Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Loudness vojna pri kraju?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vintagesonic

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 10, 2014 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:

Hvala za poslane rože. Fikus z emblenom AK bom postavil na posvečeno mesto, oziroma "sweet spot", moje planirane bodoče poslušalnice. Si bom omislil surround 10.1, tako da bo imel vsak list prekrasne rastline svojo specifično funkcijo akustičnega absorberja, reflektorja in bass trapa.

Sploh nisem opazil, da se mi je zgodil ta nepredviden "spodrsljaj". Bom v bodoče bolj pozoren in previden. Wink

LP

p.s...........malo pozno, ampak vseeno..............vsem skupaj veliko dobre in prijetne godbe v letu 2014
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2014 00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem si malo pogledal kaj pravi Bob Katz v svoji knjigi. Pa to ni res na koliko načinov se samo lotevajo kompresije. Ker lahko komprimirajo od zgoraj navzdol, od spodaj navzgor, lahko oboje, lahko samo v sredini. To kombinirajo tudi z ekspanzijo da dobijo posebne učinke.

Komprimira se pri snemanju posameznih instrumentov, ko je vse narejeno v končni mix, še celoto stisnejo.
Bob pravi da je za uho najbolj sprejemljiva kompresija mix-a od spodaj. Torej, ne reže se konic ki ostanejo, temveč tišje zvoke potisnejo med glasnejše.
Če sem prav razumel DR meritve, potem je situacija še bolj dramatična, ker meri od povprečja navzor. Torej so sfukali low level (kar meritev ne pokaže) do take mere, da je povprečje višje - od tu šele se meri konice, ki pa niso tikane. Kriminalci.

Nazadnje urejal/a ambasador Sob Jan 11, 2014 00:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030389877
galop

Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2014 00:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stari posnetki od 60 do konca 80, oz analogne dobe se mi zdijo veliko bolj kvalitetni in poslušljivi kot novejši digitalni.
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 11, 2014 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

galop je napisal/a:
stari posnetki od 60 do konca 80, oz analogne dobe se mi zdijo veliko bolj kvalitetni in poslušljivi kot novejši digitalni.

Veliko avdiofilov nas ima to mnenje. Obstajajo tudi današnji posnetki ki so odlični. Žal ne v komerciali. Z izboljševanjem lastnega hifi-ja sem začel ceniti tudi stare popevke, med ostalim: Crosby, Sinatra, Martin... in kopica drugih. Kljub pan-pot stereo posnetkom (violine samo na enem kanalu, zbor na drugem itd.) kar ima s stereofonijo opravka toliko kot Eskimi s palmami.
Zanimivi so tudi Decca Phase4 longplayi. Stereo je bolj umetniške sorte, zato pa je dinamika žurka na nekaterih.
gwb

Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fini, zelo poljuden, članek:

https://medium.com/cuepoint/why-do-all-records-sound-the-same-830ba863203
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2019 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2019 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bo delovalo. Laughing
Nič ni narobe če gre do 0. Samo čim bolj se mora premikati.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu