Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cizek vintage
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@vintagesonic Jaz bi težko spal, če bi imel tako postavljene zvočnike.
Ali so podloženi z kakšno gumo?
Bi rekel da je to tudi stvar teže. Zato pa nekateri dajejo pesek na dno škatle.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Hehe, moj greh je samo v entuziazmu Very Happy ostalo je prirojeno Very Happy
_________________
Carpe Diem


Ne resno mislim, ne gre za greh, ravno nasprotno.
Naj glasbeni entuziazem prevlada audiofilskega, ne naredi napake!


P.S: vem, da si zbrisal tole zgoraj, ampak gre za najprisrčnejši post v tej temi, ga je škoda Very Happy Very Happy Very Happy

Sem ga umaknil, ker sem želel dopisati še nekaj. Pa si prestregel, hehe. Nič zato.
Res pa je s Cizeki veliko veselja in kot je že davno napisal @andrejS, te pomladijo.
----------------------------------------------------
Ni še ura - a nekaj sem našel: rez na 200Hz terja polovico valovne dolžine razdalje woofer-mid. 344m/s:200Hz=1,72metra. Polovica torej 86cm. Ne bodi len, midwoofer obrnem navzgor in še dvignem vse skupaj za 15cm (razdaljo sem vzel od centra med obemi wooferji na subu).
Za natančnejši opis kaj se dogaja si bom moral vzeti čas in to tako narediti, da bo slišno ponovljivo, ker moram to tudi @castorju prikazati.

Za začetek - ni povratka nazaj.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Very Happy Very Happy

@ambasador

podnapisi:

Ne naredi napake! Solze tvojega zadovoljstva ob poslušanju glasbe na tvojem trenutnem "poizkusnem" sistemu rinejo ven tudi iz mojega monitorja ob prebiranju tvojih postov zadnjih nekaj dni.

Ma to je to. Zabriš svoje goldije čez okn in ma nujno da obržiš te cizeke ali pa si zrihtaš točno take.

Glede sprehajanja zvočnikov pa ponavadi pomaga zagotovitev enakih sil na vseh točkah naleganja zvočnika na podn. Težišče škatel zaradi narave robe v njih po navadi ni v centru tlorisa ... le v razmislek ob upoštevanju dejstva, da je menda pospešek telesa premo sorazmeren z rezultanto sil na telo in obratno sorazmeren z maso telesa ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No prav.

Najprej, MG27 nima nobene veze z tem.
Jaz sem opozoril, da pri visoki glasnosti C1/C2/C3 gredo radi na sprehod.

Ta sprehod je ociten edino pri techno ali rokerski glasbi na visoki glasnosti, kjer prenos sile povzrocene zaradi inercije membrane peseze staticno trenje med ploskvami ohisja.

Da prides to tega efekta rabis glasbo na beat.
Efekt ni enak sprehodu Nokie po mizi na nastavitvi vibracije. Ne zgodi se korelirano
z neko frekvenco, pac pa udarcem bas bobna, ko membrana skoci. Dovolj, da se med ploskve da malo gume ali neces, tako kot se to pocne z vsemi zvocniki. Menda ja noces met cele stranice prislonjene na drugo povrsino.

Jaz sem to omenil, ker se lahko zgodi ce nisi pazljiv in nastane skoda.
Ocitno pa je v uzitek mnogih bilo to razumljeno, kot da je ohisje izjemno lahko in se vse trese. Vse prej kot to. Pravzaprav se nic ne trese.

Ohisje Cizek zvocnika je narejeno iz 3/4 inch ivrke, znotraj zapestano z kameno volno in sprednjo stranico prekrito z difuzisko peno. Naj se dodam, da gre za bookshelf zvocnik in je misljen za vgradnjo med knjige, tako kot monitorji v studiju.

Gedanken eksperimenti vas vodijo v napacne zakljucke. Dajte malo preverit teorijo.


Se zadnjic vam namignem, da je group delay v odvisnosti od frekvence za kompresiske base konstanten (~4-10ms), za bas reflexe pa varira z frekvenco. Pri zelo nizkih zamuja lahko tudi cez 50ms. Prakticno ne mores cakat, da bo rekonstrukcija signala pravila. Skrivnost je v tem, da je bas reflex, ne kretnica, ne driver, se manj loceni ojacevalniki, ampak kontrtukcija (torej port) filter visjega reda in se bo to neizbezno zgodilo.
Drzi pa, da je pri manjsi skatli ravno toliko glasen. A kot Ambasador ugotavlja poje malo v kanonu.


Andrej


Nazadnje urejal/a AndrejS Čet Mar 28, 2019 15:16; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Pri tem je dobro vedeti da ima moj MA dva reflexa, enega spredaj drugi zadaj - eden na 40Hz, drugi na 60Hz (dual tuning). Tako ni problemov s potenco basov, a je po kakovosti zasrano celo področje izpod 150Hz. Da se ne bi narobe razumeli, bas od tega modela mi je bistveno bolj všeč od večine konkurence. Lahko rečem najmanjše zlo.

Ne poznami sicer tvojih zvočnikov, ampak lahko probaš obložiti port z filcom. Sploh 60Hz port.
Bass reflexi so zelo slabi že zelo malo pod resonanco. Premikanje membrane se poveča in v portu nastane vihar, zvoka pa ni (razen popačenja zaradi poplesovanja membrane in turbolence v portu).
Zaprta škatla je precej bolj kontrolirana pod resonanco. Seveda ima to svojo ceno.


port se ne oblaga z nicemer. V portu sta dva tokova zraka - Laminaren ki tece po steni porta, in turbolenten ki tece po sredini porta. Point je da se spravi kolicina zraka skozi port s cim manjsim port compressionom in s cim manj turbolencami na obeh ustjih porta ki zmanjsujeta pretok zraka skozi port. Prav zaradi tega se uporablja aeroporte, ki izkoristek precej povecajo. Seveda je nekaj tudi na samo geometriji porta, in dejstvo je da je cirkularen port najefektivnejsi.
Bass reflex izkorisca "zadnji output " zvocnika s cimer si dviguje izkoristek v primerjavi s kompresijo. To ima seveda kup prednosti, pa tudi kaksno omejitev - BR lahko obremenimo bolj z mocjo kot kompresijo ker se seveda magnet in navitje bolj hladita zaradi svezega zraka v skatli, hod membrane je pri tuningu najmanjsa. Ravno zaradi tega ker membrana dela manj hoda je posledicno manj distorzije, in pa zadeva je glasnejsa v uporabnem delu nad tuningom.
Slaba stran je ta da je pod tuning frekvenco -cca 1/3-1/2 oktave nizje output od emmbrane in porta v kontra fazi, driver izgubi mehansko kontrolo in zaplapola v prazno in zato je potrebno uporabljati Subsonic filter, zato da driver zascitimo pred overexkurzijo ki vodi v mehanske poskodbe spiderjev, spule zaradi bottominga in membrane.

Ce nekdo natlaci v port peno ali karkoli drugega vpliva na tuning sistema kar ni enako tistemu kar je skonstruirala fabrka

zvocnik pa se ne bo premikal zaradi odriva membrane od zraka, lol, ampak kvecjemu zaradi vibracij ohisja in okolice......
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Very Happy Very Happy Very Happy

@ambasador

podnapisi:

Ne naredi napake! Solze tvojega zadovoljstva ob poslušanju glasbe na tvojem trenutnem "poizkusnem" sistemu rinejo ven tudi iz mojega monitorja ob prebiranju tvojih postov zadnjih nekaj dni.

Ma to je to. Zabriš svoje goldije čez okn in ma nujno da obržiš te cizeke ali pa si zrihtaš točno take.

Glede sprehajanja zvočnikov pa ponavadi pomaga zagotovitev enakih sil na vseh točkah naleganja zvočnika na podn. Težišče škatel zaradi narave robe v njih po navadi ni v centru tlorisa ... le v razmislek ob upoštevanju dejstva, da je menda pospešek telesa premo sorazmeren z rezultanto sil na telo in obratno sorazmeren z maso telesa ...


Evo ze dolivam olje na ogenj...

https://www.youtube.com/watch?v=O51U38Y3gIE
https://www.youtube.com/watch?v=DGtawHdcutU
https://www.youtube.com/watch?v=xVcd6PV8TpA&list=RDsFRvqEFzJA4&index=5

Pa se zelo zelo poseben intervju!
https://www.youtube.com/watch?v=KllwtKMtYTA&t=1424s

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
port se ne oblaga z nicemer.

Običajno se ne, ampak lahko se:


LBaudio je napisal/a:
Ce nekdo natlaci v port peno ali karkoli drugega vpliva na tuning sistema kar ni enako tistemu kar je skonstruirala fabrka

Saj to hočeš doseči. Če bi bilo enako ne bi bilo smisla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Gedanken eksperimenti vas vodijo v napacne zakljucke. Dajte malo preverit teorijo.


"Gedanken" ali "Gedankenlos" ? Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa obojno zgleda, razmisljanje in trma.
Vcasih se rabis malo pomladit na Cizek sistemu pa gre naprej.

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Dajte malo preverit teorijo.


Kaj priporočaš za začetek?

Mogoče tam kjer sem končal ?



ali tam kjer smo začeli ?




ali zaradi trme in boljšega umetniškega vtisa ( da se vseeno držimo zadane teme ) ?



AndrejS je napisal/a:
Vcasih se rabis malo pomladit na Cizek sistemu pa gre naprej.


Ali že sodimo v "opuščeni program? Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
@vintagesonic Jaz bi težko spal, če bi imel tako postavljene zvočnike.


Ti si še mlad in rabiš več spanja. Ko prideš v "določena" leta, niti ne rabiš več veliko spanja Very Happy

LP


Nazadnje urejal/a vintagesonic Čet Mar 28, 2019 21:34; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 21:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vintage,

Vidis, pol mas cas. Lahko poslusas glasbo in beres knjige.
Predlagam Kladnika, on ima zanesljive in razumljive razlage.
Ce ti pa Cizek zvocnik igra, si pa ze skoraj tam, v srednji soli po obcutku.


Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Vintage,

Vidis, pol mas cas. Lahko poslusas glasbo in beres knjige.
Predlagam Kladnika, on ima zanesljive in razumljive razlage.
Ce ti pa Cizek zvocnik igra, si pa ze skoraj tam, v srednji soli po obcutku.


Andrej


Nak, to je bilo očitno napačno razumljeno, pa nič ne de. Če človek pride več ali manj domov iz službe ob šestih zvečer, časa za branje in poslušanje glasbe ni ravno v izobilju. Ampak ne bom jamral, ker se čas vseeno najde. Kdaj bodo prišla leta, ko bo časa za tovrstne dejavnosti v izobilju tudi ne vem, glede na permanentno spreminjanje pogojev za upokojevanje. Pustimo sedaj politiko na miru.

OK, torej predlagaš, da se prvo ponovno lotim srednješolske fizike. Predlog uslišan.

Katero poglavlje bolj priporočas za začetek obnove znanj fizike?
Področje zvoka ali metanj medicink na kotalkah, pardon področje gibanj?

Kot se spomnim, je "Kladnik" ta področja fizike strogo ločeval. V srednješolski literaturi je to sicer malce poenostavil, na faksu je zadevo kar zakompliciral. Nisem bil ravno "fan" njegove strokovne literature.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vintage,

Me veseli, da sem nekoga spravil do knjige.

Prvo poglavje bo dovolj -> Gibanje/Sila/Snov
Ostalo te bo samo povleklo.

Sedaj pa nehajmo packat. Morda bo Ambassador spet kaj povedal.

Ze kar malo nestrpno cakam, kako se mu zdi moj predlog postavitve tik ob zidu.


Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2019 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:


Sedaj pa nehajmo packat. Morda bo Ambassador spet kaj povedal.

Ze kar malo nestrpno cakam, kako se mu zdi moj predlog postavitve tik ob zidu.


Andrej


Uživajta v debati in ne biti pretirano nestrpen Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Naslednja
Stran 14 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe