Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa pravite na Dynaudio Contour S 3.4 proti Focusom 260. SF Venere, ki sem jih gledal sem odpisal, ker so le lepi.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo teoretično: dvomim, da bi s 3.4 veliko pridobil. Pred časom sem slišal, da je Dynaudio pasivne Focuse nenavadno hitro opustil prav zato, ker naj bi ogrožali takratne Contoure, ki so bili cenovno pozicionirani en razred višje.

Praktične izkušnje z obema modeloma ima najbrž samo Darko. Sem slišal, da je nekomu svetoval naj vzame 260-ke, če želi imeti odličen zvočnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj se je usulo čez ATC, pa da še jaz dodam svoje (kot lastnik ATC-jev 11): ATC zna bit naporen zvočnik - še posebej, če stvari okoli njega ne štimajo. Muzike, ki gre skozenj ne omehča kot npr. Spendor. Nekomu, ki želi mehek, kavarniški zvok ATC pač ne ustreza, ker mu bo preoster. Jaz sem se že tudi poigraval z mislijo po kakem Harbethu 30.1 (večji driver, litraža, muzika z več mesa), ampak po drugi strani, je pa ATC tako raznovrsten zvočnik, da ga pri kakih trših posnetkih s tonskimi kontrolami malo umirim, spet drugje, pri akustični muziki, ga pa pustim odprtega in je vse precej zračno. Za moje pojme oder super nariše (bolje kot Spendor) in se mi zdi super kompromis v preseku (idealno vemo, da ne obstaja). In seveda je nekje treba postavit mejo - mislim, da za 3 jurje človek dobi že res super stvar, ki lahko pri hiši ostane tudi desetletje in več.

Sem imel pa doma Focalovo Arijo, tisto pa res sika in tudi nasploh je ATC zvenel bolj polno, živo.

Res je stvar odvisna od okusa, v Inteku se da zvočnika (Harbeth, ATC) slišat enega ob drugem in je človeku potem hitro jasno, kaj vzet. Je pa alternativa Harbethu tudi večkrat omenjeni Spendor, ki bi ga verjetno dobil tudi domov na demo. Test v domačem in ne idealnem prodajnem okolju pa je tisti, ki ti največ pove.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moral bi zdeve primerjati drugo ob drugi, ampak obcutek imam, da je atc kar se tice odra, boljsi kot electra. Oz. Manj je opazen kot zvocnik. Sopra je druga muzika, ampak tak feeling sem dobil jaz. Ce gremo v visje razrede se mi atc ne zdi vec najboljsa izbira, ker 40 vs 50 ali 100 ni vec samo plusi.... cena gre pa ohoho.
Tezko je ocenit, ce niso zvocniki eden zraven drugega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Inteku sem pred leti poslušal ATC SCM25A priključene na Cantato. Boljšega zvoka do danes še nisem slišal. Nič ni sikalo, tudi zvočnikov ni bilo "videti". Ok, to so aktivni zvočniki za precej več kot 3k.

@Audiomarka, nič nisi povedal kaj bo poganjalo tvoje nove zvočnike. To je kar pomemben podatek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče bi bilo koristno, če bi nam pobudnik teme najprej zaupal kakšen je preostanek sistema in kakšen/kako velik je prostor (ter morebitne omejitve s postavitvijo).

Tole je že (najmanj) tretja tema kjer "Audiomarka" "išče" zvočnike, pa še ni navedel najbolj bistvenih stvari.

Sicer se pa osebno ne bi kaj dosti oziral na teste v revijah (po prebranem imam namreč občutek, da je za marsikateri omenjeni zvočnik formirana predstava ravno po branju le-teh in ne dejanskemu poslušanju). Takšen nakup bo v večini primerov privedel samo do solz in slabe volje. Verjetno se je že vsak tu ujel v to zanko...

Pri nas je kar nekaj audio trgovin - verjetno bi vsaka ustregla vsaj s krajšo prezentacijo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Mogoče bi bilo koristno, če bi nam pobudnik teme najprej zaupal kakšen je preostanek sistema in kakšen/kako velik je prostor (ter morebitne omejitve s postavitvijo).

Tole je že (najmanj) tretja tema kjer "Audiomarka" "išče" zvočnike, pa še ni navedel najbolj bistvenih stvari.

Sicer se pa osebno ne bi kaj dosti oziral na teste v revijah (po prebranem imam namreč občutek, da je za marsikateri omenjeni zvočnik formirana predstava ravno po branju le-teh in ne dejanskemu poslušanju). Takšen nakup bo v večini primerov privedel samo do solz in slabe volje. Verjetno se je že vsak tu ujel v to zanko...

Pri nas je kar nekaj audio trgovin - verjetno bi vsaka ustregla vsaj s krajšo prezentacijo...


Točno tako! Po mojih izkušnjah so te testi večinoma "kupljeni". In ja, vedno pa je tudi vprašanje kako sistem sede v sam prostor.

Po mojih izkušnjah je tako da hitro ena sama menjava hitro spravi sistem iz ravnotežja, zato sem pristaš lampašev in kakšnega predojačevalca, kjer lahko kaj pošnofaš (lampe, kondelc).

Sicer pa sem pristaš večjih Tannoyev. Meni osebno zelo razvedrilni zvočniki. Izjemen pri sami sliki in odru, morda kakšen detajl na spodnjem midu ni tolk izrazit, ampak imajo v sebi veliko življenja.

Sam sicer nisem kakšen ekspert, ampak ko greš na kakšen sejem in vidiš kaj tam prodajajo in kako so zadeve ocenjene v revijah/spletu je mene groza.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Precej nekonstruktivno je ratalo. Ne vem ce bi nadaljeval. Mere bi moral naredit. Bom eventuelno cez vikend.
Mogoce sem naredil napacen zakljucek. Mogoce bi moral o electri 1008 razmisljat. Ali 1028. 1038 sem dobro slisal da prav globoko ne gre. Vprasanje sicer ali bi me katerikoli od omenjenih zvocnikov zadovoljil. Mogoce bi bil boljsi zakljucek, da se nabere vec kesa....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No če sam ne veš kaj bi rad potem ti preostane le eno da ne kupiš nič oz še malo čakaš da te popolnoma mine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolje bi bilo ce bi se provokatorji odstranili iz teme. Ce vas ne zanima in ce nimate nobenih konstruktivnih idej je mogoce bolje da nekonstruktivne obdrzite zase. Zalostno je, da je nekater folk sposoben dat kaj od sebe samo ko jim zakljucek ni vsec. Prej pa ene pozitivne ideje ni kaj je dobro in zakaj.
Jaz bom zakljucil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Najbolje bi bilo ce bi se provokatorji odstranili iz teme. Ce vas ne zanima in ce nimate nobenih konstruktivnih idej je mogoce bolje da nekonstruktivne obdrzite zase. Zalostno je, da je nekater folk sposoben dat kaj od sebe samo ko jim zakljucek ni vsec. Prej pa ene pozitivne ideje ni kaj je dobro in zakaj.
Jaz bom zakljucil.


Vsekakor te lahko zadovolji samo nekaj kar boš slišal da je dobro, potem pa še da dobro sede v tvoj prostor. Zvočniki so samo eden od parih dejavnikov. Recimo 30%.
Če boš nabavljal po predlogih iz foruma/revij/testov se boš nategnil, če ne boš probal.
Pa še pol ko ti vse paše, te kmalu začne kaj motiti, dokler se ne sprijazniš, da ideala ni. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne razumem od kje užaljenost... Če želiš dober zvok boš kupil zvočnike, ki ustrezajo sobi in posledično glede na te izbral ojačevalec. V kolikor je ojačevalec že obstoječ je to še en kriterij, ki ga je potrebno (oz. bolje rečeno nujno) upoštevati ob morebitnih kandidatih za zvočnike - in od tod zanimanje.

Kupit "najboljše" zvočnike in jih potem "na silo" tlačit v neprimerno sobo/sistem je tako, kot bi si kupil Ferrarija za vožnjo po njivah. Prav daleč ne boš prišel...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 15, 2019 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole nekaj nujnih meritev, ki bodo izboljšale možnosti kako se lotit problema. Oddaljenost med zvočniki je trenutno 253 cm, oddaljenost mesta poslušanja je cca 3,5m (diagonala). Če se nagnem malo naprej je cca 3m. Moral bi sicer dati sedež malo naprej, vendar se mi ne da. Posledično zna bit nekaj več basa. Mere sobe so 4,5 x 6,6, potem se odprt prostor nadaljuje v vežo, ampak tisto ni več uporabno. Nekaj manevrskega prostora je kar se tiče postavitve, vendar po dolgem ni variante. Zvočniki so ob daljši steni. To je fiksno.
Zdaj pa vprašanje kako velike zvočnike bi dali noter. Monitor, ozek samostoječi ali watt puppy Smile


Nazadnje urejal/a Audiomarka Pon Apr 15, 2019 20:46; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 15, 2019 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno imam monitorčke, dokler ne najdem nekaj kar me bo prevzelo Smile
Wilsoni so baje hudo občutljivi na postavitev tako, da bi moral non stop prestavljat, če bi hotel optimum. Vprašanje če kaj večjega sploh pride v poštev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2019 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Takole nekaj nujnih meritev, ki bodo izboljšale možnosti kako se lotit problema. Oddaljenost med zvočniki je trenutno 253 cm, oddaljenost mesta poslušanja je cca 3,5m (diagonala). Če se nagnem malo naprej je cca 3m. Moral bi sicer dati sedež malo naprej, vendar se mi ne da. Posledično zna bit nekaj več basa. Mere sobe so 4,5 x 6,6, potem se odprt prostor nadaljuje v vežo, ampak tisto ni več uporabno. Nekaj manevrskega prostora je kar se tiče postavitve, vendar po dolgem ni variante. Zvočniki so ob daljši steni. To je fiksno.
Zdaj pa vprašanje kako velike zvočnike bi dali noter. Monitor, ozek samostoječi ali watt puppy Smile


Vsekakor je ob dalši steni meni veliko boljša postavitev. Jaz sem pristaš večjih zvočnikov z večjo bas membrano. Osebno so mi všeč tannoyi (DC), saj še nisem slišal slabih. Zvoka je ogromno, je zelo poslušljiv in veličasten. Globina in širina zvoka je odlična. Potrebujejo zelo dober ojačevalec nižje moči (lampaš je najbolša rešitev glede na ceno). Zdi se mi da so ensotavni za postavitev.
Verjamem pa da je še ogromno drugih zvočnikov, ki so dobri in boljši. Večina pa je slabših.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 5 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe