Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kakšen AV sistem do 2000 EUR?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tomx



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 14:21
Prispevkov: 1
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2019 21:32    Naslov sporočila: Kakšen AV sistem do 2000 EUR? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

končno sem se odločil, da kupim malo "boljši" audio sistem za dnevno sobo 45m2 - sedaj sem vedno imel neke pc zvočnike. TV je od kavča 3m - za kavčem je odprt prostor.

Moje želje so:
-60% za poslušanje glasbe
- ostalo TV, netflix, ps4
- av mora nujno imeti spotify support, airplay

Kakšen sistem mi priporočate do 2k eur? Rabim center ali lahko sprednja zvočnika zadovoljivo uredita zadevo? Nizkotonec rabim ali ne?

skica prostora:

Hvala...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2019 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AV sprejemnik 500€, sredinski zvočnik 300€, levi in desni zvočnik 1000€.
Surround levi in desni 200€. V tem proračunu izbereš priznanega proizvajalca po želji.


Rabim center? Da, nujno za filme.
Nizkotonec rabim ali ne? Da, nujno za filme in gaming. Za glasbo ni nujen, odvisno od levega in desnega zvočnika, kako nizko lahko gresta.

Prebrskaj temo Domači kino, npr. http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=1689
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 14, 2019 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Doma imam svoj stereo sistem povezan s tvjem in preko stereo sistema redno "gledam" in poslušam tv in filme. Če imaš soliden stereo sistem, ti zvočnika pričarata občutek center zvočnika - pri meni se še nobeden ob gledanju filma ni pritožil nad zvokom, ga je pa cel kup ljudi pohvalilo.
Kar se basa tiče, pa je dobro, če imaš ojačevalec s tonskimi kontrolami - sam ob gledanju filmov bas malo pojačam in ga je dovolj. Res pa sam nisem tak, da bi neizmerno užival, če se mi vse trese.
Na tvojem mestu bi vzel kak Cambridge audio CX60 ojačevalec (ima dvojni optični vhod, kamor lahko priklopiš tv in npr. Chromecast audio za streamanje) in dva samostoječa zvočnika - npr. kak Dali zensor 7 ali pa opticon 6 (v Big Bangu imajo včasih akcije -20%).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe