Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Par začetniških vprašanj...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
Sorry, nisem hotel, da izpade pretenciozno. Mi pa, roko na srce, oznake aparatur niso dovolj, da bi vedel za njihovo ceno.

Isotek sicer pri meni izvrstno opravlja delo, pa @lightbit - ne gre za sumenje ali brnenje. Kolikor vem, ga še kdo, ki ga je preizkusil ne bi kar tako eliminiral iz sistema. Je pa tudi s tem tako, kot z vsem ostalim - so taksni in drugacni filtri.


Jaz imam Isotek Polaris-a - dobil sem ga na preiskus (Intek) z možnostjo vrnitve, pa je še vedno pri meni (4 leta) - jaz z mojimi ušesi slišim razliko.

Vsak zase naj poiskuša in če sliši razliko med kabli in filtracijo se lahko odloči kaj bo naredil.

BTW vprašajte radiologe če vidijo razliko pri napajalnih kablih njihovih naprav...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na resolutivnem sistemu filter definitvno da. Doma je Isotek Aquarius EVO3. Eden najboljsih upgrejdov sistema. Sicer pa je imel Isotek eno lepo prezentacijo v M-hotelu leta 2015. So lepo demonstirali z in brez: youtube video. Sem bil tam in bil kar impresioniran, kaj lahko pridobis.

Za manj resolutivne sisteme je za moje pojme filter popolnoma nepomemben. Za te Jamote in A/V receiver, ki jih navaja avtor teme vsekakor nima smisla.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še en glas za Aquarius. Definitivno se pozna. Zvok se pojavi iz popolne tišine, basi so hitrejši, dinamika je boljša. Že Mini-mira je izboljšala zvok, Aquarius pa je zadeve še izdatno nadgradil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Mene pa zanima, kdo je sel sploh poguglat, kaj ima Mare doma? Njegova yamaha ima integriran napajalni kabel, tako da se malo umirite-razen, ce se ga bo prelotalo, kar pa mocno dvomim.

Mare, najboljsi nasvet, ki si ga dobil, je ta, da se ne obremenjuj s forumi in ne hodi poslusat drugih sistemov, drugace je konec lustnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, malo smo zašli - v žaru debate o filtrih.

@Mare, če si zadovoljen s svojo novo pridobitvijo, je to super. V tem primeru ne potrebuješ ničesar. Zadovoljstvo je tisto, kar edino šteje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 08:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Na resolutivnem sistemu filter definitvno da. Doma je Isotek Aquarius EVO3. Eden najboljsih upgrejdov sistema. Sicer pa je imel Isotek eno lepo prezentacijo v M-hotelu leta 2015. So lepo demonstirali z in brez: youtube video. Sem bil tam in bil kar impresioniran, kaj lahko pridobis.

Za manj resolutivne sisteme je za moje pojme filter popolnoma nepomemben. Za te Jamote in A/V receiver, ki jih navaja avtor teme vsekakor nima smisla.

lp, d.


Tudi jaz sem bil na tej predstavitvi. Občutna razlika tudi sam sem že pomislil na nabavo.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali se razlika sliši tudi v videu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lasiodora



Pridružen/-a: Sre Mar 2019 18:57
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej Hvala vsem za odgovore in nasvete! Glede na prebrano, se bom res najprej poigral z nastavitvami in postavitvijo. Že zdaj sem zadovoljen saj je razlika od prejšnjega "sistema" precejšnja! Bi pa res za poslušanje glasbe izbral stereo sistem. Se da to preklaplati na tem ali moram kupiti drug ojačevalec...? Pa zvočnika sta v redu ali rabim kaj "boljšega"?
Je mogoče kdo iz okolice Celja, ki ima rad pico in pivo,da bi prišel naokoli?
Kakšna debata,predlog,nič obvezujočega! Garantiram pa "najboljšo" pico!
Exclamation Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Tvoj A/V receiver lahko nastavis tudi, da zvocnikom posreduje samo stereo signal. Se bolje Pure Direct signal. Je v nastavitvah od receiverja. Nasel bos v navodilih kaj pritisnes na daljincu.
Za vec v stereu pa si primoran v nakup stereo ojacevalca. Mal preleti temo o stereo ojacevalcih s HT bypassom. Seveda, ce ti je glasba in HT priblizno enako pomembno.
Zvocnikov ne menjuj ze kr v startu, to nima nobenega smisla in je brezglavo. Spoznaj jih in se poigraj s pozicijo, nastavitvami receiverja in preizkusom kaksnih cenovno ugodnih zvocniskih kablov. Si lahko presenecen, kaj ti moj nasvet s prve strani lahko prinese, ker sem bil tocno na tvoji poziciji ene 12 let nazaj.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ali se razlika sliši tudi v videu?

No, jaz je ne.

@Lasiodora, jaz bi se filtrom na daleč izogibal. Glede postavitve in sobe si lahko malo prebereš tukaj, ampak je bolj usmerjeno v stereo.


Nazadnje urejal/a LightBit Pet Mar 22, 2019 21:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ligtbit lahko je zanimivo ampak off topic. Naredi temo temu primerno prosim.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Lasiodora

Jaz ti lahko posodim 2x3m Chord carnival silverscreen zvočniška kabla za poslušanje. Niso glih top kabli, so pa boljši kot navadni bakreni kabel, ki ga dobiš v elektro trgovini..
Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lasiodora



Pridružen/-a: Sre Mar 2019 18:57
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2019 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gorazd lepo prosim! Ti dam kontakt na ZS!
Še kdo,ki bi prišel na pico? Wink
Aja...A ima kdo oz je imel kakšno izkušnjo z zvočniki ali recieverjem kot so moji...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe