Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni filtri
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
@lightbit, toliko nebuloz, kot si jih sposoben sproducirati v enem postu, no, slednje je pa res dosežek.

Še vedno manj kot stric v zgornjem videu. Pa še iz M-hotelove opreme se norčuje.

epic je napisal/a:
Kot verniku, ki zaupa zapisom, v katerih se navaja kot se skrajno upravičen izdatek 5EU za tekoči meter kabla, hm, mislim, da bi bilo umno, če razmisliš o uvedbi kakšnega gorenjskega hi-fi portala, kot urednik, se razume. Pač, kakšno stvar je treba pa tudi plačati, tudi zadnjih plati si več ne brišemo z včerajšnjimi novicami, ne?

To sem slišal v Ljubljani (predavanje v hotelu Lev).
Sem jasno napisal da sem to slišal in nisem trdil, da je to dokazano dejstvo. Ampak to je stvar za drugo temo.

epic je napisal/a:
In - ti, ki takšnega filtra še od blizu nisi videl imaš najbrž že vso pravico svariti ljudi pred nakupom, mi pa, ki jih imamo doma in jih nekaj let uporabljamo pa o svojih izkušnjah ne smemo pisati?

Sem bil na predstavitvi filtra (torej precej blizu). Izkušnje le pišite nič ne branim (nobenga ne ozmerjam ali podim). Pravzaprav bi me zelo zanimalo, če ima kdo še kakšno zanimivo objektivno informacijo. Me pa moti ko se vsaka tema degradira v filtre in kable. Hi-Fi je veliko več kot samo to.

epic je napisal/a:
Razumi, če moreš... s takšnimi trdobučneži je dialog brez smisla.

V nečem se pa le strinjava.
Pišem za tiste, ki niso trdobučneži.

benma je napisal/a:
@LightBit
To je že bizarno.

Kakšno je tvoje življenjsko poslanstvo? Imam občutek, da imaš močan kompleks lisice in kislega grozdja in si na vse kriplje prizadevaš dokazati samemu sebi (nam, ki smo grozdje okusili, tako ne moreš), da je grozdje kislo. Vedi, grozdje ni kislo, samo previsoko visi.

Tečen sem to priznam, ker grem pogosto tudi sebi na živce.
Ne gre za to, da si ne bi mogel privoščiti. Me pa ne bi presenečalo, če je kak audiofil zakreditiran zaradi njegovega sistema, kar bi bilo precej žalostno.

delfinus je napisal/a:
Posnetek na Youtube je s tiste predstavitve v M-hotelu ja. Predstavitev se je odvila veckrat tekom sejma.

Preklop je v videu kar dolg in ljudje se premikajo.
Seveda je možno, da ko si bil ti ni bilo tako in je predvajalnik slučajno nameščal posodobitve (hec, da ne bo kdo resno vzel).

delfinus je napisal/a:
Boeing vs. Hi-Fi? No comment Smile.

Hi-Fi verjetno ne bo stmoglavil, ampak vseeno lahko povežeš vzporednice, zakaj ne moreš zaupati samo eni stvari. Univerzalno pravilo.

delfinus je napisal/a:
Ja stekam kaj zelis povedat. Ni objektivno. Ampak sam dozivim glasbo vec kot graf, ali kot tehnicno meritev. Ne poslusam zvokov, poslusam glasbo. Ce mi sistem ne sproza dolocenih obcutij in da se npr. ne uspem pogreznit v glasbo, potem mi to pove, da sistem ni sestavljen optimalno oz. nekaj me moti.

Hotel sem povedati, da če grem jaz testirati nek filter in ne bom slišal ali drugače zaznal razlike bo odgovor, da verjetno sistem ni bil dober.

delfinus je napisal/a:
5k€ filtri, nimam komentarja jih nisem testiral. Verjetno jih je kak razstavljalec imel na vseh teh sejmih, ki sem jih obiskal tudi prikljucene v sistem. Ampak ne morem reci nic, ker nisem mogel primerjati z in brez.

No, sedaj veš kaj moraš testirati. Veš kaj zamujaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lani mi je rešil cel sistem. Niti najstarejši ne pomnijo da bi kdaj tako usekalo. Na štajerskem je skurilo 2000 tel modemov. Pri meni glavna zunaj omarica 4 × 25A varovalke, in digitalni števec. V notranji 14×16A varovalk, in glavno stikalo on off. En modem, in en računalnik. Isotek je opravil 100% nalogo ki mu je bila zadana. In ni udarca ki ga ta zadeva ne bi obvladala. Elektrike ni bilo celi dan, in še naslednji dan ne pol dneva. Ni takšne strele da je Isotek gemini ne zdrži. Zato to nikoli ne rabim izklapljati sistema. Gemini je zakon.





Nazadnje urejal/a longplay Sob Mar 23, 2019 21:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:

Ne gre za to, da si ne bi mogel privoščiti. Me pa ne bi presenečalo, če je kak audiofil zakreditiran zaradi njegovega sistema, kar bi bilo precej žalostno.


Tipična lisičja izjava.

Glej, povedal si svoje argumente, posvaril si občinstvo. Mi, ki filtre uporabljamo, smo precej podrobno opisali, kakšno razliko slišimo na naših sistemih. Tisti, ki to berejo, so si lahko ustvarili svoje mnenje, še bolje pa bo, če si bodo svoje mnenje ustvarili na podlagi lastne slišne izkušnje (najbolje doma, na svojem sistemu).[/b]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@longplay: Za ta namen obstaja veliko univerzalnih izdelkov (imam nekaj takega za računalnik), ki so večinoma cenejši. Koliko so katere zaneslijve ne vem in mogoče ni stvar tega foruma. Če ti je rešil je to zelo dobro. Vprašanje samo, če je strela res prišla do njega? To verjamem, da te lahko reši pred strelo, ampak te zaščite nikoli niso 100%.

Pri nas je enkrat blizu usekalo (kot bi z topom ustrelil pred hišo), ko je bil ojačevalec prižgan, pa se je izklopil in čez nekaj minut se je normalno prižgal in delal. Sem bil zelo presenečen.

Jaz drugače, vedno (tudi pozimi) vse kable ven potegnem, ko ne uporabljam. Sem bolj ziheraš. Laughing


Nazadnje urejal/a LightBit Sob Mar 23, 2019 22:00; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@benma, upam samo, da so razumeli bolje kot ti.
Doma bodo težko izključili placebo, ker bodo težko pravilno izvedli slepi test ali izmerili. Če jim je vseeno kar se tiče placeba pa opozorilo ni relavantno za njih.

No, saj ne da me je prizadelo to, da me imaš za lisico, ampak nisem napisal nič slabega o tistih ki imajo filter in ga zagovajajo. Osebni napadi so značilni, ko zmanjka ostalih argumentov.
Menda imam pravico tako kot ostali do podkrepim in dodam argumente glede na razvoj teme?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1. Power conditioner lahko pomaga.
Če je štrom OK, pa ni česa popravljati.

2. Praviloma ne vemo ali je naš štrom zasvinjan ali ne, koliko je zasvinjan in s čim, niti ne vemo, ali te motnje (RF motnje) negativno vplivajo na naše aparsture. In mi bi radi to z nekimi filtri popravljali.

3. Če karikiram (kot sem že cca 10 let nazaj napisal na tem forumu pri temi o napajalnih kablih): ne vemo ali smo bolni ali ne, ne gremo k zdravniku po diagnozo, jedlli bi pa kar neke teblete, da se pozdravimo - malo čudno a ne.

4. Najmanj kar lahko naredite je, da večkrat merite napetost elektrike. Če ni deklariranih 230 V, to lahko kaže na več porabnikov na naši veji od trafo postaje. S tem se poveča možnost motenj (razni elekromotorji,.....). Če opazite, da je zvok pri znižani napetosti slabši, potem je čas za testiranje kakega filtra. Pri meni je bil zvok slišno slabši, ko je napetost padla pod nekih 218V - malo je variralo verjetno zaradi različno "svinjakarskih" porabnikov. (medtem ko tole pišem, napetost varira od 219 - 226 V). Sem pač daleč od trafo postaje, vmes pa je mnogo hiš.

5. Po vključitvi power conditionerja v tokokrog je zvok OK tja do 210 V. Nižje pa še nisem opazil, da bi padla napetost zadnje čase. Res pa je, da sem pred kakim letom zamenjal fazo v razdelilni omarici (po predhodnih meritvah), ker prej je padlo enkrat celo na 183V.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:


No, saj ne da me je prizadelo to, da me imaš za lisico, ampak nisem napisal nič slabega o tistih ki imajo filter in ga zagovajajo. Osebni napadi so značilni, ko zmanjka ostalih argumentov.


Če sem te z "lisico" užalil, se ti javno opravičujem, čeprav sem se želel samo slikovito izraziti v smislu znane Ezopove basni.

Glede preizkušanja opreme še vedno zagovarjam testiranje v domačem okolju, ki je edino merodajno, saj bomo napravo poslušali doma. V preteklosti se mi je namreč že večkrat zgodilo, da je zadeva doma na mojem sistemu zvenela precej drugače in sem bil kar malo šokiran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ck, ali si to opažal na različnih ojačevalcih ali samo enem?
Kakor berem je standard 230V +-6%. Pri nas je običajno več kot 230V.
Ali imaš to potem power conditioner z regulacijo napetosti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Hotel sem povedati, da če grem jaz testirati nek filter in ne bom slišal ali drugače zaznal razlike bo odgovor, da verjetno sistem ni bil dober.


Ce bo kot sistem z videa jo bos. Pa ni nek pretirano drag sistem tisto. Ce bo sistem kolikor toliko en spodoben in zdrav Hi-Fi jo bos. Mogoce te bo kdo tudi povabil domov kdaj, pa bos lahko poskusil z in brez. Ce so usesa zdrava, kar verjetno so, bos slisal, se ti ne bo potrebno na trepalnice postavljat, da slisis razliko. So pri kablih vecinoma dosti bolj minorne razlike.

Citiram:
delfinus je napisal/a:
5k€ filtri, nimam komentarja jih nisem testiral. Verjetno jih je kak razstavljalec imel na vseh teh sejmih, ki sem jih obiskal tudi prikljucene v sistem. Ampak ne morem reci nic, ker nisem mogel primerjati z in brez.

LightBit je napisal/a:
No, sedaj veš kaj moraš testirati. Veš kaj zamujaš.


Hehe pravi si mi provokator Smile. Me ne zanimajo filtri za 5k€, tudi ni teh suskov v zepu. Pa tudi ce bi bili. Sem dosegel na tem podrocju, kar sem zelel. Obstojeci filter pa tudi opravi za moj sistem tocno to kar sem zelel. In je tukaj pika, koncana audio pot in se ne ubadam vec z opremo.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Če sem te z "lisico" užalil, se ti javno opravičujem, čeprav sem se želel samo slikovito izraziti v smislu znane Ezopove basni.

Saj pravim, da me ni "prizadelo". Nisem užaljen. Samo je fino, če govorimo o temi in ne o tem kakšen je nekdo ...

Ali pa recimo argument, da sem napisal veliko nebuloz in to je vse (@epic).
Če nekoga označiš za idiota, norca ali nekaj podobnega argumentacija ni potrebna, ane?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Citiram:
Hotel sem povedati, da če grem jaz testirati nek filter in ne bom slišal ali drugače zaznal razlike bo odgovor, da verjetno sistem ni bil dober.


Ce bo kot sistem z videa jo bos. Pa ni nek pretirano drag sistem tisto. Ce bo sistem kolikor toliko en spodoben in zdrav Hi-Fi jo bos.

Hipotetično, če jaz priklopim moj ojačevalec Behringer A500 in DIY zvočnike z Visaton TW 6 NG in BG 20 na filter in ne slišim razlike, kaj mi boš rekel?

delfinus je napisal/a:
Mogoce te bo kdo tudi povabil domov kdaj, pa bos lahko poskusil z in brez. Ce so usesa zdrava, kar verjetno so, bos slisal, se ti ne bo potrebno na trepalnice postavljat, da slisis razliko. So pri kablih vecinoma dosti bolj minorne razlike.

Dvomim, ker sem tako tečen. Laughing
Meni bi bilo že veliko če nekdo pokaže sliko iz osciloskopa priklopljenega na izhod ojačevalca z in brez med tem ko predvaja sinus neke frekvence.
Kar sicer še ne bi pomenilo, da se da slišat, če bi se videla razlika.

delfinus je napisal/a:
Hehe pravi si mi provokator Smile. Me ne zanimajo filtri za 5k€, tudi ni teh suskov v zepu. Pa tudi ce bi bili. Sem dosegel na tem podrocju, kar sem zelel. Obstojeci filter pa tudi opravi za moj sistem tocno to kar sem zelel. In je tukaj pika, koncana audio pot in se ne ubadam vec z opremo.

Very Happy
Lahko rečem, da mene ne zanimajo za 1k€, ker za ta denar se da sestavit ornk zvočnike. Kretnice je zelo zanimivo dizajnirati in ima zelo velik vpliv.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 01:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej,
pojma nimam, kako spila tvoj audio sistem, kako je tonalno Behringer in tvoj Visaton projekt. Bi moral najprej spustit ene par svojih referencnih komadov cez, da bi slisal, kaj zmore, cesa pa mogoce ne. Niti Behringerja niti tvojega DIY projekta ne poznam, nikoli slisal nic od tega. Na pamet nikoli ne ugibam.

Na svoj secondary sistem ne bom obesal Isoteka, ker nima nobenega smisla. Zvok tam je volnen in prijeteno topel in premalo resolutiven. Ta sistemcic ima popolnoma drugo funkcijo kot jo ima main sistem. Tudi cenovno ne gre skupaj. Bi bil Isotek najdrazja komponenta sistema. Slednje je perverzno.

Na demu je imel tipo tudi mains noise analyzer in se je merilo z in brez Isoteka. Verjamem, da bi tudi osciloskop pokazal slednje se bolj podrobno kaj se dogaja s stromom. Ostalih instrumentov ni bilo tam, ker ni slo za znanstveno analizo, ampak za poslusanje razlik brez in z.

Aquarius je namenjen drazjim sistemom, ko clovek ve kaj dela in zakaj rabi. Noben ziv dus to ne priporoca na cenene sisteme. Pa tudi vem, da tukaj nihce ni tako omejen, da bo najprej kupil filter potem pa zvocnike in ojacevalec. Zato mi je prav smesno, ko nekdo pride z izjavo, da sciti novince pred temi kao voodoo dragimi tweaki. Pred tem se prehodi kar eno lepa pot, se je treba uciti, poslusati, obiskovati, testirati, si sposojati, povabiti koga v goste za drugo mnenje, vprasati zeno, kdaj se mora narediti tudi kaksno napako in potem se lahko enkrat tudi zakljuci zgodba menjav in nakupov. Pri meni je bil Aquarius zadnja komponenta sistema.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 01:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Bi bil Isotek najdrazja komponenta sistema.

Pri meni tudi.

delfinus je napisal/a:
Na demu je imel tipo tudi mains noise analyzer in se je merilo z in brez Isoteka. Verjamem, da bi tudi osciloskop pokazal slednje se bolj podrobno kaj se dogaja s stromom. Ostalih instrumentov ni bilo tam, ker ni slo za znanstveno analizo.

Problem je da ni bilo vtaknjeno na izhod ojačevalca.

delfinus je napisal/a:
Aquarius je namenjen drazjim sistemom, ko clovek ve kaj dela in zakaj rabi. Noben ziv dus to ne priporoca na cenene sisteme.

Kako da ne? "Par začetniških vprašanj..."?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 01:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aquariusa za ceneni/vstopni sistem ni priporocal nihce. Beri sporocila uporabnikov kot celoto, kako se pocasi sestavlja sisteme in naj se ne hiti. Nekateri userji pisejo skozi svoja izkustva, ki jih imajo in kdaj govorijo tudi na splosno kaj vse jim je izboljsalo njihov sistem. Dragi tweaki, ki jih nisi preizkusil te drazijo in ti sprozajo slabost in se potem impulzivno odzivas kot se. Nima smisla pomoje, ker ves kaj je prav in kaj ni in kaj je tvoja linija, ki ji sledis.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 08:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
@ck, ali si to opažal na različnih ojačevalcih ali samo enem?
Kakor berem je standard 230V +-6%. Pri nas je običajno več kot 230V.
Ali imaš to potem power conditioner z regulacijo napetosti?


To sem opazil pri svojem ojačevalcu, ni pa nujno, da je bil problem pri njem, lahko je bil na CDju ali predojačevalcu, čeprav menm, da na CD slab štrom manj vpliva ker ima v napajalni sekciji veliko filtracije (Sony SCD -XA5400 SE), za ojačevalec (Musical Fidelity A 308) pa vem, da jo ima manj kot nekateri izdelki istega proizvajalca.

Pri tebi se na tvojem Behringerju, ki ima svičersko napajanje, verjetno sploh nebi opazilo kakšne manjše anomalije v štromu, ker ima ojačevalec že sam po sebi bolj popačen zvok kot kakšni boljši (in mnogo dražji) ojačevalci. Če pa se ti ponudi prilika preizkusiti kakšen power conditioner pa kar, boš vsaj vedel kako in kaj.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe