Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

CANYON AUDIO
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2019 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
delfinus je napisal/a:
Hi-Fija ni nikoli prevec, ce ti je to hobby. Tovrstne informacije in predstavitve so dobrodosle in pohvalne. lp, d.


se strinjam, in to odlocno podpiram.

Nekatere moti Ljubljana, ampak dejstvo je da je, ce gledamo Slovenijo to nekje v sredini in vsak ima neko razumno razdaljo od doma do LJ (ne nanasa se to na Ljubljancane in tiste iz bliznje okolice), scena bi bila lahko se veliko slabsa za npr zanesenjaka iz Ptuja ki mora recimo v Koper,...v tem aspektu je LJ kar OK.

Bodimo veseli, da to se kolikor toliko zivi,in da so lastniki trgovin se vedno pripravljeni odpreti svoja vrata in nam predstavljat novitete ali samo omogocit druzenje


Bom pa jaz dodal še drugačen aspekt. Vem, da je to bolj moj problem, a vseeno. Meni osebno predstavlja mnogo večjo težavo to, da so trgovine v bolj ali manj strogem centru Ljubljane, kot pa oddaljenost. Raje bi se peljal par 10 km dlje, kjer vem, da bi takoj našel pravi naslov in brez težav parkiral. Vsi pač nismo jeklenih živcev, da bi se podajali na takšne "podvige". Mad
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 10, 2019 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Canyonu sploh ni problem, ker ni v strogem centru. Je cisto blizu obvnoznice. Tam nikoli ni bil problem s parkiranjem, ce gres v popoldanskem ali pa vecernem casu. Sploh pa no problem ob sobotah.
Ce pa gres v center LJ na soboto pa tudi ni problem. Tivoli je free. Pa tudi pri ostalih v centru parkiras komot ob sobotah. To mislim na Serum, Ubiq in Intek.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2019 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

res da ne poznam vseh Ljubljanskih trgovin, ampak v strogem centru jih ni prav veliko, vse ostale so ven iz centra in imajo v blizini kar veliko parkingov, za tiste v strogem centru pa je zal treba pokoristit parkirne hise ki pa jih je kot salate
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 11, 2019 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing ...za tistih par ur parkiranja in par evrov parkirnine, ne vem kaj sploh komplicirate...kot da mi, ki živimo v Ljubljani, ne trošimo parkomate in parkirne hiše, garaže....pojdite malo na primorsko...ali po EU.... Laughing ...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 12, 2019 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
Laughing ...za tistih par ur parkiranja in par evrov parkirnine, ne vem kaj sploh komplicirate...kot da mi, ki živimo v Ljubljani, ne trošimo parkomate in parkirne hiše, garaže....pojdite malo na primorsko...ali po EU.... Laughing ...


Mislim da ta opazka leti name in ker sem bil očitno napačno razumljen odgovarjam:

Plačilo parkirnine je zadnja stvar, oziroma sploh ni predmet debate! Moj problem je enostavno v tem, da nimam živcev za križarjenje po mestih, kakršno je na primer Ljubljana. Zato sem pač omenil, da mi bolj ustreza, če je trgovina locirana v kakšnem manjšem kraju. Seveda ne pričakujem, da se bo kdo zaradi tega preselil iz mesta. Laughing
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 12, 2019 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@before - če si bolj “na ti” z manjšimi kraji, se še vedno lahko odpraviš po nakupih v Mursko soboto, Sežano, Domžale, Kranj... v vseh navedenih krajih so štacune s hi-fi robo, verjamem, da sem veliko manjših krajev izpustil.

Je pa s temi zadevami tako - tudi gledano širše - trgovine so tam, kjer je veliko ljudi. Hi-fi pač niso žemlje in salama, ki jih trgovski velikani v svojih trgovinah ponujajo v vsakem malo večjem kraju. In danes, ko vsak prenosni telefon lastniku pove, da je njegov cilj oddaljen le še 50m, no, ni krize. Da o minornih razdaljah od enega do drugega skrajnega konca države ne izgubljam besed.

Opozorila soforumašev o dogodkih pa - hvala tistim, ki se jim s slednjim ljubi ukvarjati. Tem informacijam res ni za gledati v zobe, vsak posameznik se bo menda že odločil kam in zakaj.

Enako velja za koncerte, hvala, @fjaka!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 12, 2019 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
Laughing ...za tistih par ur parkiranja in par evrov parkirnine, ne vem kaj sploh komplicirate...kot da mi, ki živimo v Ljubljani, ne trošimo parkomate in parkirne hiše, garaže....pojdite malo na primorsko...ali po EU.... Laughing ...


Mislim da ta opazka leti name in ker sem bil očitno napačno razumljen odgovarjam:

Plačilo parkirnine je zadnja stvar, oziroma sploh ni predmet debate! Moj problem je enostavno v tem, da nimam živcev za križarjenje po mestih, kakršno je na primer Ljubljana. Zato sem pač omenil, da mi bolj ustreza, če je trgovina locirana v kakšnem manjšem kraju. Seveda ne pričakujem, da se bo kdo zaradi tega preselil iz mesta. Laughing


ne, kumpanjo, ni letelo na tebe....pač samo komentar....nikjer v Lajbahani ni parkirnina več kot 10 euriča na dan....tolk plačaš vstopnino za vsak sejem ali prispevek dogotku....za pijačo in hrano....in finance sploh niso vredne omembe za tako predstavitev, kjerkoli..... Cool ...
ne morem ti reč Lep Dan še naprej, ker je zunaj en drek od vremena....vseeno, neki dogaja....jupiiiiiiiiiii.... Laughing
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 12, 2019 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
včasih je bilo ogromno negativnih komentarjev, da se dogodki in predstavitve ne objavljajo, ali pa prepozno...



ne poznam pravila foruma....ne vem kje je meja med reklamo in opozorili....če kdo misli da to ni vredu, naj pove....bom nehal....mali malac....
dokler so objave v mejah "kulture" HI-FIja je vse dobro-došlo.....juhuuuuuuu...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2019 14:26    Naslov sporočila: Predstavitev Serblin & Son Odgovori s citatom



V sredo 4.decembra bo salon Canyon Audia obiskal nečak pokojnega Francota Serblina. Fabio Serblin bo s seboj prinesel ter seveda predstavil integrirca Frankie posvečenega stricu, ki ga izdeluje pod blagovno znamko Serblin & Son.

https://www.serblinandson.com/en/




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2019 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fabio ne ve da v Ljubljani imamo SF Musica.... Laughing
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2019 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo,da uporblja na vhodu samo fazo in nulo brez zaščite???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2019 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sakala1 je napisal/a:
Zanimivo,da uporb3lja na vhodu samo fazo in nulo brez zaščite???


Na zadnji stranici skrajno levo zgoraj je priklop gnd. Vtičnico brez ozemljitve imajo tudi praktično vsi AV receiverji.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2019 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
sakala1 je napisal/a:
Zanimivo,da uporb3lja na vhodu samo fazo in nulo brez zaščite???


Na zadnji stranici skrajno levo zgoraj je priklop gnd. Vtičnico brez ozemljitve imajo tudi praktično vsi AV receiverji.

lpm


Tak priklop je mogoč zato, ker naprava (v danem primeru ojačevalec) izpolnjuje pogoje o varnosti pred previsoko napetostjo dotika. Vsaka naprava, ki to izpolnjuje mora imeti na vidnem mestu oznako dvojni kvadrat. Tak način priklopa ima prednost ravno v avdio tehniki, ker konstrukter nima problemov z "ground lop" zanko.
Gnd sponka na levi ni namenjen ozemljitvi ojačevalca ampak je na to sponko priklopljena ozemljitvena sponka iz gramofona!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2019 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnje čase opažam pogosto uporabo 'power IC-jev' LM 3886 v paraleli, kar zagotavlja 100W na 4 Ohm. Nazadnje en model Moon integrirca, pred tem Goden Note integrirc. Vse v rangu 3.000€+.

Za zagrižene DIY: application note od texas ins.: http://www.ti.com/lit/an/snaa021b/snaa021b.pdf

LM3886 je tudi v SystemFidelity SA300, ki ga uporabljam doma. Sicer je v single izvedbi a zveni zelo dobro. Se ne čudim, da ga je Jeff Rowland uporabil v Concentri (sicer 6kos v paraleli po kanalu). Pa 47Lab v Gaincardu, pa še bi se našlo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
misel dneva:
Če imaš bicikel od Rogliča še ne pomeni, da boš dosegal njegove rezultate Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 05, 2019 00:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tle si neki pobrku Ambasador,u Frenkiju so Sanken bipolarni tranzistorji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe