narediti glede same akustike.
Postavitev je kakršna je, drugače ne gre. Sem poskusil Sad
Mere prostora so 3.1x7.2m x 2.5m(strop). Za temi sivimi stoli je jedilnica in kuhinja. Tako da to je prostor vse v enem Confused
Zvočniki so postavljeni na krajšo steno. Med zvočnikoma je 1.95m, od stranskih sten so oddaljeni 45cm, od stene oz. oken za njimi pa 1.3m.

Vsak predlog je dobrodošel.


lp,
Simon


Kaj pa je sploh problem tukaj?!!
Stoječi valovi, preveč odmeva, preveč zadušeno...?
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 16, 2019 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni kolegi Smile

spodaj je slika prostora, kjer se nahaja moj HIFI sistem.
Ker zvok ni takšen, kot je bil v prejšnjem stanovanju (tam sem bil zeloo zadovoljen), bi prosil malo za vaše predloge kaj narediti glede same akustike.
Postavitev je kakršna je, drugače ne gre. Sem poskusil Sad
Mere prostora so 3.1x7.2m x 2.5m(strop). Za temi sivimi stoli je jedilnica in kuhinja. Tako da to je prostor vse v enem Confused
Zvočniki so postavljeni na krajšo steno. Med zvočnikoma je 1.95m, od stranskih sten so oddaljeni 45cm, od stene oz. oken za njimi pa 1.3m.

Vsak predlog je dobrodošel.


lp,
Simon


Kaj pa je sploh problem tukaj?!!
Stoječi valovi, preveč odmeva, preveč zadušeno...?


Težko opišem. Ne igra kot je v prejšnjem stanovanju.
Za moje uho - preveč odmeva, bass ni tako hiter in globok kot je bil prej, seperacija instrumentov je nekoliko slabša..
Premeriti bi moral, kaj se dogaja.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 16, 2019 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam sliko, kako je zgledalo vse skupaj v prejšnjem stanovanju.

Tukaj se vidi, da so na desni strani zvočnika bile pregradne omare, ki so seveda bile polne absorcijskega materiala (oblačila Smile ) za omarami pa še postelja itd..
Pa tepih in stari trosed iz blaga - težek kot skala (možnost ležišča). Vse to je očitno vplivalo na akustiko.
TV in komodica sta tudi bila med zvočnikoma, pa ni bil problem.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 16, 2019 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sam praviš. Novi prostor mi izgleda bolj minimalistično opremljen.
Verjetno preveč odmeva, kakor opisuješ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 01:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predrago je lahko takole s poskusanjem na pamet v takem prostoru. Jaz bi ti svetoval, da se obrnes na Elektroakustiko - z njimi imam fajn izkusnje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj bi jaz najprej preizkusil:
- zvočnike povlekel na 1 do 1,3metra od okna.
- nato bi jih premaknil bližje bočnem zidu na cca 40cm (merjeno do centra wooferja)
- zasukal zvočnike proti točki poslušanja samo malo

Nato bi sledilo postopno sukanje proti točki poslušanja. To bi imelo namen najti optimalen zasuk glede na odboj. Sočasno bi tudi tistih 40cm premikal za +/-15cm za slišat kaj se zgodi.

Poskusil bi tudi podlagati stojala do cca 75 cm višine (narežeš več poličk iz iverke in kombiniraš za višino). Malo se mi zdijo nizka za to postavitev.
Še ceneje in bolj praktično za podlaganje (par eurov v Merkurju) je kupiti stiropor debelo ploščo (za oblaganje zunanjih sten) jo prerežeš z olfo da dobiš dva kosa 5cm večja od tlorisa stojala. Sem bil presenečen, ko sem pod samostoječe zvočnike dal 10cm debel stiropor (ko sem preskušal postavitve, slednje zato, da mi ni treba stalno prekladati kovancev pod konicami, sem kar s konicami vred napičil ta stiropor in potem to vlekel po prostoru). Presenečen zato, ker je proti pričakovanjem zvočnik bil stabilen kljub masivnim basom (daš prst na vogal zvočnika da občutiš koliko se trese cela inštalacija, v tem primeru je presenetljivo mirno).
-----------------------------------------------------------------------------
To bi bile prve poteze, verjetno pa bo neizbežno še akustično obdelati bočne stene ali pa dodati med zvočnik in zid akustičen panel, samostoječ tako da se ga lahko primika ali odmika od zidu ali seli naprej/nazaj. Ta panel (jasno, za vsak zvočnik enega) je lahko tanek lesen okvir (narediš iz primernih letvic, stane malo) kak meter dolžine, ki sloni na tleh (lahko na svojih nogicah) in je dovolj visok da nadvisi zvočnike, nanj pa se namesti primeren dušilni material. Za začetek se lahko samo čez okvir vrže kakšne kose blaga, tanke dekice, ali špužve ipd. Orientalci bi dali ćilim, hehe. Po teh preizkusih bo bolj jasno kakšna bo definitivna rešitev.

Bi pa dobro obisk akustičarja da se to bolj ciljno naredi in predvsem da s seboj prinese (za probo) kakšne svoje zaloge, da ti ne treba kupovati na slepo.

Veliko uspeha!
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Maj 17, 2019 10:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bi pa najprej stropno preklado konkretno zadenfal, pol pa naprej..

Še bolje, prepričaj se, ugotovi, kaj je objektivno narobe, pa potem išči ustrezna zdravila...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Kaj bi jaz najprej preizkusil:
- zvočnike povlekel na 1 do 1,3metra od okna.
- nato bi jih premaknil bližje bočnem zidu na cca 40cm (merjeno do centra wooferja)
- zasukal zvočnike proti točki poslušanja samo malo

Nato bi sledilo postopno sukanje proti točki poslušanja. To bi imelo namen najti optimalen zasuk glede na odboj. Sočasno bi tudi tistih 40cm premikal za +/-15cm za slišat kaj se zgodi.

Poskusil bi tudi podlagati stojala do cca 75 cm višine (narežeš več poličk iz iverke in kombiniraš za višino). Malo se mi zdijo nizka za to postavitev.
Še ceneje in bolj praktično za podlaganje (par eurov v Merkurju) je kupiti stiropor debele plošče (za oblaganje zunanjih sten). Sem bil presenečen, ko sem pod samostoječe zvočnike dal 10cm debel stiropor (ko sem preskušal postavitve, slednje zato, da mi ni treba stalno prekladati kovancev pod konicami, sem kar s konicami vred napičil ta stiropor in potem to vlekel po prostoru). Presenečen zato, ker je proti pričakovanjem zvočnik bil stabilen kljub masivnim basom (daš prst na vogal zvočnika da občutiš koliko se trese cela inštalacija, v tem primeru je presenetljivo mirno).
-----------------------------------------------------------------------------
To bi bile prve poteze, verjetno pa bo neizbežno še akustično obdelati bočne stene ali pa dodati med zvočnik in zid akustičen panel, samostoječ tako da se ga lahko primika ali odmika od zidu ali seli naprej/nazaj. Ta panel je lahko tanek lesen okvir kak meter dolžine, ki sloni na tleh (lahko na svojih nogicah) in je dovolj visok da nadvisi zvočnike, nanj pa se namesti primeren dušilni material. Za začetek se lahko samo čez okvir vrže kakšne kose blaga, tanke dekice ipd. Po teh preizkusih bo bolj jasno kakšna bo definitivna rešitev.

Bi pa dobro obisk akustičarja da se to bolj ciljno naredi in predvsem da s seboj prinese (za probo) kakšne svoje zaloge, da ti ne treba kupovati na slepo.

Veliko uspeha!


Pozdravljen,

zvočniki so že 1.3m od zadnje stene oz. okna.
Od bočnih so 58cm (sem ponovno pomeril - od stene do centra wooferja). Manj od 40cm ne bi šel, ker proizvajalec pravi najmanj 40cm od vseh sten.

Višina stojal pa se da nastavljati. Moram probati kaj se tukaj da narediti.
Čeprav naj bi bil visokotonec v višini ušes.

Hvala

Čakam, da se mi CK@ javi. Preko ZSja ga ne dobim.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Mogoče bi pa najprej stropno preklado konkretno zadenfal, pol pa naprej..

Še bolje, prepričaj se, ugotovi, kaj je objektivno narobe, pa potem išči ustrezna zdravila...


Razmišljam, da bi strop točno nad zvočniki akustično obdelal. Kot npr. Aqua room...

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preklado imaš gor, zvoku je vseeno, kaj je gor, kaj pa dol... razmisli..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor velja najprej prve odboje poštimat postavitve panelov na stranske stene ter šele nato na strop. Preveriti mesta odboja glede na mesto poslušanja z ogledalom. Ter dodati za zvočnike še panele za odboj od zadnje stene.
To je pri meni avtomatsko zelo umirilo zvok in očistilo sliko.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Preveriti mesta odboja glede na mesto poslušanja z ogledalom.


Kako to misliš, z ogledalom? Kakšen je postopek in kaj ugotoviš?

Hvala vnaprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2019 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gero je napisal/a:
ambro je napisal/a:
Preveriti mesta odboja glede na mesto poslušanja z ogledalom.


Kako to misliš, z ogledalom? Kakšen je postopek in kaj ugotoviš?

Hvala vnaprej.


Kjer v ogledalu na steni vidiš zvočnik iz svojega poslušalnega mesta tam se tudi zvok odbija od stene do tebe. Najbolje da sediš na svojem poslušalnem mestu in nekdo drsi z ogledalom pe steni dokler ne zagledaš zvočnika. Pravilno je da postaviš panel tako da pokrije odboje tako levega kot desnega zvočnika in to na obeh stranskih stenah.
_________________
lp, Branko


Nazadnje urejal/a ambro Pet Maj 17, 2019 13:33; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 79, 80, 81  Naslednja
Stran 71 od 81

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe