Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni predvajalniki audio formatov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2019 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A mi lahko nekdo razlozi, kaj tocno je ta Roon? Malo sem ze gledal, pa mi ni najbolj jasno? To ni stvar ala Tidal ali Spotify?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2019 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš doma kak PC? Inštaliraj ga pa boš videl, 14 dni je zastojn, prej se odjaviš in ti nič ne trgajo- preverjeno.

Tako je najbolje, bolje kot da opisujemo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2019 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

viljano je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
Roon imam inštaliran na (trenutno) Windows 10 ter na PCju, ki je isti kot na sliki. Gre za Cirrus7 alu ohišje, notri pa plata NUC i7 zadnje generacije, ssd, ter 16Gb. Ta je preko usb vklopljen na Matrix X sabre pro dac ter dalje direkt na Genelec 8351. Fertik.

Kak teden nazaj sem Roon lavfal na istem PCju, vendar sem imel gor inštaliran Roon ROCK, to je njihova nameska in okrnjena verzija linuxa, ki je optimizirana za delovanje Roona. Ampak ko so posodobili Roon na verzijo 1.6 je meni to začelo malenkost štekati, oz aplikacija na iPadu ni delala tako gladko kot prej, zato sem probal še z windowsi, kjer pa tega problema ni. Imam pa dva diska notri, tako da ni dosti dela z tem, samo boot zamenjam.



Hvala za odgovor. Kaj naj rečem, odlično.
Po moje te zlahka odpelje, ko si na Roon-u, da začneš brskati po ogromni metabazi, iskati biografije ipd.
Takrat je poslušanje v drugem planu. Sad

BTW Boš videl, bo Linux inštalacija boljša od Windows Smile


Saj sem imel njihov linux, a kaj ko je začelo delati počasneje. Čakam da zrihtajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 13, 2019 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
A mi lahko nekdo razlozi, kaj tocno je ta Roon? Malo sem ze gledal, pa mi ni najbolj jasno? To ni stvar ala Tidal ali Spotify?


http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3514&postdays=0&postorder=asc&highlight=roon&start=0
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Kartica, ki omogoča priklop RPi3b na zunanji DAC preko AES/EBU priključka. Me zanima, kako se bo obnesla na mojem sistemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale kartica je kvazi balansirana...wolfson je "single ended" i2s to spdif receiver. Nobenega isolatorja na i2s linijah. Masa je povezana z maso kartice ta z rpi ta na switcher.... rezultat je daleč od tega kaj bi moralo bit.
Ne vem zakaj aes...bnc je to kar mora bit, za teh 22,4cm razdalje ki jo imaš od pija do daca Smile.
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Tale kartica je kvazi balansirana...wolfson je "single ended" i2s to spdif receiver. Nobenega isolatorja na i2s linijah. Masa je povezana z maso kartice ta z rpi ta na switcher.... rezultat je daleč od tega kaj bi moralo bit.
Ne vem zakaj aes...bnc je to kar mora bit, za teh 22,4cm razdalje ki jo imaš od pija do daca Smile.
l.p.


No, zdaj si mi pa vse pokvaril Sad
Morda pa jo bo moj DAC bolje sprejel kot je sprejel digitalni coax priključek. Smile
Vsekakor pa je moj AES/EBU kabel, ki sedaj počiva v škatli, boljši od coaxa, ki ga uporabljam zdaj. Tako, da sem zmerni optimist.

Bova poslušala in boš povedal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Switcher" je tisti, ki si ga ti enkrat predlagal tukaj na forumu (ifi), tako, da ga zdaj ne opisovat slabšalno Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj ne bi uporabil optične povezave?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To imam že zdaj na digi+ pro kartici, ampak je zvok slabši kot preko coaxa, zato trenutno uporabljam coax.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Masa je povezana z maso kartice ta z rpi ta na switcher....


Kaj pa, če bi nastavljive pine na tej kartici nastavil tako, da ima ta kartica svoje lastno napajanje (je tudi opcija)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2019 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Deluje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2019 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in, je kaj bolje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2019 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
in, je kaj bolje?


Ta kartica se ni najbolje izkazala, delno tudi zaradi napačnih navodil s strani Audiphonics glede nastavitev jumperjev, ki omogočajo različne konfiguracije napajanja. Zato sem kartico vrnil in sem naročil Allo Digione kartico (po Davorjevem priporočilu). Kartica sicer nima AES/EBU priključka, zveni pa zelo dobro (precej bolje od Hifiberry digi + pro). Opažam boljšo resolucijo in bolj natančno definiran oder. Obstaja še Signature verzija te kartice, vendar se zanjo nisem odločil.

Ne vem kakšne izkušnje imate ostali z Audiophonics, mene so razočarali. Digione je do mene prišel preko Hrvaške, ena stranica paketa je manjkala, ...

No, moj RPi je z novo kartico in novim ohišjem zdaj videti takšen:



Nazadnje urejal/a benma Tor Mar 12, 2019 19:46; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2019 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda bo koga zanimal ta streamer:

https://volumio.org/primo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 9 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe